Akcja 1975

Przedstawiamy listę 98 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Akcja z 1975 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Elza - Wilczyca z SS 6.5

Ilsa jest jedną z najbardziej przerażających nazistów, której obawiają się nawet oficerowie SS. Jest komendantem obozu śmierci, gdzie przeprowadza na więźniach nieludzkie eksperymenty. Ze swoim szwadronem "czarnych wdów" za wszelką cenę stara się dowieść, że kobiety mają lepsze predyspozycje do walki niż mężczyźni. Spotyka jednak na swojej drodze Amerykanina, który oczarowuje Ilsę, planując jednocześnie z innymi więźniami ucieczkę z obozu...

Wyścig śmierci 6.6

Po raz kolejny rozgrywany jest wyścig śmierci. Tym razem organizatorom udało się zebrać same gwiazdy, jednak największą z nich jest niemalże nieśmiertelny Frankenstein. Sam wyścig nie polega tylko na dojechaniu do mety jako pierwszy, ale również zebraniu jak największej liczby punktów, a te liczone są za każdego zabitego człowieka. W tej edycji zawodnicy będą musieli się również zmierzyć, nie tylko z sobą ale i sabotażystami, próbującymi przerwać ten okrutny sport.

Elita zabójców 4.7

Ekranizacja powieści Roberta Rostanda. Japońscy terroryści próbują zabić chińskiego przywódcę partii komunistycznej. Do akcji wkraczają agenci CIA. Jeden z nich zostaje postrzelony podczas eskortowania świadka. Długo wraca do zdrowia, analizując przyczyny swej porażki. Po wyjściu ze szpitala zostaje wynajęty do ochrony azjatyckiego przywódcy politycznego.


Doc Savage: Człowiek ze spiżu 5.0

Ojciec Clarka Savage ginie w tajemniczych okolicznościach, a jego samego ktoś próbuje zabić. Chcąc znaleźć winowajców Doc wraz z pięcioma najlepszymi przyjaciółmi wyruszają do ameryki południowej. Ale tajemnicza organizacja depcze im po piętach i próbuje zabić na każdym kroku.

Francuski łącznik 2 6.4

Kontynuacja historii pokazanej w części pierwszej. Tym razem nowojorski detektyw Doyle (Gene Hackman) przyjeżdża do Marsylii, by w "jaskini lwa" rozprawić się z gangiem trudniącym się przemytem heroiny za ocean. To jednak okaże się przedsięwzięciem, równie jak przed laty, skomplikowanym i niebezpiecznym.

Akcja na Eigerze 6.7

Czasy zimnej wojny. Podczas jednej z akcji rosyjscy agenci, likwidują amerykańskiego szpiega przebywającego na ich terytorium. W odwecie amerykanie postanawiają wyeliminować zabójców. Do tego zadania oddelegowany zostaje jeden z ich najlepszych ludzi Jonathan Hemlock. Niestety wywiadowi nie udaje się precyzyjnie określić kim był jeden z zabójców wiadomo jedynie, że będzie on uczestnikiem wyprawy alpinistyczne ja górę Eiger. Nie mając innego wyjścia Hemlock dołącza do wyprawy, by w jej trakcie znaleźć i zabić agenta.

Ostatni wojownik 6.3

W niedalekiej przyszłości świat pogrążył się w chaosie i anarchii, a większość ludzi zginęła. Garson przemierza ten wrogi świat chcąc dotrzeć na wyspę, gdzie jak wierzy będzie bezpieczny. W trakcie podróży trafia do miasta, gdzie dwie grupy toczą ze sobą nieustanną walkę. Skuszony propozycją Barona, przyłącza się do jego frakcji wiedząc, że ma on co do niego pewne plany.

Zdradliwa toń 8.0

Prywatny detektyw Lew Harper zostaje wynajęty do prowadzenia pozornie dość prostej sprawy szantażu. Przyjeżdża więc do Nowego Orleanu, do swojej dawnej kochanki, Irys aby jej pomóc. Zaraz po jego przybyciu, ginie teściowa kobiety, podejrzewana początkowo przez nią o szantaż. Sprawa nabiera rumieńców i tempa. Trop kieruje detektywa do dawno już nieczynnego sanatorium, w którym znajduje się tajemniczy i zapuszczony tam basenu.

Brannigan 6.0

John Wayne wciela się w postać Brannigana, chicagowskiego gliniarza, który jedzie do Londynu, by schwytać zbiegłego gangstera. Gdy władze brytyjskie są bezradne, do akcji wkracza Brannigan i pokazuje Scotland Yardowi, jak się pracuje w starym, dobrym, amerykańskim stylu. Brannigan nie wie jednak, że i on jest celem wysłanego w ślad za nim zabójcy; musi stawić czoła niebezpieczeństwu i stoczyć nie jeden, lecz dwa śmiertelne pojedynki! [opis dystrybutora]

Coonskin 7.0

Dwaj włamywacze czekają w nocnych ciemnościach na samochód, którym będą mogli uciec... Czas skracają sobie opowieściami o "zającu", "niedźwiedziu", i "lisie", trzech czarnoskórych przestępcach, którzy w dżungli wielkiego miasta na swój sposób walczą z rasizmem i dominacją białych...

Słowa kluczowe