Filmy relacja macocha-pasierbica

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja macocha-pasierbica. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wiedźmin

7,0
Wiedźmin Geralt, zmutowany łowca potworów, szuka swojego miejsca w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra.
Czarująca wdowa o magicznych mocach samotnie wychowuje córkę i angażuje się w skomplikowaną relację z nowoprzybyłym do miasteczka lekarzem.
Dla młodziutkiej Giselle, życie jawi się jak prawdziwa bajka, ma poślubić pięknego księcia i żyć długo i szczęśliwie u jego boku. Nie dane jej jednak zaznać tych przyjemności. Zła czarownica wygania ją bowiem z animowanej, baśniowej krainy Andalazji. Giselle trafia do pozbawionego magii i całkowicie realnego współczesnego Nowego Jorku. Tam, z pomocą przychodzi jej cyniczny i rzeczowy adwokat, który, zaskakując samego siebie odkrywa, że dał się oczarować tym niewinnym, szeroko otwartym, zachwycającym oczom.


Historia budowy średniowiecznej katedry na tle wojen domowych, konfliktów religijnych i walki o władzę.

Juno

7,3
Juno (Ellen Page) to inteligentna nastolatka, która musi stawić czoła swojej nieplanowanej ciąży. Ojcem jest kolega ze szkolnej ławy. Z pomocą swojej najlepszej przyjaciółki Leah (Olivia Thirlby), Juno znajduje dla swojego nienarodzonego dziecka idealnych rodziców, zamożną parę mieszkającą na przedmieściach - Marka i Vanessę (Jason Bateman i Jennifer Garner), których największym pragnieniem jest adoptować dziecko. Juno ma całkowite wsparcie rodziców (J.K. Simmons i Allison Janney).

Camelot

6,2
Camelot to pełna walk na śmierć i życie, magii, wyrafinowanych intryg, namiętności, zdrad i miłości historia legendarnego Camelotu. Akcja serialu rozpoczyna się w momencie śmierci króla Uthera. Czarodziej Merlin, by zapobiec mrocznym wizjom nadchodzącej przyszłości, odnajduje prawowitego, choć powszechnie nieznanego potomka królewskiego rodu – Arthura, któremu przekazuje tron. Jednak marząca o władzy ambitna córka zmarłego władcy – Morgana, nie cofnie się przed niczym by zdobyć tron. Rozpoczyna się czas próby i walki o władzę…
Zrealizowany z wielkim rozmachem serial historyczny, przedstawiający dzieje I Rzeczypospolitej w pierwszej połowie XVI wieku. Był to czas dynamicznego wzrostu znaczenia i potęgi Polski na arenie międzynarodowej. Siła polityczna, gospodarcza i militarna państwa Jagiellonów szła w parze z rozwojem kulturalnym. Bona Sforza królową Polski została w 1518 roku. Szybko zyskała duży wpływ na swojego męża – Zygmunta Starego. Była postacią kontrowersyjną. Miała zagorzałych zwolenników i zaciekłych wrogów. Pierwsi cenili ją za mądrość, przenikliwość i dalekowzroczność w sprawach politycznych. Drudzy zarzucali jej zuchwałość, despotyzm, żądzę władzy i mieszanie się do polityki. Serial Janusza Majewskiego ukazuje Bonę jako kobietę twardą, rozsądną władczynię, która wszakże nie zdołała osiągnąć zamierzonych celów. W tytułowej roli znakomita Aleksandra Śląska.
Kate (Malin Akerman) porzuca swoje życie imprezowiczki po tym, jak poznaje i zakochuje się w nieco starszym mężczyźnie. Poza swoimi atutami Pete (Bradley Whitford) posiada także bagaż w postaci dwóch byłych żon. Pierwsza z nich, Diane (Marcia Gay Harden), jest zasadniczą i wymagającą matką dwójki bliźniąt, Hillary (Bailee Madison) i Warrena (Ryan Lee). Była numer dwa, neurotyczna Jackie (Michaela Watkins), swego czasu razem z Petem adoptowała Berta (Albert Tsai). Teraz Kate musi przejąć część matczynych obowiązków, choć trudno powiedzieć, żeby miała ku temu predyspozycje.
Paul Maguire (Nicolas Cage) to były gangster, który po śmierci żony próbuje prowadzić legalne interesy i wieść normalne życie z nastoletnią córką i nową wybranką. Jego plany zostają pokrzyżowane kiedy córka zostaje uprowadzona, a porywacze nie zostawiają żadnych śladów. Paul za wszelką cenę chce ustalić kto i dlaczego dokonał ataku na jego rodzinę.
Tuż po odzyskaniu równowagi psychicznej po załamaniu nerwowym, Charlotte Bronn (Jean Simmons) wraca ze szpitala psychiatrycznego do domu i męża Arnolda (Dan O'Herlihy). Choć mężczyzna stara się pomóc żonie w powrocie do normalności, jego wysiłki są podważane przez niewrażliwą i wtrącającą się macochę Inez (Mabel Albertson) i przyrodnią siostrę Joan (Rhonda Fleming), z którą mógł, ale nie romansował podczas nieobecności Charlotte. Trudna sytuacja w domu doprowadza żonę do romansu z profesorem college'u - Jake'm Diamondem (Efrem Zimbalist Jr.), który jako obiekt antysemityzmu sam posiada spore obciążenie psychiczne...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…