Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje przyjaźń, niewinność.
Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali
w tych filmach.
Przygotuj się na spotkanie ze światem opisanym przez C.S. Lewisa, zaprezentowanym przez Walt Disney Pictures i Walden Media. Dzięki zdumiewająco realistycznym efektom specjalnym, będziesz mógł obserwować dokonania Lucy, Edmunda, Susan, and Petera, czworga rodzeństwa, które podczas zabawy w „Kryj się” w wiejskiej posiadłości tajemniczego Profesora, trafia przez magiczną szafę do krainy zwanej Narnią. Odtąd dzieci poznawać będą urokliwą krainę, zamieszkałą przez mówiące zwierzęta, karłów, faunów, centaurów, olbrzymów; niegdyś spokojną, a teraz rządzoną przez złą Białą Czarownicę Jadis, która zamieniła ją w kraj, gdzie trwa niekończąca się zima. Wspierane przez cudownego lwa, Alana, chcący wyzwolić Narnię spod władzy zimy, doprowadzają do dramatycznej konfrontacji w bitwie z Czarownicą i jej sprzymierzeńcami.
Kathy, Ruth i Tommy uczą się w Hailsham, elitarnej szkole z internatem, idyllicznym miejscu w sercu angielskiej prowincji. Nauczyciele kładą tu wielki nacisk na twórczość artystyczną i wszelkiego rodzaju kreatywność. Jednocześnie dzieciom narzuca się tu ścisły zdrowotny reżim, zakazuje kontaktów z rodzicami i opuszczania terenu szkoły. Szybko staje się jasne, że w Hailsham coś jest nie tak.
Serial ukazuje codzienne życie policjantów z warszawskiego Wydziału Zabójstw. Codziennie muszą dokonywać bardzo trudnych, życiowych wyborów. Niestety wiele spraw przenoszą z pracy do domu, co bardzo niekorzystnie wpływa na ich stosunki domowe. Niektórzy nie wytrzymują presji i popadają w alkoholizm lub narkotyki.
Znany dramaturg Georg Dreyman wraz ze swoją partnerką - Christą Marią Sieland - popularną aktorką, tworzyli parę intelektualistów – gwiazd w socjalistycznym państwie. Jednak ich poglądy i styl życia nie zawsze zgadzały się z doktryną partii. Christa spodobała się Ministrowi Kultury, który rozkazał agentowi Stasi obserwować i podsłuchiwać parę. Z czasem ich życie zaczęło go coraz bardziej fascynować i wciągać.
Czterech kolegów, muzułmanów żyjących w Wielkiej Brytanii jedzie na ślub swojego przyjaciela do Pakistanu. W trakcie podróży dowiadują się o ataku na World Trade Center. Tuż przed weselem zostają aresztowani przez okupacyjne, amerykańskie siły zbrojne i osadzeni w bazie wojskowej Guantanamo. Pada niejasne podejrzenie, że są członkami Al Kaidy. Tylko z tego powodu chłopcy przez trzy lata będą więzieni w nieludzkich warunkach, torturowani i poniżani w imię walki ze światowym terroryzmem.
Po przeprowadzce rodziny z Berlina do Polski młody chłopak zaprzyjaźnia się ze swoim rówieśnikiem zza płotu, nie wiedząc, że ten jest żydowskim więźniem.
Oparta na autentycznej historii opowieść o brutalnych torturach, gwałcie i morderstwie Sylvii Likens popełnionym w stanie Indiana w 1958 roku. Film jest adaptacją powieści Jacka Ketchum'a o tym samym tytule.