Animowany 1941

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 75 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Animowany z 1941 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dumbo

7,0
Dumbo to jeden z największych skarbów studia Walta Disneya – czarujący i wzruszający, pełen niezapomnianych piosenek film zachwyca od lat. Gdy bocian przynosi wreszcie Pani Jumbo jej długo oczekiwane dziecko – malutkiego słonika, staje się to wielkim wydarzeniem dla całego cyrku. Lecz wkrótce nasz mały bohater staje się dla wszystkich pośmiewiskiem. Przewrotny los wyposażył go bowiem w parę nienaturalnie wielkich uszu. Odrzucony i samotny spotyka jednak przyjaciela. Dzięki pomocy i lojalności myszy o imieniu Timothy, zdeterminowany Dumbo potrafi przezwyciężyć wszystkie kłopoty tak, by zatriumfowała miłość i przyjaźń. Nie jest bowiem ważne tok jak się wygląda, ale to, co ma się w sercu! Dumbo to film dla wszystkich! Cała rodzina zachwyci się tą ponadczasową, wzruszającą historią o dzielnym, małym słoniku z wielkimi uszami… i jeszcze większym sercem.

Superman

6,9
Oryginalna, pierwsza seria o Supermanie autorstwa Maxa Fleischera. Przygody najsłynniejszego superbohatera osadzone w latach 40 we wspaniałych rysunkach twórcy Supermana. Film nie epatuje przemocą tak jak później wyprodukowane serie. Przygody Supermana - szlachetnego nadczłowieka, który wychowywany przez zwykłych ludzi po pewnym czasie zaczyna odkrywać swą moc i czyni dobro. By nie zostać zdemaskowanym, przywdziewa kostium i zaczyna prowadzić podwójne życie.
Donald zostaje zainspirowany audycją radiową do zrobienia gofrów, lecz przypadkowo dodaje do ciasta klej kauczukowy, co powoduje takie spustoszenie, że wściekły wybiera się do stacji radiowej, by powiedzieć, co o tym sądzi.


Miki wraz z przyjaciółmi organizują występ dla sierocińca. Donald próbuje recytować wiersz, ale dzieci hałasując rozpraszają go tak, że zapomina kolejnych wersów i musi zejść ze sceny. Horacy, Goofy i Klarabella wykonują wspólnie taniec. Donald znowu próbuje wystąpić, ale i tym razem dzieci wyprowadzają go z równowagi i wychodzi za kulisy nie kończąc recytacji. Klara Cluck śpiewa koloraturową arię, do której akompaniuje jej Miki na pianinie. Powraca Donald usiłujący wykonać swój wiersz, lecz znowu dzieci dręczą go okrutnie, wysyłając na scenę cegłówki uwieszone u balonów, które w chwili, gdy są nad głową Donalda dzieci przedziurawiają strzałami z procy i obrzucają go jajkami.
Donald kradnie Pete'owi jedzenie, za co ten zmusza go do pracy przy wycince drzew. Jednak kaczorowi praca idzie na tyle nieudolnie, co prowadzi do szalonego pościgu osiłka za Donaldem.
W mroźny, zimowy wieczór Jerry'emu udaje się wślizgnąć do ciepłego domu, gdzie baraszkuje wśród zapakowanych świątecznie prezentów… aż do czasu, gdy Tom wytropi intruza i rozpocznie się typowa zabawa w kotka i myszkę, tym razem wokół choinki. Jerry'emu udaje się porządnie skołować kocura, gdy pod gałązką jemioły próbuje go namówić na rozejm, który jednak kończy się szaloną jazdą wokół drzewka, daleką od „cichej nocy”, którą głosi kolęda.
Szalony naukowiec tworzy armię robotów, które wykorzystuje do kradzieży. Gdy podczas wystawy kamieni szlachetnych jeden z nich porywa Lois Lane, Superman rusza jej na ratunek.
Kaczor Donald wpada w rytm obowiązków na farmie, takich jak karmienie zwierząt i dojenie krowy Klementyny, ale odkrywa, że jest pewien problem z mlekiem, gdy uporczywa mucha zakłóca jego plany i doprowadza go do szału.
Goofy, po ustaleniu, jak się ubrać, wyrusza na stok, aby zademonstrować sztukę jazdy na nartach. W serii gagów i perypetii Goofy pokazuje skręcanie, jazdę tyłem, a nawet skok narciarski.
Myszka Miki pragnie spróbować świeżo upieczonego ciasta Minnie, która chce, żeby Miki posprzątał jej podwórko. Mała, kapryśna trąba powietrzna przeszkadza mu jednak w usunięciu opadłych liści. W końcu Mikiemu udaje się pozbyć trąbki, lecz ta wraca z mamą, która psuje całą pracę.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…