Akcja 1989

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 258 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Akcja z 1989 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Historia legendarnego bramkarza, który ma zaprowadzić porządek w barze, który jest opanowany przez groźnego gangstera i jego pomocników.
Akcja rozgrywa się przed wybuchem II wojny światowej, a więc przed przygodami z filmu "Poszukiwacze Zaginionej Arki". Tym razem poszukiwany jest Święty Graal. Legendarny kielich, z którego Jezus pił wino podczas ostatniej wieczerzy...
Naukowiec Sam Beckett (Scott Bakula) łącznie z paroma innymi naukowcami chce udowodnić możliwość podróży w czasie. Jedna próba kończy się tragicznie, Sam zostaje przeniesiony do przeszłości. Za każdym razem wchodzi w ciało jakiegoś człowieka, i aby móc wykonać kolejny skok w czasie (być może ten kolejny spowoduje powrót do swojej rzeczywistości i jego osoby) musi pomóc swojemu "nosicielowi". W każdej podróży pomaga mu Al, naukowiec z teraźniejszości pod postacią hologramu.


Bone i Helen zostają zwerbowani przez tajemniczego Jasona, do kradzieży jednego z dysków z tajnego, rządowego archiwum. W zamian za to będą mogli wydostać się z totalitarnego miasta do miejsca zwanego Froidan. Co prawda udaje im się wykonać zadanie, ale sprawy się komplikują, a oni stają się najbardziej poszukiwanymi przestępcami w mieście.

Klatka

6,5
W trakcie wojny w Wietnamie Billy Thomas (Lou Ferrigno), ratuje swego przyjaciela Scotta Monroe (Reb Brown), ale odnosi przy tym poważną ranę głowy. Odtąd Scott opiekuje się będącym niczym dziecko Billym, prowadząc wspólnie bar. W wyniku zatargu z jednym z gangów i machlojkom chciwego hazardzisty zostaje on spalony, a Billy trafia na ring, gdzie toczą się nielegalne walki.
Data Gwiezdna 8454.130. Kapitan Kirk musi stawić czoła dwóm wyzwaniom – wspinaczce na El Captain w Parku Yosemite i nauczeniu Spocka obozowych piosenek. Wakacje zostają jednak nagle przerwane, gdy zdradziecki Wulkanita porywa Enterprise wraz z załogą i wyrusza w podróż ku ostatecznej granicy, chcąc odkryć największy sekret wszechświata.

Batman

7,7
Szalony Joker zaczyna siać spustoszenie w Gotham City. Powstrzymać może go jedynie Batman – kryjący się pod przebraniem nietoperza, milioner Bruce Wayne.
Po wojnie atomowej świat jest już tak zniszczony, że życie w nim staje się niemal nie możliwe. Przeciwnicy wymyślają więc, że kolejne wojny rozstrzygane będą przez serię starć gigantycznych robotów, sterowanych przez specjalnie przeszkolonych ludzi, umieszczanych w ich wnętrzach. Po serii kilku porażek amerykanie nie mogą sobie pozwolić na następną, ale Rosjanie mają w zanadrzu nowe usprawnienia dla swojej maszyny.
Eric Sloane jest mistrzem świata w kickboxingu, przybywa do Tajlandii, aby stoczyć pojedynek z najlepszym zawodnikiem w kraju. Podczas walki jego przeciwnik stosuje niedozwolone chwyty i prawie zabija Erica. Wszystko obserwuje Kurt, młodszy brat ofiary, który poprzysięga zemstę na Tong Po.
Jeffrey jest płatnym zabójcą, który chce porzucić swoją profesję, aby zaopiekować się Jennie, piękną piosenkarką, którą kiedyś przypadkowo oślepił. Li Ying jest policjantem zdeterminowanym by złapać Jefreya. Po wykonanym zadaniu szefowie Jefreya, odmawiają zapłaty, która jest mu potrzebna na operację oczu Jennie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…