Akcja 1975

Przedstawiamy listę 98 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Akcja z 1975 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Elza - Wilczyca z SS 6.5

Ilsa jest komendantem nazistowskiego obozu śmierci, w którym przeprowadza na więźniach sadystyczne eksperymenty. Mężczyzn wykorzystuje seksualnie, a potem zabija. Kobiety torturuje by udowodnić, że mogą znieść więcej bólu i z powodzeniem walczyć na froncie. Szczególnie spodobał jej się blondwłosy amerykanin, który staje się ulubieńcem Ilsy. Bezlitosna kobieta nie podejrzewa, że jej pupil planuje wraz z innymi więźniami ucieczkę.

Wyścig śmierci 6.6

W dalekiej przyszłości rok 2000. Dwadzieścia jeden lat po wypadku z '79, wyścig właśnie ma znów się zacząć. Do wyścigu przystąpią min. ulubieniec kibiców, Frankenstein (David Carradine), gangster, "Karabin maszynowy" Joe (Sylvester Stallone), Matilda (Roberta Collins), i Calamity Jane (Mary Woronov). Zwycięży ten kto pierwszy przekroczy linię mety, bądź też, wyeliminuje wszystkich przeciwników.

Ciężkie czasy 6.0

Nowy Orlean za czasów kryzysu. Bokser (Charles Bronson) zarabiający na życie nielegalnymi walkami na gołe pięści wchodzi w spółkę z dwoma cwaniakami (James Coburn i Strother Martin) aby "przerobić" paru miejscowych oprychów.


Elita zabójców 4.7

Ekranizacja powieści Roberta Rostanda. Japońscy terroryści próbują zabić chińskiego przywódcę partii komunistycznej. Do akcji wkraczają agenci CIA. Jeden z nich zostaje postrzelony podczas eskortowania świadka. Długo wraca do zdrowia, analizując przyczyny swej porażki. Po wyjściu ze szpitala zostaje wynajęty do ochrony azjatyckiego przywódcy politycznego.

Doc Savage: Człowiek ze spiżu 5.0

Ojciec Clarka Savage ginie w tajemniczych okolicznościach, a jego samego ktoś próbuje zabić. Chcąc znaleźć winowajców Doc wraz z pięcioma najlepszymi przyjaciółmi wyruszają do ameryki południowej. Ale tajemnicza organizacja depcze im po piętach i próbuje zabić na każdym kroku.

Francuski łącznik 2 6.4

Porwany w Marsylii przez heroinowego króla Alaina Charniera Fernardo Rey, ucieka. Zmuszony jest połączyć swe siły z francuskim partnerem Bernard Fresson by schwytać Charniera. Szybkie i zaskakujące zwroty akcji powodują, że druga część godnie kontynuuje klimat i charakter wspaniałego filmu z 1971 roku.

Akcja na Eigerze 6.8

Jonathan Hemlock to zabójca na usługach rządu, który pragnie przejść na emeryturę. W wolnych chwilach wykłada historię sztuki na uniwersytecie i za zarobione jako agent pieniądze powiększa kolekcję swych obrazów. Ale oczywiście Hemlockowi nie dane jest wieść statecznego życia profesora, musi wykonać ostatnie zadanie, zlikwidować wrogich agentów odpowiedzialnych za śmierć jego przyjaciela w Zurychu. Jeden z nich planuje wyprawę alpinistyczną i Hemlock (oczywiście również wytrawny wspinacz) podąży jego śladem. Szefem siatki wywiadowczej jest np. niewidomy albinos, który skłania Hemlocka do przyjęcia kolejnego zlecenia, grożąc mu, że urząd podatkowy zabierze jego dzieła sztuki, a zdradzieckim agentem okazuje się karykaturalnie sportretowany gej.

Ostatni wojownik 6.3

Nowy Jork, rok 2012. Praktycznie wyludnione miasto jest siedzibą licznych ugrupowań przestępczych. Każdy z gangów zawzięcie pilnuje swojego terytorium. Dwie spośród owych grup – jedna pod przywództwem Barona, druga dowodzona przez Carrota – toczą między sobą niezwykle brutalną wojnę.

Zdradliwa toń 8.0

Prywatny detektyw Lew Harper zostaje wynajęty do prowadzenia pozornie dość prostej sprawy szantażu. Przyjeżdża więc do Nowego Orleanu, do swojej dawnej kochanki, Irys aby jej pomóc. Zaraz po jego przybyciu, ginie teściowa kobiety, podejrzewana początkowo przez nią o szantaż. Sprawa nabiera rumieńców i tempa. Trop kieruje detektywa do dawno już nieczynnego sanatorium, w którym znajduje się tajemniczy i zapuszczony tam basenu.

Brannigan 6.0

Przestępca ucieka przed karą ze Stanów Zjednoczonych do Londynu: policjant z Chicago podąża za nim. Scotland Yard nie lubi kolegów zza oceanu, ale w razie konieczności udziela pomocy...

Słowa kluczowe