Akcja 1978

Przedstawiamy listę 111 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Akcja z 1978 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gra śmierci 7.1

Młody Chińczyk, aktor i mistrz Kung - fu, otrzymuje zadanie zdobycia niezwykle ważnego dokumentu. Papier ukryty jest na trzecim piętrze świątyni, a każdego piętra strzeże mistrz określonego rodzaju walk...

Generał Daimos 7.7

Uciekinierzy ze zniszczonego systemu słonecznego docierają na Ziemię z zamiarem jej skolonizowania. Kosmici przypominają z wyglądu anioły, co w porównaniu z ich zachowaniem jest raczej mylące. Najeźdźcy posiadają swą bazę, która znajduje się głęboko pod wodą. Stamtąd wysyłają do walki przeciw Ziemianom potężne roboty, które niszczą świat. W obronie Ziemian staje grupka ludzi, która skonstruowała mecha bitewnego zwącego się Generał Daimos...

Superman 7.1

Jor-El, członek rady planety Krypton tuż przed jej zagładą wysyła swojego syna na Ziemię. Chłopiec ląduje w Ameryce, gdzie zostaje przybranym dzieckiem państwa Kentów. Gdy dorasta zamieszkuje w Metropolis i zaczyna pracować jako dziennikarz. W redakcji poznaje Lois Lane, w której się zakochuje. Wtedy dają o sobie znać jego nadprzyrodzone zdolności. Odtąd jako Superman zaczyna je wykorzystywać do walki ze złem. Jego najgroźniejszym przeciwnikiem jest przebiegły Lex Luthor.


Can que

Pewien bogaty władca i mistrz kung-fu po stracie rodziny stał się zgorzkniały i jedyną przyjemność odnajduje w okrutnym okaleczaniu każdego kogo spotyka na swej drodze, siejąc strach i przerażenie w całej okolicy. Czterech okaleczonych przez niego ludzi jednoczy swoje siły i poprzysięga zemstę na swym oprawcy. Jeden jest ślepy, drugi głuchoniemy, trzeci stracił nogi, a kolejny zdrowy rozsądek. Każdy z nich swoje ułomności chce zamienić w mocne strony w walce, a pomóc ma im w tym stary mistrz, który podejmuje się ich uczyć.

Śmiertelny sport

W jednym z ocalałych po wojnie atomowej miast, szalony tyran by utrzymać władzę organizuje mieszkańcom rozrywkę, w postaci brutalnych walk zwanych „deathsport”. W nowym turnieju bierze udział, złapany na pustkowiach Kaz Oshay. Podczas walki udaje mu się, wraz z trójką przyjaciół uciec z areny, ale nie znoszący porażek władca miasta i jego zastępca, zrobią wszystko by nie uszli z życiem.

Siedem pięści 6.7

Z klasztoru Shaolin wykradziona zostaje księga techniki siedmiu śmiertelnych pięści. Jak by tego było mało w bibliotece zaczynają pojawiać się duchy, które przerażają jej strażników. Za karę do pilnowania ksiąg wyznaczony zostaje najgorszy z uczniów Yi-Lang. Niewiedzą czemu to właśnie Yi-Lang zostaje panem duchów, które zaczynają go uczyć techniki pięciu pieści.

Porządni faceci ubierają się na czarno 6.3

Ustabilizowane życie wykładowcy nauk politycznych John'a T. Brookera (Chuck Norris) zostaje brutalnie przerwane przez polityczne rozgrywki. Jako były przywódca "Czarnych Tygrysów" w Wietnamie dysponuje on dużą wiedzą o wydarzeniach z tamtych czasów. Przez co znajduje się na "czarnej liście" C.I.A. Rozpoczyna się walka o przetrwanie w świecie korupcji i zakłamania.

Psi żołd

Kombatant wojny wietnamskiej (Nick Nolte) staje się wbrew swej woli "wietnamskim "łącznikiem gangu handlarzy narkotyków. Nie może nawet liczyć na pomoc policji, ponieważ także jest na usługach gangu...

Promień lasera

Pewien chłopak znajduje na pustyni dziwnie wyglądający przedmiot. Szybko okazuje się, że jest to broń. Na dodatek nie pochodzi ona z ziemi. Teraz mając taką broń chłopak, postanawia się zemścić na tych którzy go poniżali. Niestety gdy w przypływie gniewu jej używa, jego ciało ulega mutacji.

Komandosi z Navarony 7.1

Po uwieńczone pełnym sukcesem misji wysadzenia dział Navarony, Mallory (Robert Shaw)i Miller (Edward Fox) zostają wysłani do Jugosławii z kolejnym, prawie niemożliwym do wykonania zadaniem. Po drodze przyłączają się do specjalnej jednostki komandosów amerykańskich pod dowództwem podpułkownika Barnsby'ego (Harrison Ford). W Jugosławi zostają schwytani przez Niemców. Niepowodzenie misji zdaje się być pewne. Jednak po spektakularnej ucieczce komandosom udaje się wysadzić niezwykle ważny strategicznie most ratując tym samym otoczone przez wroga partyzanckie oddziały Tito.

Słowa kluczowe