Animowany 1959

Przedstawiamy listę 51 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Animowany z 1959 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Śpiąca królewna 7.3

Dawno, dawno temu żyła sobie śliczna księżniczka Aurora. Zgodnie z przepowiednią złej czarownicy, w dniu swoich 16 urodzin przekuje sobie dłoń wrzecionem i zapadnie w głęboki sen... na wieki! Tylko pocałunek pięknego księcia Filipa będzie mógł ją obudzić. Trzy dobre wróżki wszelkimi sposobami starają się odwrócić klątwę złej wiedźmy, jednak bezskutecznie.


Różne przygody Gąski Balbinki 4.0

Balbinka gra na rogu. Dwie kozy wtórują jej swoimi głosami, kłócąc się o to, która robi to lepiej. Jedna koza traci róg w pojedynku, Balbinka przyprawia jej ten, na którym grała.

Bulandra i diabeł 8.0

Filmowa realizacja opowiadania Gustawa Morcinka, o górniku, który zmusił diabła, aby ten wykonywał za niego prace w kopalni.

Down to Mirth 6.0

Szalony naukowiec tworzy maszynę antygrawitacyjną, chcąc zemścić się na swoich kolegach którzy go wyśmiali. Gdy kolejne części miasta zostają pozbawione grawitacji, pojawia się przyjazny duszek Kacper i ratuje sytuację.

Wild About Hurry

Kojot Wilus opracowuje kolejne podstępy, które mają mu zapewnić obiad pod postacią Strusia Pędziwiatra. Tym razem sięga po sanki z napędem rakietowym, głaz zrzucany z urwiska oraz olbrzymią żelazną kulę prosto z katalogu Acme.

Słowa kluczowe