Akcja 1979

Przedstawiamy listę 145 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Akcja z 1979 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Czas Apokalipsy 8.5

W końcowym okresie wojny wietnamskiej kapitan Willard zostaje wysłany z misją wytropienia w dżungli, na terenie Kambodży, pułkownika armii amerykańskiej, który stanął na czele zbuntowanego plemienia walczącego zarówno przeciw Amerykanom, jak i Wietnamczykom. Wyprawa niewielkiej załogi, przeprawiającej się w górę rzeki w coraz bardziej niedostępne rejony zielonego piekła, obfituje w wydarzenia dramatyczne i wstrząsające, ale także absurdalne, jak choćby występy "króliczków" Playboya. Kiedy łódź dociera wreszcie do obozu charyzmatycznego pułkownika Kurtza, Willard przekracza kolejny, tym razem ostatni już krąg piekielny, odkrywając najmroczniejsze pokłady ludzkiej duszy staczającej się z wyżyn nadludzkich, heroicznych marzeń, na dno obłędnych idei.

Wyspa Niedźwiedzia 6.6

Arktyczna Wyspa Niedźwiedzia, kiedyś tajna baza hitlerowskich U - botów, dziś baza wczesnego ostrzegania NATO, staje się areną skomplikowanej rozgrywki między uczestnikami wyprawy naukowej ONZ. Większość naukowców to bowiem jednocześnie agenci wywiadów KGB, CIA i innych. Kto jest wrogiem, a kto sojusznikiem, kto z kim - i o co - naprawdę gra? Film jest ekranizacją powieści Alistaira MacLeana.

Mad Max 7.1

Max jest jednym z ostatnich policjantów, wykonujących swój zawód po wojnie atomowej. Podczas jednego z patroli udaje mu się doprowadzić do wypadku, w którym ginie groźny przestępca. Kiedy dowiadują się o tym jego koledzy, postanawiają się zemścić. Jednak zamiast Maxa ginie jego żona i dziecko. Teraz nie mając już nic do stracenia, Max nie spocznie póki nie znajdzie ich wszystkich.


Wojownicy 7.0

Lider największego z nowojorskich gangów ogłasza zebranie wszystkich gangów i trwający na jeden dzień rozejm. W trakcie swojego przemówienia zostaje jednak zastrzelony a winą za to zostają obarczeni członkowie gangu wojowników. Udaje im się uciec z miejsca spotkania ale droga do domu wiedzie przez całe miasto a rozjem został właśnie zerwany.

Ucieczka na Atenę 6.7

Podczas II Wojny Światowej Niemcy założyli obóz dla jeńców na greckiej wyspie Atenie. Pod okiem austriackiego komendanta majora Otto Hechta prowadzą wykopaliska szukając drogocennych zabytków sztuki starożytnej. Niemcy terrorem chcą zastraszyć mieszkańców wyspy. Zeno, przywódca miejscowej grupy oporu i jego dziewczyna Eleana, próbują bronić tubylców. Razem ze swoimi ludźmi, Zeno zamierza ocalić też więźniów Hechta i zlokalizować stacje zaopatrzenia okrętów podwodnych w paliwo. Muszą także znaleźć i unieszkodliwić wyrzutnie rakiet balistycznych, ukryta w klasztorze znajdującym się na szczycie najwyższej góry na wyspie.

Rocky II 7.5

Bokserscy kibice domagają się kolejnej walki. Jednak Rocky Balboa (Stallone), mocno poturbowany po poprzednim starciu, ogłasza, że wycofuje się. Koncentruje się na swoim związku z Adrian (Talia Shire), żeni się z nią, próbując prowadzić ustatkowane życie rodzinne. Ale kiedy Rocky próbuje od nowa zacząć swe życie, zdaje sobie sprawę, że nie potrafi uciec przed swym prawdziwym powołaniem. Ring ponownie go wzywa i „Włoski Ogier" musi przygotować się do walki swego życia. Dzięki morderczemu treningowi zmniejsza dystans dzielący go od mistrza wagi ciężkiej Apolla Creeda (Carl Weathers).

Nieustraszona hiena 6.8

Młody chłopak (Jackie Chan) mieszka ze swoim dziadkiem, który uczy go kung fu. Chłopak ma potencjał i wielkie umiejętności. Niestety chce je pożytkować w sposób niegodny wojownika kung fu. Dziadek nie pozwala mu na udział w bijatykach. Pewnego dnia trafia do człowieka, który chce założyć szkołę walk. Przy okazji pragnie pozbyć się konkurencji i w tym celu wynajmuje młodego mistrza. Dzieciak po kolei rozprawia się z najlepszymi wojownikami poszczególnych szkół. W międzyczasie dawny wróg dziadka poszukuje go w celu wydarcia dawnej tajemnicy.

Klasztor Shaolin 6.8

Zdradzony przez pragnącego władzy generała, Imperator Tang musi uciekać ze stolicy. Jeden z jego żołnierzy postanawia udać się do klasztoru Shaolin, by tam nauczyć się sztuki walki, co pomoże mu dokonać zemsty na generale.

Włóczęgi 8.5

Tytułowe "Włóczęgi" to młodzieżowy gang uliczny z Bronxu. Należą do niego m.in. Richie, Joey i Buddy. Chłopcy jeżdżą po mieście samochodami w poszukiwaniu dziewczyn, rozrywek, piwa i zdobycia łatwych pieniędzy. Tymczasem ich kolega Turkey zamierza wstąpić do konkurencyjnego gangu "Baldies"...

Kapitan Ameryka 4.5

Steve Rogers zostaje zepchnięty z drogi przez płatnych zabójców. Ciężko ranny zostaje przewieziony do wojskowego szpitala, gdzie naukowcy wstrzykują mu eksperymentalną substancję FLAG. Jej efekty są zdumiewające, nie tylko goi ona jego rany w kilkanaście godzin, ale daje mu również nadludzkie możliwości. Uleczony Steve postanawia skorzystać ze swoich nowych umiejętności i rozliczyć się ze złoczyńcami. Przywdziawszy kostium w barwach Amerykańskiej flagi, zostaje Kapitanem Ameryką.

Słowa kluczowe