Akcja 1979

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 171 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Akcja z 1979 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zainspirowana "Jądrem ciemności" Josepha Conrada opowieść o losach kapitana Benjamina Willarda (Martin Sheen), któremu zlecono zlikwidowanie pułkownika Waltera E. Kurtza (Marlon Brando). By wykonać zadanie Willard wyrusza w niebezpieczną podróż w głąb azjatyckiej puszczy, gdzie wsławiony niezwykłym okrucieństwem pułkownik stworzył własne państwo.

Wojownicy

7,2
Lider największego z nowojorskich gangów ogłasza zebranie wszystkich gangów i trwający na jeden dzień rozejm. W trakcie swojego przemówienia zostaje jednak zastrzelony a winą za to zostają obarczeni członkowie gangu wojowników. Udaje im się uciec z miejsca spotkania ale droga do domu wiedzie przez całe miasto a rozjem został właśnie zerwany.

Mad Max

7,0
Australia, nieokreślona przyszłość. Główny bohater, Max Rockatansky, jest jednym z niewielu ludzi próbujących zachować ład i porządek w świecie wyniszczonym globalną wojną wywołaną przez brak ropy naftowej. Pewnego razu, będąc na służbie, doprowadza do wypadku w wyniku którego pozbawia życia szalonego "Nocnego Jeźdźca", który, jak się okazuje, jest członkiem niebezpiecznego gangu motocyklowego. Ekipa przybywa do miasteczka po trumnę swego przyjaciela. Nieświadomi swej głupoty, wchodzą Maxowi w drogę i rujnują mu życie. Max od tej chwili żyje tylko chęcią zemsty...


Moonraker

6,4
James Bond ponownie wkracza do akcji. Tym razem jego misją jest zbadania tajemniczego zniknięcia w przestrzeni kosmicznej wahadłowca Moonraker. Sprawa jest dużej rangi, gdyż Moonraker to dar Amerykanów dla Brytyjczyków, a zaginął bez wieści podczas pierwszego, próbnego lotu. 007 wkrótce ustala, że wahadłowiec został porwany przez tajną organizację, której przywódcą jest Hugo Drax...
Młody chłopak (Jackie Chan) mieszka ze swoim dziadkiem, który uczy go kung fu. Chłopak ma potencjał i wielkie umiejętności. Niestety chce je pożytkować w sposób niegodny wojownika kung fu. Dziadek nie pozwala mu na udział w bijatykach. Pewnego dnia trafia do człowieka, który chce założyć szkołę walk. Przy okazji pragnie pozbyć się konkurencji i w tym celu wynajmuje młodego mistrza. Dzieciak po kolei rozprawia się z najlepszymi wojownikami poszczególnych szkół. W międzyczasie dawny wróg dziadka poszukuje go w celu wydarcia dawnej tajemnicy.
Podczas turnieju Kung-fu od śmiertelnego ciosu Zhonga ginie Mistrz Zhuang. Jeden z jego uczniów Yun (Jackie Chan) po długiej wędrówce odnajduje zabójcę. Okazuje się, że Zhong bardzo żałuje swojego niezamierzonego czynu. Miejscowy rzezimieszek Wei próbuje podstępem wciągnąć Yuna do przestępczej współpracy. Yun musi dokonać wyboru, albo pomści mistrza, albo pokona złego Wei i pomoże przywrócić praworządność w mieście.
Po zabójstwie dwóch tajniaków dokonanego przez karatekę, mistrz sztuk walki Matt Logan zostaje poproszony o wyszkolenie pozostałych członków grupy. Uwikłany w całą sprawę odkrywa, że mordercą może być jeden z jego rywali.

Rocky II

7,5
Po przegranej walce z Apollo Creedem (Carl Weathers), Rocky Balboa (Sylvester Stallone) – ze względów zdrowotnych i prywatnych – postanawia wycofać się z zawodowego boksu. Fani sportu domagają się jednak rewanżu. Choć Rocky próbuje rozpocząć nowe życie, zdaje sobie sprawę, że nie może uciec przed swoim prawdziwym powołaniem i musi przygotować się do najważniejszej walki swojego życia. W głównych rolach występują wyróżniony trzema nominacjami do Oscara Sylvester Stallone oraz Carl Weathers.
Pracownik rafinerii występuje z prośbą o podwyżkę. Nie dość, że jej nie dostaje, to jeszcze zostaje zwolniony. Chcąc się zemścić, wywołuje pożar w rafinerii, otwierając zawory bezpieczeństwa od zbiorników z paliwem. Benzyna dostaje się do instalacji miejskiej. Wybuchają pożary. Zagrożony jest m.in. szpital. W trakcie jego ewakuacji personel pod wodzą dr Franka Whitmana, strażacy oraz przypadkowe osoby wykazują się bohaterstwem i ofiarnością.
Historia przemytu promem do Szwecji cennych ikon z Polski. Było ich trzech: właściciel galerii sztuki w Sztokholmie, warszawski antykwariusz oraz pracownik firmy transportowej - założyli grupę przestępczą, której celem była kradzież i przemyt dzieł sztuki z Polski. Proceder trwa od jakiegoś czasu z sukcesem, ale do organów ścigania docierają już sygnały o przemycie. Złodzieje dostają informację, że w małym kościółku znajduje się niezwykle cenny obraz Rafaela, postanawiają go ukraść i jak zwykle przemycić promem do Szwecji...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…