Animowany 1934

Przedstawiamy listę 97 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Animowany z 1934 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kaczor Donald 7.0

Kaczor Donald, tak samo jak Myszka Miki i Goofy, jest jedną z najbardziej lubianych przez dzieci postacią animowaną, którego przygody w postaci komiksów, seriali i filmów pełnometrażowych są do dziś znane i lubiane, a sam kaczor stał się po dziś gwiazdą. Donald jest typem nieudacznika - wieczny pechowiec z wadą wymowy, ma oddaną, śliczną dziewczynę Daisy i energicznych siostrzeńców - Hyzia, Dyzia i Zyzia. Jego niezdarność sprawia, że musi podołać on nie lada trudnym problemom domowym, społecznym, lecz na szczęście zawsze wychodzi z nich cało.

Gulliver Mickey 6.0

Miki opiekuje się sierotą. Opowiada mu historię o Guliwerze. Stawia siebie w roli głównej. Opowiadanie kończy się na walce Miki z dwa razy wiekszym od siebie pająkiem.

Shanghaied 4.0

Pirat Pete, porywa i związuje Mikiego i Minnie. Podczas gdy Pete jest zajęty Minni, Miki uwalnia się i ucieka pod pokład. Pirat wzywa swoich towarzyszy. Miki musi walczyć z całą załogą statku.


Two-Gun Mickey 4.0

Minnie jedzie do miasto i wybiera z banku sakiewkę pieniedzy. Pegleg Pete zwołuje swój gang i planują zabranie sakiewki Minni. Ścigają ją za miastem. Samotny kowboj Miki, spotyka Minni. Otrzega ją by uważała na siebie.

The Big Bad Wolf

Czerwony Kapturek idzie z wizytą do chorej babci. Po drodze przechodzi obok miejsca, gdzie buduje swój ceglany dom jedna z trzech małych świnek, przy akompaniamencie radosnej zabawy dwóch pozostałych, znanych ze swojego beztroskiego charakteru. Te ostatnie uznają spacer po lesie za kolejną okazję do rozrywki i niepomne ostrzeżeń rozsądnej świnki, wybierają wraz z dziewczynką niebezpieczną drogę na skróty, drogę po której grasuje zły wilk. Naturalnie, wilk wkrótce ich dopada. Świnkom udaje się uciec, podobnie Czerwony Kapturek wymyka się ze szpon wilka i biegnie szybko w stronę domku babci. Nie tak szybko jednak jak wilk, który wyprzedza ją w drodze i trafia tam wcześniej. Przerażona babcia Kapturka ukrywa się w szafie. Gdy Kapturek dociera do domku, wilk przebiera się za babcię i zajmuje jej miejsce w łóżku. Dziewczynka wchodzi do środka i próbuje zrozumieć co się stało z wyglądem babci. Szybko się okazuje, że babcia tkwi zamknięta w szafie, gdzie trafia również kapturek, uciekając przed napastnikiem. W tym samym czasie dwie świnki alarmują trzecią o spotkaniu z wilkiem. Przewidując kłopoty, trzecia świnka szybko udaje się na pomoc babci i kapturkowi. Trafia w samą porę, aby dać złemu wilkowi nauczkę i przegonić go z domku babci. Na koniec wszyscy razem cieszą się i tańczą do akompaniamentu Czerwonego Kapturka, grającej na pianinie skoczne melodie.

Słowa kluczowe