Filmy przemoc, pieniądz

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje przemoc, pieniądz. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Księgowy Vittorio Barletta (Nino Manfredi) zostaje przypadkowo zraniony przez bandytów podczas strzelaniny. Obrabowano kasę supermarketu, w którym on zazwyczaj robił zakupy po pracy. Dzięki temu zdarzeniu poznaje policjanta Sauro (Vittorio Mezzogiorno), który pewnego dnia zaprowadza go na strzelnicę. Odtąd Vittorio znajduje nowego i jedynego przyjaciela w swoim życiu, staje się nim rewolwer. Ale pistolet nie tylko uczyni życie Vittoria bezpieczniejszym, lecz doprowadzi go w ostateczności na skraj przepaści...
Zabójstwo gwiazdy piłkarskiej popycha dwóch radykalnie różnych policjantów do walki z berlińskim półświatkiem i konfrontacji z własnymi grzechami.

Z archiwum X

8,2
6,7
Para detektywów zostaje przydzielona do wyjaśnienia szeregu spraw paranormalnych.


Przekręt

8,2
Londyńskie grupy przestępcze wpadają w wir chaosu wraz z pojawieniem się w mieście bezcennego klejnotu.

Green Book

7,8
8,0
Wybitny muzyk jazzowy (Mahershala Ali) zatrudnia jako swojego szofera byłego bramkarza z nowojorskiego klubu nocnego (Viggo Mortensen) i wspólnie wyruszają w trasę koncertową. Wyprawa na głębokie południe USA da początek niewiarygodnej przyjaźni, która połączy dwa zupełnie różne światy.
Historia budowy średniowiecznej katedry na tle wojen domowych, konfliktów religijnych i walki o władzę.
Jest ciepły, bezchmurny poranek. Zwierzyna już zdaje się być martwa. Pada strzał. Niestety ofiara ucieka. Moss, podążając za śladami ranionego zwierzęcia, natrafia na dziwne i sugestywne zjawisko. Kilkunastu ludzi leży martwych, wokół stoją drogie samochody. Na jednym z nich załadowane są narkotyki. Moss podąża dalej. Znajduje kolejnego trupa, który w martwej dłoni ściska walizkę pełną pieniędzy. Nasz bohater bierze forsę i wraca spokojnie do domu. Wtedy jeszcze nie wie, że wkrótce to on zostanie zwierzyną. A myśliwym będzie psychopatyczny morderca...
Matka 15-letniej Vanessy jest prostytutką, a ojczym molestuje ją seksualnie. W końcu rodzice dziewczyny trafiają do więzienia. Władze chcą wysłać ją do przytułku dla trudnej młodzieży. Vanessa jednak ma inne plany. Kradnie samochód i uzbrojona w pistolet wyrusza w długą podróż, by zamieszkać z babcią, której zresztą nigdy nie widziała. Po drodze jej auto psuje się na autostradzie, a dziewczyna zabiera się w dalszą drogę z przypadkowym kierowcą - Bobem Wolvertonem, który podaje się za psychologa pomagającego młodzieży z trudnych środowisk...
Film porusza głośny dziś problem wykorzystywania seksualnego dzieci. Pokazuje, jak głęboki wpływ mają podobne doświadczenia na życie młodych ofiar. Bohater filmu - Brian, nieudacznik wychowywany przez nadopiekuńczą matkę - wyparł z pamięci traumatyczne przeżycia. Dręczy go jednak luka we wspomnieniach, którą uznaje za skutek porwania przez kosmitów. Szukając rozwiązania próbuje odnaleźć Neila - chłopca, który pojawia się w jego snach, a który może być kluczem do rozwiązania zagadki „utraconych” pięciu godzin.

Napaść

6,4
Jaime (Fernando Cayo) wraz z żoną i córką wprowadzili się do nowego, luksusowego domu. Nie zdążyli się nawet do końca rozpakować, a już stali się ofiarą rabusiów, którzy weszli do ich posiadłości. Plan trzech zamaskowanych mężczyzn przestaje jednak iść po ich myśli.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…