Akcja 1991

Przedstawiamy listę 211 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Akcja z 1991 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Terminator 2: Dzień sądu 8.4

Tym razem cyborg T-800 wraca w przeszłość by ocalić chłopaka, będącego nadzieją ludzkości, przed znacznie nowocześniejszym modelem.

Szpieg bez matury 7.2

Michael Corben zawala francuski i chcąc poprawić swoją ocenę wybiera się do Francji na kurs językowy. Zbiegiem okoliczności tym samym samolotem, leci agent CIA Michael Corben. Zostaje on jednak wyeliminowany przez zabójców Augustusa Steranko, a nastoletni Michael zajmuje jego miejsce.

Na fali 7.2

Młody agent FBI (Keanu Reeves) pracując pod przykrywką, przenika do gangu surferów napadających na banki, jednak z czasem zaczyna coraz bardziej utożsamiać się z przestępcami...


Podwójne uderzenie 6.6

Jean-Claude Van Damme wciela się w podwójną rolę braci bliźniaków - Chada i Alexa, którzy zostali rozdzieleni jako niemowlaki podczas zabójstwa ich rodziców. Chad zostaje wychowany przez przyjaciela rodziny w Paryżu, a Alex zostaje oddany do sierocińca, skąd jako dorosły mężczyzna wybiera się do Hongkongu, aby wieść tam życie opryszka. Kiedy Chad dowiaduje się o istnieniu brata postanawia go odnaleźć i pomścić wraz z nim śmierć rodziców, których zabójcy, jak się okazuje, są rywalami Alexa w Hongkongu.

Ostatni skaut 7.4

Prywatny detektyw i ex-futbolista na własną rękę prowadzą śledztwo w sprawie tajemniczego morderstwa. Trafiają na ślad afery związanej ze środowiskiem zawodowego futbolu. Od tej pory ich zadaniem jest przeżyć.

Kickboxer 2 - Godziny zemsty 6.0

Bezwzględny i okrutny Tong Po w niesprawiedliwej walce zabija dwóch braci Davida Sloana. Najmłodszy z braci postanawia ich pomścić. Jedynym możliwym sposobem jest walka na ringu. Szykuje się do najważniejszego z pojedynków.

K2 6.9

K2 to trudno dostępna, przez wieki uważana za niemożliwą do zdobycia - mistyczna góra, stała się inspiracją do zrealizowania obrazu Franca Roddama.

Zabójca 6.4

Cliff Garret (Chuck Norris) i Ronald Delany od niepamiętnych czasów służą razem w jednej jednostce policji, a poza tym w życiu prywatnym są bardzo dobrymi przyjaciółmi. Pewnego dnia, przypadkowo Cliff okrywa jednak że kumpel poza pracą w policji, ma jeszcze dodatkowe zajęcie. Nie jest to jednak zwykła praca, służy mafii złodziejskiej jako bandyta oraz jako policyjna wtyczka. Kiedy Ronald dowiaduje się że Garret odkrył jego tajemnice, bez większych skrupułów kilkukrotnie strzela do partnera. Jednak pomimo tego Garretowi udaje się uciec przed śmiercią. Po długiej rekonwalescencji, powraca do służby aby oczyścić miasto z gangsterów i dopaść pseudo-przyjaciela. Jednak aby to zrobić, musi sam potajemnie i bez pomocy policji, wstąpić w szeregi przestępczej mafii. Jednak Cliff to świetnie wyszkolony i wyćwiczony policjant.

Rajdowcy w akcji 6.3

Kentucky przed II wojną światową. Grady Westfall jest miłośnikiem motocykli. Jako że wojna zbliża się szybkimi krokami, zostaje przydzielony jako instruktor do oddziału motocyklistów. Tymczasem przez Niemców zostaje uprowadzony słynny fizyk wraz z rodziną. Grady z siedmiorgiem ludzi, podających się za zawodników rajdu motocyklowego, ma za zadanie uwolnić jeńców.

Mutronika 6.5

Odkrywszy tajemniczą maszynę, pozwalającą na transformacje w cyborga dysponującego ogromna mocą Max staje się superbohaterem. Na swoich przeciwników nie musi jednak długo czekać, gdyż w niedługim czasie, do walki z nim staje chorda potworów, próbująca odebrać mu maszynę.

Słowa kluczowe