Akcja 1985

Przedstawiamy listę 153 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Akcja z 1985 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Komando 7.1

Arnold Schwarzenegger tym razem wciela się w rolę byłego dowódcy grupy specjalnej, pułkownika w stanie spoczynku. Gangsterzy porywają jego córkę. Rozpoczyna się walka. Pułkownikowi pomaga również dziewczyna, zupełnie przypadkowo wplątana w tę aferę.

Ciało i krew 6.8

Paul Verhoven wskrzesza atmosferę późnego średniowiecza. W realiach ogarniętej krwawymi wojnami piętnastowiecznej Europy toczy się opowieść o losach zuchwałego żołnierza - rozbójnika, który na czele podobnych mu kondotierów bierze krwawy odwet na swym byłym władcy...

Policyjna opowieść 7.3

Młody policjant, pracujący w Hongkongu, w czasie pierwszej samodzielnej akcji aresztuje szefa miejscowych handlarzy narkotyków Cho. Jednak szybko odkrywa, że złapanie przestępcy nie równa się wsadzeniu go do więzienia. Doprowadzenie Cho za kratki nie jest łatwe, bowiem wnosi on oskarżenie przeciwko policjantowi i wrabia go w morderstwo. Teraz Kevin będzie musiał znaleźć dowody i oczyścić się z zarzutów.


Mam cię! 7.0

Dla amerykańskiego studenta wakacje w Europie będą miały bardzo dramatyczny i nieoczekiwany przebieg. Dostaje sie on w centrum bitwy, między agentów KGB i CIA. rozgrywki wywiadów nie mają nic wspólnego ze studencka grą "Gotcha!" ("Mam cię"). w której gracze polują na siebie z pistoletami pełnymi farby. Tu broń jest prawdziwa, a trup pada gęsto.

Kraj pod obstrzałem 6.1

Mała grupa terrorystów próbuje zawładnąć częścią Ameryki. Pierwszy atak dosięgnął Florydy. Najeźdźcy są nieźle wyszkoleni i dysponują wspaniałym sprzętem - wszelkiego rodzaju bronią. Nie wiadomo skąd przychodzą, ale nazwiska brzmią trochę z rosyjska... Jest tylko jeden człowiek, który może ich zatrzymać. To były tajny agent, doskonale wyszkolony, prawdziwy profesjonalista. Podejmuje on samotnie walkę z brutalnymi napastnikami.

Rambo II 7.4

John Rambo (Sylvester Stallone) trafia do więzienia. Jego dawny dowódca, pułkownik Trautman (Richard Crennad) otrzymuje wcześniejszej obietnicy i doprowadza do uwolnienia go. Rambo otrzymuje zadanie odnalezienia amerykańskich jeńców, którzy zaginęli w Wietnamie. Ostatnio przebywali w obozie, z którego jemu udało się uciec. Może odmówić udziału w misji, ale wtedy najbliższe pięć lat spędzi w kamieniołomach. Jeśli wypełni zadanie i powróci, prezydent daruje mu karę. Okazuje się, że ma zdobyć tylko dowody na to, że jeńcy nadal przebywają w obozie. Resztą ma się zająć Delta Force, której dowodził będzie pułkownik Trautman. Po wylądowaniu w dżungli, John jest zdany wyłącznie na siebie.

MacGyver 7.3

MacGyver, człowiek potrafiący zrobić wszystko z niewielkiej ilości czegokolwiek. Pracuje dla fundacji "Feniks" i wykonuje różne "szpiegowskie" misje. Wychodzi z każdej opresji dzięki znajomości chemii, fizyki i wszystkich dziedzin spokrewnionych. Serial, który chętnie ogląda i młodzież i dorośli, chociaż ma już swoje 20 lat!

Silverado 6.7

Silverado to niewielkie miasteczko na Dzikim Zachodzie, w którym całą społecznością rządzi grupa skorumpowanych oficjeli. Przybycie czwórki niezależnych, do szaleństwa odważnych śmiałków burzy stare układy.

Mad Max 3: Pod kopułą gromu 6.8

Wchodzi dwóch mężczyzn, wychodzi tylko jeden. To prawo areny "Kopuła Gromu" w Bartertown. W 3-ciej części historii Mad Maxa Mel Gibson ponownie wciela się w rolę głównego bohatera - awanturnika, który stawia czoła barbarzyńcom ery post-nuklearnej.

Świadek 7.0

Kiedy młoda kobieta wraz z synem stają się mimowolnymi świadkami morderstwa tajnego agenta z brygady antynarkotykowej, policjant John Book z Philadelphii z zaangażowaniem chroni ich przed zbrodniarzami. Harrison Ford jest znakomity w roli policjanta Booka, który osiedla się w Pensylwanii pośród spokojnych Amiszy. Świadek to poruszający obraz, w którym desperacka walka o życie przeplata się z głęboką troską o drugiego człowieka i zmaganiami z zakazanym uczuciem.

Słowa kluczowe