Akcja 2009

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 469 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Akcja z 2009 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Avatar

7,8
Avatar przedstawia historię kalekiego weterana wojennego (Sam Worthington), który trafia na planetę Pandora zamieszkałą przez wysokorozwiniętą rasę humanoidalnych Obcych. Tam znajduje upragniony spokój. Niestety, nie na długo, ponieważ wkrótce wybucha wojna między dwiema cywilizacjami.

Archer

7,6
„Archer” to serial animowany przedstawiający losy pracowników Tajnej Agencji Wywiadowczej (ISIS). Jednym z nich jest tytułowy bohater Sterling Archer, tajny agent, który jest bardzo uprzejmy, ale zarazem próżny i zbyt pewny siebie. Archer ma bardzo mało męski pseudonim jak na agenta – „Księżna”. Poza tym niewiele mu w życiu wychodzi oprócz bycia szpiegiem. Jest pełen nieprzyzwoitego i absurdalnego humoru. Jego stosunki z matką – Malory, która jest zarazem szefową, są napięte. Malory nie stroni od alkoholu i lubi krytykować wszystkich naokoło. W serialu występują również inne postacie: Lana Kane to także agentka ISIS oraz była dziewczyna Archera, gustująca w filmach dla dorosłych, lokaj Archera – Woodhouse oraz nowy chłopak Lany – księgowy ISIS Cyril.
Pracujący dla wojska naukowcy łączą geny nietoperza i węża tworząc w ten sposób mutanta mającego pełnić rolę broni biologicznej. Potwór wymyka się jednak spod kontroli i zabija swoich twórców. By zatrzeć ślady tego nieudanego eksperymentu generał Carr wysyła tam oddział komandosów. Przypadkiem we wszystko miesza się grupka rozbitków.


Akcja filmu dzieje się w roku 1985 w Nowym Jorku. Światem zawładnął chaos i strach. Działalność niegdyś ogarniętych sławą superbohaterów została zawieszona. Większość z ich nich przeszła na emeryturę, część działa na własną rękę i tylko nieliczni współpracują z rządem. Rorschach (Jackie Earle Haley) próbuję rozwikłać zagadkę śmierci Edwarda Blake'a (Jeffrey Dean Morgan), działającego wcześniej pod pseudonimem Komediant. Podejrzewa, że morderca poluje na dawnych bohaterów...
Isaiah Bone (Michael Jai White) wychodzi z więzienia i od razu zaczyna brać udział w nielegalnych walkach w Los Angeles. Pokonuje wszystkich rywali aż dochodzi do starcia z najlepszym zawodnikiem - Jamesem (Eamonn Walker), który reprezentuje lokalną mafię.
Surowy kapitan stołecznej milicji, Aleksandr Diczenko (Igor Lifanov) o przydomku "Dziki", udaje się na "przymusowe zesłanie" do małego prowincjonalnego miasteczka. Tam jest przekonany, że czeka go cicha, spokojna praca. Wkrótce okazuje się, że jednak się mylił...
Obdarzony regeneracyjnymi zdolnościami mutant przemierza kolejne lata szukając życiowego celu, zamiast tego odnajduje go wojsko.
Importer heroiny, Brag zleca zabicie dziewczyny Toretta. Ten w odwecie, wraz z ekipą podąża jego śladem w celu schwytania go.
Astrofizyk odkrywa, że Ziemię czekają trzy kataklizmy. Postanawia zapobiec tragedii.
Agentka Interpolu, Mika Coretti, przypadkowo odkrywa istnienie tajnej organizacji zabójców, zwanej "dziewięć klanów". Niestety ta wiedza sprawia, że staje się ona ich następnym celem. Na szczęście dla niej pomóc jej postanawia Raizo, renegat z klanu czarnego pisku, który chce dzięki niej dostać się do siedziby swojego klanu i raz na zawsze wyeliminować jego członków.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…