Animowany 1958

Przedstawiamy listę 73 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Animowany z 1958 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Panda i magiczny wąż

Magiczna burza wywołuje wiele nadprzyrodzonych zjawisk. Biały wąż zamienia się w piękną kobietę - Painyan; mała rybka w jej pokojówkę. W okolicy mieszka młodzieniec Syusyen ze swoimi przyjaciółmi: misiem Pandą i szopem Mimi. Zwierzątka w czasie zabawy znajdują magiczną lutnię, która ich pana doprowadza do pięknej Painyan. Młodzi z miejsca zakochują się w sobie, lecz na ich drodze staje miejscowy czarownik z tajemniczą kulą. Przez intrygi czarownika Syusyen zostaje fałszywie oskarżony o kradzież klejnotów i skazany na banicję. Painyan, Panda i inne zwierzęta udają się na poszukiwania.


Hare-Way to the Stars 6.0

W trakcie snu nad norką Bugsa, postawiono rakietę kosmiczną. Zaspany królik wchodzi do jej wnętrza i wylatuje w kosmos, trafiając do laboratorium Marsjanina Marvina. Gdy Bugs dowiaduje się, że kosmita chce zniszczyć ziemię postanawia zrobić wszystko by uratować planetę.

Dom 6.5

Niekonwencjonalna fabuła złożona z luźno powiązanych ze sobą scen rozgrywających się w starej secesyjnej kamienicy, wyraźnie inspirowana dokonaniami awangardy francuskiej lat dwudziestych.

Robin Hood Daffy 2.0

Kaczor Daffy wciela się w postać legendarnego Robina Hooda. Starając się udowodnić wszystkim dookoła, jakim wielkim jest bohaterem, popada w coraz gorsze kłopoty, z których uratować go może tylko jego pomocnik - Braciszek Tuck (w tej roli Świnka Porky).

Słowa kluczowe