Filmy powrót do przeszłości

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje powrót do przeszłości. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Outlander 7.6

Po zakończeniu II wojny światowej zamężna, brytyjska pielęgniarka przenosi się w czasie do XVIII wiecznej Szkocji, gdzie zakochuje się w szkockim wojowniku.

Goście, goście 7.4

Rycerz Godefroy de Papincourt i jego giermek w wyniku splotu niespodziewanych wydarzeń zostają przeniesieni z 1122 roku do XX wieku. Czeka tutaj na nich wiele niespodzianek.

Powrót do Garden State 7.4

Po dziesięcioletniej nieobecności, do rodzinnego New Jersey powraca Andrew Largeman. Powrót pozwoli mężczyźnie skonfrontować się z ojcem, własnymi problemami, a także na poznanie nietypowej dziewczyny o imieniu Sam.


I uderzył grom 5.5

Adaptacja opowiadania Raya Bradbury′ego. Akcja dzieje się w przyszłości. Możliwe jest podróżowanie w czasie, a jedną z największych atrakcji jest polowanie na prehistoryczne stwory. Jednym z warunków uczestnictwa w "prehistorycznym safari" jest zgoda na polowanie tylko na te zwierzęta, o których wiadomo, że i tak grozi im wymarcie. Kiedy jeden z uczestników nieumyślnie zabija chronionego motyla, tworzy się tajemnicza anomalia czasowa, której oddziaływanie zagrozić może całej ludzkości. Ryer i wynalazcy maszyny do podróży w czasie muszą zapobiec katastrofie.

Erratum 6.7

Michał prowadzi dostatnie, poukładane życie. Ma żonę, syna, ładne mieszkanie. Pracuje w dobrze prosperującym biurze rachunkowym. Trwają przygotowania do Pierwszej Komunii jego syna. Michał chciałby wziąć parę dni urlopu, jednak szef prosi, aby pojechał na Wybrzeże, do miasta z którego Michał pochodzi i odebrał sprowadzone ze Stanów auto. Choć jest mu to nie na rękę, Michał wykonuje polecenie. Chce jak najszybciej załatwić sprawę, ale na miejscu wydarza się coś, co oddala moment powrotu...

Kobieta na skraju dojrzałości 6.3

Mimo 37 lat na karku Mavis Gary (Charlize Theron) prowadzi niedojrzałe życie, pijąc alkohol i od czasu do czasu "wyskrobując" na laptopie parę zdań do książki dla młodzieży, przy których pracuje jako autorka-widmo. Gdy dowiaduje się, że jej dawnej szkolnej miłości urodziło się dziecko, postanawia wrócić do rodzinnego miasteczka Mercury, aby ponownie związać się z Buddy'm (Patrick Wilson). Zdaje się jednak ona nie dostrzegać, że dawny chłopak prowadzi teraz szczęśliwe życie rodzinne.

183 metry strachu 6.1

Młoda kobieta zostaje sama na boi. Między nią a brzegiem krąży rekin, z którym musi stoczyć walkę o przeżycie.

Lo roim alaich

Dwadzieścia lat po tym jak Nira i Lily zostały zgwałcone przez tego samego seryjnego gwałciciela, w wyniku zbiegu okoliczności, ich drogi znów się spotykają. Nira jest samotną matką i pracuje w lokalnej telewizji, natomiast Lily to charyzmatyczna lewicująca aktywistka, zaangażowana w pomoc Palestyńczykom. Nieoczekiwane spotkanie wyzwala demony przeszłości do tego stopnia, że Nira zaczyna obsesyjnie zgłębiać minione wydarzenia i wyszukiwać informacje o zbrodniarzu, próbując rozpaczliwie dotrzeć do osoby, którą niegdyś była. Z kolei przeżywająca kryzys małżeński Lily, usiłuje pogrzebać nieprzepracowaną traumę i odrzuca przyjaźń Niry. Wkrótce jednak okazuje się, że obydwie kobiety będą musiały wspólnie stawić czoła przeszłości.

Słowa kluczowe