Animowany 1924

Przedstawiamy listę 108 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Animowany z 1924 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Alice the Peacemaker

Dwóch roznosicieli gazet rywalizuje ze sobą. Alicja stara się zachęcić chłopców do przyjaźni, odpowiadając im historię pewnej pary, kota i myszy, których nieustanne konflikty i burdy doprowadziły do tego, że byli ścigani przez policję. Wtedy dopiero nauczyli się współpracować.

Alice and the Three Bears

Niedźwiedzia rodzina zajęta jest gotowaniem, gdy młody misio orientuje się, że brakuje ziół potrzebnych do doprawienia potrawy i wyrusza po nie do lasu. Tymczasem Alicja i jej kot natykają się na domek trzech niedźwiedzi i zaglądają do środka. Gdy wraca młody miś, wdaje się w bójkę z kotem. Za chwilę do pomocy przybiegają jego rodzice, razem pacyfikują kota a następnie napadają Alicję, wrzucając ją do worka i krępują więzami w tartaku. Kot odżywa w kolejnym życiu, przywołuje do pomocy swoich dziewięć awatarów i w ten sposób daje radę wszystkim trzem niedźwiedziom. Zadowolony z siebie spieszy do tartaku, aby oswobodzić Alicję.


Alice's Spooky Adventure

Podczas zabawy piłka wpada przypadkowo przez okno nawiedzonego domu. Alicja odważnie wkracza do wnętrza, aby odzyskać przedmiot. Wewnątrz upada, niefortunnie uderzając się w głowę. Podczas chwilowej utraty przytomności zostaje przeniesiona w animowany świat, w którym ratuje kotka i gdzie jest pogromcą duchów w nawiedzonym mieście.

Alice's Wild West Show

Alicja wraz z przyjaciółmi organizują występ. Po krótkiej uwerturze następuje akt pierwszy, w którym Alicja wkracza do baru na dzikim zachodzie i śmiertelnie postrzela dwóch bandytów. Gdy Tubby O'Brien i jego gang wchodzą na widownię, ekipa Alicji w popłochu opuszcza scenę, ale Alicja kontynuuje, opowiadając swoje przygody na dzikim zachodzie. W pierwszym opowiadaniu powozi dyliżansem, strzelając do Indian. W drugiej sekwencji występuje w roli szeryfa strzegącego bandytów, którzy obrabowali sejf.

Alice's Fishy Story

Alicja chciałaby uniknąć ćwiczenia na pianinie, aby móc w tym czasie bawić się z przyjaciółmi. Sadza więc swojego psa zamiast siebie na miejsce przy instrumencie, aby w ten sposób oszukać mamę, a w tym czasie wybiera się z kolegami nad jeziorko, gdzie łowią ryby. Podczas łowienia wyobraża sobie jakby to było, gdyby odławiała ryby na biegunie północnym.

Alice Gets in Dutch

Alicja jest przyłapana na psoceniu podczas lekcji i zostaje wysłana do kąta w oślej czapce, gdzie znudzona w marzeniach baraszkuje z rozmaitymi zwierzętami, aż do czasu, gdy zauważa je nauczyciel i wysyła przeciwko Alicji i jej przyjaciołom animowaną armię. Po długim pościgu, Alicja broni się formując armię ze zwierząt, a nauczyciel odpowiada ostrzałem artyleryjskim, póki zwierzęta nie budują swojego działka ze złomu i załadowują go pieprzem. Walka się toczy, aż do momentu, gdy Alicja przytomnieje ze stanu zadumania i zauważa, że ciągle jest w klasie.

Słowa kluczowe