Animowany 1959

Przedstawiamy listę 46 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Animowany z 1959 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Śpiąca królewna 7.3

Przepowiednia złej wróżki jest straszna. Nowonarodzona księżniczka zaśnie snem wiecznym, gdy zrani się za pomocą kołowrotka. Królewska para rozkazuje zniszczyć wszystkie kołowrotki, a dziewczynka zostaje oddana pod opiekę dobrych wróżek. Niestety, przepowiednia musi się spełnić... Jest jednak nadzieja. Dobra wróżka przepowiedziała, że księżniczkę ze snu może zbudzić jedynie pocałunek księcia.


Bulandra i diabeł 8.0

Filmowa realizacja opowiadania Gustawa Morcinka, o górniku, który zmusił diabła, aby ten wykonywał za niego prace w kopalni.

Down to Mirth 6.0

Szalony naukowiec tworzy maszynę antygrawitacyjną, chcąc zemścić się na swoich kolegach którzy go wyśmiali. Gdy kolejne części miasta zostają pozbawione grawitacji, pojawia się przyjazny duszek Kacper i ratuje sytuację.

Wild About Hurry

Kojot Wilus opracowuje kolejne podstępy, które mają mu zapewnić obiad pod postacią Strusia Pędziwiatra. Tym razem sięga po sanki z napędem rakietowym, głaz zrzucany z urwiska oraz olbrzymią żelazną kulę prosto z katalogu Acme.

Różne przygody Gąski Balbinki

Balbinka gra na rogu. Dwie kozy wtórują jej swoimi głosami, kłócąc się o to, która robi to lepiej. Jedna koza traci róg w pojedynku, Balbinka przyprawia jej ten, na którym grała.

Słowa kluczowe