Akcja 1963

Przedstawiamy listę 69 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Akcja z 1963 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rafa Donovana

Dla dwóch przyjaciół, weteranów marynarki wojennej (John Wayne i Lee Marvin), życie na jednej z wysp Południowego Pacyfiku zdaje się rajem. Spędzają czas w miejscowej knajpie, zwanej „Rafą Donovana”, gdzie pokazują wszystkim, jak smakować uroki egzystencji w tropikach. Niestety, idyllę przerywa pojawienie się na wyspie Elizabeth Allen, ślicznotki z Bostonu, która przybyła tu w poszukiwaniu ojca.

Pozdrowienia z Rosji 7.2

Kolejna opowieść o przygodach Jamesa Bonda. Niezwyciężony agent 007 udaje się z misją do Stambułu, w którym z ambasady radzieckiej ma ukraść maszynę deszyfrującą. W tajnej operacji pomaga mu piękna Rosjanka Tatiana, która tak naprawdę jest agentem radzieckiego kontrwywiadu...

Hud, syn farmera 7.5

Hud Bannon (Paul Newman) mieszka razem z ojcem (Melvyn Douglas) na ranczu w Teksasie. Mężczyzna jest niepokorny, nie słucha się nikogo, a przede wszystkim swojego wiekowego i doświadczonego przez życie ojca, Homera. Panów łączy bardzo skomplikowana relacja. Obydwaj mają do siebie nawzajem sporo żalu. Pewnego dnia okazuje się, że jedna z krów choruje na pryszczycę. Hud chce sprzedać stado, zanim dobiorą się do niego inspektorzy sanitarni. Uczciwy Homer jest temu przeciwny. Postanawia zabić krowy, co tylko pogłębia jego zatarg z synem.


Tarzan's Three Challenges

Tarzan dociera do jednego z krajów Orientu, którego duchowy przywódca umiera. Przed śmiercią Tarim wyznacza na swojego następcę kilkuletniego Kashi, co krzyżuje plany sukcesji złemu bratu Khanowi. Chcąc ochronić chłopca przed mordercami Tarim prosi o pomoc Tarzana, który zgadza się odeskortować chłopca do stolicy.

Zdradziecki strzał

Historia rozgrywa się w burzliwych czasach wojny domowej w Rosji. Czerwonoarmista Aleksiej Michałow zostaje skierowany do pracy w służbach bezpieczeństwa. Będąc już czekistą, razem z młodszą koleżanką po fachu Marusią Koroliewą, bierze udział w niebezpiecznej walce z bandytami.

Le gladiatrici

Thor najsilniejszy mężczyzna na świecie, wyrusza do miasta gdzie rządzą kobiety wojowniczki, by uwolnić swych pojmanych towarzyszy. Sam jednak zostaje złapany i poddany próbie swojej siły, której stawką jest jego życie.

Kapitan Sindbad

Sindbad i jego wierna załoga wracają do Baristanu nie wiedząc, że władzę przejął tam właśnie okrutny El Kerim. Chcąc odzyskać ukochaną i miasto, kapitan będzie musiał się z nim rozprawić. Niestety okazuje się, że za sprawą czarów El Kerim stał się nieśmiertelny.

Maciste, l'eroe più grande del mondo

Goliat dołącza do buntu przeciw despotycznemu władcy Babilonu.

Ercole sfida Sansone

Herkules wyrusza na morze by zgładzić potwora atakującego rybaków. Podczas walki nadciąga sztorm i jego statek tonie, a z życiem uchodzi jedynie sześciu członków załogi. Po kilku dniach dryfowania udaje im się dotrzeć do brzegów Afryki, gdzie Herkules po pokazie swojej siły, zostaje wzięty za ściganego przez żołnierzy króla Samsona.

Zorro contro Maciste

Po śmierci króla Nogary władzę w królestwie ma przejąć jedna z jego siostrzenic, wymieniona w testamencie, mając przybyć do kraju z niewielkim oddziałem. Podstępna Malva skłania do jego odzyskania siłacza Maciste, ten jednak wkrótce orientuje się w jej intencjach i łączy siły z zamaskowanym awanturnikiem Zorro. By zaprowadzić ład i porządek, muszą wspólnie osadzić na tronie dobrotliwą Isabellę.

Słowa kluczowe