Akcja 1985

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 174 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Akcja z 1985 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rambo II

7,1
John Rambo (Sylvester Stallone), weteran wojny wietnamskiej, odsiaduje wyrok. Jego dawny dowódca pomaga mu odzyskać wolność. Rambo ma wykonać dawną misję, której celem jest uwolnienie amerykańskich jeńców nadal znajdujących się w Wietnamie. Wspiera go piękna wietnamska przewodniczka. Kiedy dziewczyna ginie, zadanie nabiera dla Rambo osobistego wymiaru. Komandos musi się też zmierzyć ze skorumpowanymi amerykańskimi politykami...

Rocky 4

7,2
Rocky doskonale daje sobie radę w czasie bokserskich mistrzostw wagi ciężkiej, jednak kolejne wyzwanie to dla niego nie lada sprawdzian: ma stoczyć walkę z Drago (Dolph Lundgren), zawodnikiem mającym ponad 190 centymetrów wzrostu o wadze 105 kilogramów, który ma za sobą cały Związek Radziecki. Przyjaciel Rocky'iego, Apollo Creed (Carl Weathers) stoczył z Drago pokazową walkę, i po śmiertelnej porażce Creeda, Rocky wie, że musi pomścić przyjaciela i pokonać radzieckiego przeciwnika. Regulamin treningowy Rocky'iego nakazuje mu udać się na lodowatą Syberię, gdzie przygotowuje się do walki, filmowanej przez stacje telewizyjne z całego świata, która ma się odbyć w samym sercu Moskwy.

Komando

6,9
Arnold Schwarzenegger tym razem wciela się w rolę byłego dowódcy grupy specjalnej, pułkownika w stanie spoczynku. Gangsterzy porywają jego córkę. Rozpoczyna się walka. Pułkownikowi pomaga również dziewczyna, zupełnie przypadkowo wplątana w tę aferę.


Mad Max jest byłym gliną, który zostaje obrabowany w podróży i w poszukiwaniu skradzionych rzeczy przybywa do Bartertown, miasta położonego na skraju pustyni, jednego z niewielu tętniących życiem, w których po zniszczeniu cywilizacji technologia jest na wysokim poziomie. Bartertown jest miejscem mrocznym i niebezpiecznym, gdzie króluje przemoc i modne są okrutne walki gladiatorów, z których z życiem wychodzi wyłącznie zwycięzca turnieju. Miastem rządzi „ciocia” Entity, która obiecuje Maxowi zwrot skradzionego mienia, o ile przystąpi do walki na arenie. Czy uda mu się wyrwać z błędnego koła i przełamać dominację okrutnej despotki nad pogrążonym w zepsuciu miastem?
W wyniku prowadzonych przez nazistów eksperymentów genetycznych Max Zorin (Christopher Walken) posiada niezwykle wysoki wskaźnik inteligencji i chce wykorzystać swój intelekt, żeby przejąć kontrolę nad globalnym rynkiem. Niedawno w jego ręce trafiły tajne materiały na temat badań nad mikroprocesorem. James Bond (Roger Moore) musi powstrzymać Zorina, który chce wprowadzić w życie swój plan. Jego celem jest wysadzenie tamy San Andreas i zatopienie kalifornijskiej Doliny Krzemowej, co może przynieść nieobliczalne w skutkach konsekwencje. Tym razem agent 007 musi zmierzyć się z czarnoskórą May Day (Grace Jones), psychopatyczną zabójczynią na usługach Zorina.

MacGyver

7,3
MacGyver, człowiek potrafiący zrobić wszystko z niewielkiej ilości czegokolwiek. Pracuje dla fundacji "Feniks" i wykonuje różne "szpiegowskie" misje. Wychodzi z każdej opresji dzięki znajomości chemii, fizyki i wszystkich dziedzin spokrewnionych. Serial, który chętnie ogląda i młodzież i dorośli, chociaż ma już swoje 20 lat!
Akcja rozgrywa się w afrykańskiej dżungli, doskonale znanej Allanowi z wcześniejszych przeżyć, bowiem jest on znanym łowcą przygód. Allan bez wahania przyjmuje zlecenie angielki Jesse i wspólnie z nią organizuje wyprawę w głąb Czarnego Lądu w poszukiwaniu zaginionego ojca dziewczyny. Ojciec Jesse przepadł bez wieści w czasie wyprawy po słynne diamenty króla Salomona… ale czy kopalnie rzeczywiście istnieją?
Jack Colton i Joan Wilder po kilku miesiącach wspólnego rejsu jachtem są już sobą zmęczeni i wtedy pojawia się tajemniczy szejk Omar, władca małego państewka gdzieś w Afryce. Oczarowana jego osobą Joan wyjeżdża zobaczyć jego kraj. Nie mogąc się z tym pogodzić, Jack wyrusza za nią, zwłaszcza, że ludzie szejka wysadzają mu jacht. W trakcie podróży wychodzi na jaw, że szejk jest despotycznym tyranem, posiadający niezwykły skarb zwany klejnotem nilu. Tylko, że klejnot nie jest tym za co biorą go bohaterowie.
Gdy, po raz pierwszy w historii, Ameryce grozi inwazja, tylko jeden człowiek - Matt Hunter wypowiada wojnę wrogom wolności. Na ulicach przedmieść, w centrach handlowych i nawet w kościołach furia eksploduje z siłą kilku megaton, kiedy Hunter wprowadza w życie swój plan. Armia terrorystów pod dowództwem sowieckiego agenta Rostova zamienia kompletnie nieprzygotowaną i zaskoczoną Amerykę w strefę wojny. [opis dystrybutora]

Rok smoka

6,7
W chińskiej dzielnicy Nowego Jorku, dochodzi do serii brutalnych morderstw. Jedną z ofiar jest szef lokalnej mafii Jackie Wong. Wyjaśnienia sprawy zabójstw podejmuje się wzorowy policjant Stanley White (Mickey Rourke).
Słowa kluczowe

Proszę czekać…