Animowany 1936

Przedstawiamy listę 65 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Animowany z 1936 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Alpiniści 6.0

Donald, Miki wraz z Pluto wybierają się na wyprawę w Alpy. Donald wdaję się w utarczkę z młodą, górską kozicą, którą ściga aż do jej mieszkania w jaskini. Tam do akcji wkracza ojciec – tryk, z którym Donald staje do konfrontacji, co kończy się dla barana bolesną nauczką. Miki grasuje w orlim gnieździe, kradnąc jajka, z których wylegają się młode pisklęta, zadziorne i gotowe do walki z napastnikiem. Jedno z jaj spada na Pluto. Pies ściga wyklute z niego pisklę, aż wpada w śnieżną zaspę i zamarza na kamień. Z opresji ratuje go bernardyn, wlewając mu do gardła solidną dawkę alkoholu a następnie samemu przyłączając się do libacji. Miki i Donald znajdują psy w stanie kompletnego zamroczenia alkoholowego.

Elmer Elephant 4.0

Słoń Elmer przychodzi na przyjęcie urodzinowe swej przyjaciółki, uroczej tygrysicy Tilly, z prezentem, który wzbudza jej entuzjazm i przykuwa jej uwagę na Elmerze. Jednak nie dane mu jest cieszyć się jej sympatią, ponieważ odmienny wygląd słonia – długi nos, nietypowy wśród zgromadzonych zwierząt – staje się pretekstem do kpin i złośliwości ze strony innych zaproszonych gości, zazdrosnych o względy sympatycznej tygrysicy. Urażony słoń opuszcza przyjęcie i oddala się do lasu, aby w samotności przeżywać swój dziwaczny wygląd. Napotyka na żyrafę, która stara się go podnieść na duchu, sama będąc w podobnym położeniu i dzięki temu dobrze rozumiejąc frustracje Elmera. Na przyjęciu u Tilly wybucha pożar, a sama tygrysica jest w poważnym zagrożeniu życia, będąc uwięziona w płonącym domku na drzewie. O tym fakcie słoń dowiaduje się natychmiast, dzięki niezwykłym warunkom fizycznym swej nowej znajomej. Wspólnie biegną z pomocą na miejsce wypadku, gdzie Elmer okazuje się bohaterem dnia. Wykorzystując wybitny wzrost żyrafy oraz pojemne dzioby pelikanów, dzielnie rozprawia się z ogniem przy pomocy swej trąby, której używa w charakterze gaśnicy strażackiej. Wdzięczność ocalonej Tilly przekracza jego oczekiwania, a cała sytuacja jest lekcją pokory dla wszystkich tych, którzy nie potrafią dostrzec waloru w odmienności innych stworzeń.


Mickey's Polo Team 4.0

Rozgrywany jest gwiazdorski mecz polo. Przeciwnikami Mikiego, Donalda (dosiadającego muła), Goofiego i Złego Wilka są słynni aktorzy Flip i Flap, Harpo Marx (na strusiu) oraz Charlie Chaplin. Komentatorem meczu jest Jack Holt, a kibicują Trzy Małe Świnki, Shirley Temple, W.C. Fields oraz Krowa Clarabelle z Clarkiem Gable. Nietrudno się domyślić, że przy takiej obsadzie akcja meczu obfituje w rozliczne slapstickowe gagi.

Dzień przeprowadzki 5.0

Donald i Mickey zalegają 6 miesięcy z płaceniem czynszu za mieszkanie. Szeryf Pete wystawił nakaz eksmisji i sprzedania wszystkich ich rzeczy. Goofy przychodzi pomóc przyjaciołom z wyprowadzką, zanim ich rzeczy zostaną zlicytowane.

Three Blind Mousketeers

Trzy niewidome myszki są muszkieterami. Kot poustawiał wiele pułapek na nie i poszedl spać. Gdy obudził się, zaczął ścigać myszki i naganiać je w pułapki.

Słowa kluczowe