Akcja 2002

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 314 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Akcja z 2002 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Niedaleka przyszłość, zostaje stworzona gra internetowa MMORPG o nazwie "The World", na której znajdują się miliony graczy z całego świata, tu też rozgrywa się dramat głównego bohatera, Tsukasy. Okazuje się, że jest on uwieziony w grze i nie może się z niej wylogować, w rozwikłaniu tej zagadki chcą mu pomóc inni gracze...
Drużyna została rozbita, ale wyprawa, która ma na celu zniszczenie Pierścienia Władzy, trwa nadal. Frodo i Sam, aby znaleźć drogę do Mordoru, muszą powierzyć swoje życie Gollumowi. Pozostali członkowie Drużyny, wraz z sojusznikami ze Śródziemia, przygotowują się do bitwy z armią Sarumana. Wojna o Pierścień rozpoczyna się.
Tajna misja Bonda pali na panewce - choć akurat w tym wypadku wybuchów jest niemało - a sam agent wpada w ręce wrogów. Po kilku miesiącach tortur i przesłuchań zostaje zwolniony w ramach wymiany więźniów. Dowódcy z MI6 przekonani, że pod wpływem tortur zdradził swych towarzyszy, pozbawiają go licencji na zabijanie. Bond, gotów jest na wszystko, by odzyskać dobre imię, zemścić się i powrócić do czynnej służby. Na swej drodze spotyka piękną Jinx (Berry) i tajemniczą Mirandę Frost (Rosamund Pike), które odegrają kluczowe role w jego misji. Ślad prowadzi do multimilionera Gustawa Gravesa (Toby Stephens) - niebezpiecznego szaleńca, którego tajna, diaboliczna broń ma rzucić świat na kolana.


Akcja części drugiej rozgrywa się cztery lata po wydarzeniach, które miały miejsce w pierwszej części. Zmęczony potyczkami z kosmitami agent K. zrezygnował z pracy dla tajemniczych facetów w czerni. Szczęśliwie dla Ziemian, jego kumpel agent J. nadal pełni swoje obowiązki i monitoruje przybyłych na Ziemię obcych. To właśnie on wpada na trop wrogiego spisku i prosi o pomoc swego dawnego partnera.
Wojna miedzy Bladem a krwiopijcami trwa nadal. Tylko, że teraz narodziło się coś pomiędzy. Nowy gatunek wampira żywiący się zarówno ludźmi jak i wampirami. W obliczu takiego zagrożenia, krwiopijcy jednoczą swoje siły z Bladem. Tylko czy to wystarczy?. Bo nowa rasa jest odporna, na większość rzeczy zabójczych dla zwykłych wampirów.
Założyciel firmy Bio Comp Industries organizuje wyprawę ratowniczą w rejony góry Cascade, by odszukać zaginiona córkę i prototyp swojego najnowszego wynalazku. Brnąc przez niedostępne, górzyste tereny, coraz członkowie ekipy bardziej oddalają się od cywilizacji, by w końcu odszukać wrak samolotu. Niestety, wraz z nim odnajdują żyjącą tam Wielką Stopę, która zaczyna polować na intruzów.
Los Angeles. W ataku terrorystycznym giną żona i syn strażaka, Gordy'ego Brewera. Za zamach odpowiedzialny jest Kolumbijczyk Claudio Perrini, który ukrywa się w rodzinnym kraju. Brewer zamierza na własną rękę wytropić terrorystę. Wbrew ostrzeżeniom przyjaciół i FBI, jedzie do Ameryki Południowej. Tam poznaje Selenę i jej synka. Kobieta pomaga mu w dotarciu do kryjówki Perriniego...

Showtime

6,1
Zawieszony w obowiązkach weteran policji ma szansę na powrót do służby. Musi tylko wystąpić w reality show z żółtodziobem, który marzy o karierze aktora.

Smoking

6,2
Pewnego dnia do Jimmiego Tonga uśmiecha się szczęście i zostaje szoferem bardzo bogatego i wpływowego biznesmena Clarka Devlina. Jakiś czas później napadają ich bandyci. Clark nie mogąc się przed nimi obronić, każe nałożyć swój smoking Jimmiemu. O dziwo ubrany w ten nowy strój Jimmy zyskuje nieprawdopodobne umiejętności, pozwalające mu pokonać przeciwników. Niestety wraz ze smokingiem i jego zaletami, pojawiają się również ludzie pragnący go dostać.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…