Akcja 2008

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 417 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Akcja z 2008 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ip Man

7,8
Film biograficzny przedstawiający historię Ip Man'a , legendarnego chińskiego mistrza kung fu. Był on nauczycielem między innymi takich sław jak Bruce Lee. Obecnie jego szkoły Wing Chun trenują uczniów na całym świecie. Akcja filmu osadzona jest w latach 40-tych XX wieku. w czasie okupacji Chin przez Japonię.

Mroczny Rycerz

8,2
9,3
W Gotham City zjawia się Joker, którzy zagraża bezpieczeństwu jego mieszkańców. Batman próbuje powstrzymać jego działania.

Bronson

6,6
W 1974 roku dziewiętnastoletni narwaniec, Michael Peterson (Tom Hardy), postanowił uwiecznić swoje nazwisko i wraz z domowej roboty obrzynem oraz głową pełną marzeń napadł na urząd pocztowy. Pierwotnie skazany na 7 lat Peterson spędził w różnorakich placówkach penitencjarnych przeszło 34 lata, z czego 30 w samych izolatkach. W tym czasie psychika początkowo cichego chłopaka została zastąpiona przez jego alter ego, Charlesa Bronsona.


Komandos z Izraela Zohan ma jedno marzenie: być fryzjerem. W tym celu udaje się do Ameryki.
Film nakręcony w stylu Rashomona Kurosawy, w którym relacja próby zabójstwa prezydenta jest przedstawiona z pięciu odmiennych perspektyw.

Outlander

6,6
Człowiek z innej planety wspomagany przez wikingów musi zniszczyć kosmiczne monstrum.

Hancock

6,9
Miejscowemu superbohaterowi - Hancockowi (Will Smith), dużo brakuje do ideału. Wiecznie imprezuje i nadużywa alkoholu, a co za tym idzie podczas "akcji" bardziej szkodzi otoczeniu niż mu pomaga. Specjalista od kreowania wizerunku (Jason Bateman) stara się pomóc Hancockowi powrócić do łask społeczeństwa, ale bohater wydaje się być bardziej zainteresowany jego żoną (Charlize Theron) niż poprawą własnego image.

Superhero

5,0
Poznaj Ricka Rickera (Drake Bell), aspołecznego nastolatka, który, za sprawą ukąszenia radioaktywnej ważki, z dnia na dzień przemienia się w superbohatera. Z mocami, których nie sposób okiełznać, Rick przyjmuje nową tożsamość i jako Ważka wyrusza na ulice chronić uciśnionych. Jego głównym przeciwnikiem jest wiodący podwójny żywot Lou Landers (Christopher McDonald), miliarder z umiejętnością wysysania życiowej energii. Dołącz do Ricka i weteranów filmowych parodii (w pozostałych rolach Leslie Nielsen i Marion Ross) w komicznej walce dobra ze złem, by wyśmiać nowele graficzne i filmy powstałe na ich motywach.
Para detektywów (Kris Kristofferson i Ameer Baraka) pracuje nad sprawą niejakiego Santiago, który zbiegł z więzienia. Ten z kolei poszukuje skradzionych mu 15 milionów dolarów, o których miejscu pobytu wie tylko jego eks-dziewczyna (Ciera Payton). Do akcji dołącza również samotny mściciel Thorn (DMX), który wydaje się mieć własne powody do pościgu Santiago.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…