Akcja 1969

Przedstawiamy listę 98 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Akcja z 1969 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Most na Renie 7.0

Jest II wojna światowa, rok 1945. Niemiecki generał von Brock dostaje rozkaz wysadzenia ostatniego mostu na Renie. Most prowadzi w głąb Niemiec i jest jedyną drogą odwrotu dla kilkudziesięciu tysięcy niemieckich żołnierzy. Tymczasem Amerykanie są już blisko otoczenia uciekających wojsk. Generał zostaje sam z niebywałym dylematem.

Włoska robota 6.8

Charlie Croker (Michael Caine) wychodzi z więzienia z gotowym, genialnym w swej prostocie planem na skok stulecia. Przy wsparciu i pomocy wybitnego włamywacza Mr Bridgera (Noel Coward), Charlie wyrusza z grupą speców od kradzieży i trzema wyjątkowymi samochodami, aby sprzątnąć sprzed nosa turyńskich policjantów 4 milionów dolarów. Sama kradzież okazuje się dziecinnie prosta, ale ucieczka z łupem oraz mafią i policją na karku przysparza im nie lada problemów...

Queimada

Wysłannik Sir William Walker namawia niewolników do buntu na karaibskiej wyspie Queimadi. Rewolta ta pomoże poprawić handel brytyjski. Wiele lat później powraca tam ponownie, aby pertraktować z tymi samymi rebeliantami, ponieważ ich siły tak się wzmocniły, że obecnie Brytyjczycy obawiają się o swoje interesy....


W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości 6.4

Ernst Blofeld wytworzył w swoim tajnym laboratorium śmiertelny wirus, który powoduje bezpłodność wszystkich żywych organizmów. Chce zakazić cały świat wykorzystując w tym celu nieświadome niczego pacjentki leczące alergię w jego alpejskim sanatorium. Wykorzystując hipnozę całkowicie podporządkowuje sobie niewinne kobiety. Celem Blofelda jest zmuszenie zachodniego świata do zapłacenia okupu; nie chodzi jednak o pieniądze, ale o zadośćuczynienie za wszystkie dotychczasowe zbrodnie przeciw ludzkości. Przyszłość całej cywilizacji leży teraz w rękach agenta 007. Czy uda mu się zapobiec katastrofie i pokonać demonicznego Bloefelda?

Honor samuraja

Mieszkańcy małej rybackiej wioski znikają w tajemniczy sposób. Okoliczna ludność dopatruje się w tym zemsty piekieł. Jedynie przybrany brat szambelana - Wakizaki - zna prawdę, strzeżoną pilnie przez ród feudała. Zmuszony do milczenia postanawia opuścić rodzinne strony. Ale złe wieści sprowadzają go z powrotem... Akcja rozgrywa się w roku 1831, w okresie zachwiania potęgi shogunów Tokugawa.

Przeprawa

Jeden z mostów w górach Jugosławii staje się pod koniec II Wojny Światowej bardzo istotnym punktem strategicznym. Wiedzie przez niego jedyna droga, którą mogą przejechać wycofujące się z Grecji na północ pancerne jednostki niemieckie. Grupa dywersantów pod dowództwem Tigera otrzymuje zadanie przebicia się przez niemieckie tyły i zburzenia mostu, dzięki czemu Niemcy znajdą się w sytuacji bez wyjścia.

Cyrk straceńców

Reżyser mający za sobą służbę wojskową w lotnictwie zrealizował film o trzech skoczkach spadochronowych. w małym miasteczku, do którego przyjeżdżają na występy, odwiedzają rodzinę jednego z nich. Nawiązuje się potrójny romans. Solowy pokaz kończy się tragicznie. Drogi bohaterów rozchodzą się. reżyser maluje portret małego amerykańskiego miasteczka i jego mieszkańców - sfrustrowanych i nie spełnionych.

Ci wspaniali młodzieńcy w swych szalejących gruchotach

W latach 20-tych na drogach rajdu Monte Carlo zmierzy się wielu kierowców, wszyscy ambitni i zdesperowani, aby wygrać. Młody i dynamiczny Amerykanin, Chester Schofield (Tony Curtis), wygrywa w pokera połowę fabryki Sir Cuthberta Ware-Armitage'a (Terry-Thomas). Zamiast się połączyć, obaj mężczyźni wolą grać o połowę fabryki podczas rajdu Monte Carlo, w którym uczestniczą oboje. Zwycięzca zostanie właścicielem całej fabryki. Również rajd absorbują: przemyt, oszustwo, honor, wynalazki, medycyna i miłość od pierwszego wejrzenia.

The Seven Secrets of Sumuru

Jeff Sutton przyjeżdża do Rio z walizką wypełnioną 10 milionami dolarów. O pieniądzach dowiaduje się potężny gangster Sir Masius, który wysyła swoich ludzi by odebrali mu walizkę. Jeff przechytrza bandytów, ale zostaje schwytany przez piękną i zabójczą Sumuru, liderkę rządzonego przez kobiety miasta Femina.

Ostrze przeznaczenia

Młody mistrz miecza po wygraniu swojej ostatniej walki, postanawia skończyć z zabijaniem. Trzy lata później pracując jako tragarz jest światkiem morderstwa dokonanego przez bandę ducha. W odwecie mordercy zabijają mu rodzinę. Pragnąc pomścić rodziców wraca do swojej dawnej profesji i nie spocznie póki nie zabije wszystkich członków bandy.

Słowa kluczowe