Akcja 1973

Przedstawiamy listę 136 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Akcja z 1973 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Krwawa Pani Śniegu 7.0

Yuki Kashima urodziła się w więzieniu. Nie jest dzieckiem miłości. Na świat przyszła jako narzędzie zemsty, której ma dokonać na czterech osobach. Przyczynili się oni do śmierci jej rodziców. Wyszkolona przez mistrza wschodnich sztuk walki, po dwudziestu latach od urodzenia, rozpoczyna swoją krwawą misję.

Wejście smoka 8.0

W Hongkongu co trzy lata odbywają się na prywatnej wyspie Hana turnieje zawodników walk wschodnich. Spotykają się tam sławy światowego karate. Rządowa agencja ds. zwalczania przestępczości nakłania do współpracy mistrza kung-fu Lee, który udaje się na wyspę Hana. Ma rozbić mieszczący się na niej gang.

Badlands 8.0

Historia tragicznej miłości piętnastoletniej Holly i starszego od niej o dziesięć lat Kita. Przypadkowo zawarta znajomość zmienia się wkrótce w bezgraniczną miłość, którą młodzi skrywają przed despotycznym ojcem Holly. Jednak kiedy oboje decydują się opuścić miasteczko, ojciec próbuje ją zatrzymać. Wówczas Kit, na oczach dziewczyny, zabija jej ojca, a następnie razem z Holly podpalają dom. Od tej chwili są ścigani przez policje stanowe i łowców głów...


Świat Dzikiego Zachodu 6.5

W przyszłości pewna firma tworzy park rozrywki, w którym można przenieść się do dowolnej epoki. Roboty w strojach z wybranych czasów mają dostarczać widzom przyjemności i gwarantować dreszczyk emocji. Jednak awaria komputera sterującego powoduje, że przygoda zmienia się w śmiertelną rzeczywistość. Jeden z robotów wydostaje się spod kontroli i zaczyna polować na dwóch turystów, przebywających właśnie w świecie dzikiego zachodu.

Siła magnum 7.3

Inspektor Callahan, zwany Brudnym Harrym (Clint Eastwood) w nowej akcji. Tym razem szuka przestępców z pomocą partnera Early Smitha.

Długie pożegnanie 6.8

Prywatny detektyw z Los Angeles, Philip Marlowe (Gould) staje przed najbardziej dziwaczną sprawą w całej swojej karierze. Oczywiste na pierwszy rzut oka samobójstwo przyjaciela, zdaje się być powiązane z podwójnym morderstwem, w które zamieszana jest seksowna blondynka, pewien gangster i walizka pełna brudnych pieniędzy. Marlowe nie ustaje w poszukiwaniu prawdy, wkraczając do labiryntu zdarzeń, by odkryć, że w L.A, gdy miłość jest niebezpieczna, to przyjaźń jest wręcz zabójcza.

The Harder They Come 8.3

Ivanhoe "Ivan" Martin przyjeżdża ze wsi do wielkiego miasta, ponieważ chce robić karierę w przemyśle muzycznym. Na początku nie wiedzie mu się dobrze i zarabia na naprawie sprzętu elektronicznego. Kiedy w końcu nagrywa swoją wymarzoną piosenkę, okazuje się, że musi sprzedać do niej prawa za 20 dolarów. Zrozpaczony i zrezygnowany, zaczyna handlować narkotykami.

Bitwa o Planetę Małp 6.3

Świat zniszczony wojną atomową. Jej bezpośrednią przyczyną był bunt inteligentnych małp, pragnących zrzucić jarzmo niewolnictwa nałożone przez ludzi. Przywódcą ocalałej społeczności jest szympans Cezar, próbujący zachować kulturowe dziedzictwo obu gatunków. Musi jednak stawić czoła hordom mutantów – ofiar wojny, oraz zbuntowanym gorylom dążącym do przejęcia władzy.

Szaleńcy 6.8

Do ujęcia wody pitnej w małym amerykańskim miasteczku Evans City, dostaje się eksperymentalny wirus "Trixie". W kilka godzin zmienia on niemal wszystkich mieszkańców w spragnionych krwi szaleńców. Wojsko próbując zapanować nad całą sytuacją rozpoczyna eksterminację. Tylko, że w miasteczku zostało kilku zdrowych mieszkańców.

Bummer 1.0

Członkowie początkującego zespołu rockowego o nazwie „The Group”, grają w mało znanych klubach, próbując zdobyć rozgłos i pieniądze. Podczas jednego z koncertów udaje im się zapoznać trzy dziewczyny, które odtąd kręcą się w ich pobliżu. Nowa znajomość podoba się wszystkim, poza basistą, który z powodu swojego wyglądu i problemów emocjonalnych popada w obłęd.

Słowa kluczowe