Animowany 1963

Przedstawiamy listę 40 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Animowany z 1963 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Miecz w kamieniu 7.3

"Miecz w kamieniu" to disneyowska wersja średniowiecznej legendy o przygodach Króla Artura. Ten, kto wyciągnie uwięziony w wielkim kamieniu złoty miecz, zostanie koronowany na Króla Anglii! Wielu śmiałków próbowało sprostać temu wyzwaniu. Bezskutecznie! Dla młodego giermka o imieniu Wart, zadanie to wydaje się być niemożliwe do wypełnienia - wszak tylu godniejszych od niego próbowało już wcześniej swoich sił. Jednak z niewielką pomocą tajemniczego czarodzieja Merlina i swego opierzonego przyjaciela Sowy, Wart zdaje się być bliski urzeczywistnienia marzeń.

Zaczarowany ołówek 6.8

Serial rysunkowy przedstawiający przygody chłopca o imieniu Piotrek i jego psa. W przeżywaniu rozmaitych przygód pomaga im zaczarowany ołówek, dzięki któremu mogą mieć jakąkolwiek rzecz, którą narysują.


Fotel 7.0

Historia walki o władzę opowiedziana za pomocą genialnie prostych środków graficznych. Gdzieś w kolumnowej sali pewnego monumentalnego gmachu odbywa się ważne zebranie. Jedno miejsce przy stole prezydialnym jest puste. Zasiądzie przy nim ten, kto użyje lepszego fortelu, by się do niego dostać. Wszystkie chwyty z podstawianiem nogi przeciwnikom dozwolone. Rozgrywka o tytułowy fotel ukazana jest z lotu ptaka: walczące ludziki przypominają ruchliwe, abstrakcyjne kółka, zbijające się w gromadki lub rozpierzchające na różne strony.

Hare-Breadth Hurry 3.0

Bugs przy pomocy super witamin dodających wigoru wciela się w rolę sprintera - Strusia Pędziwiatra, który się nadwyrężył. Szczęśliwie, nawet gdy witaminy zawodzą, udaje mu się przechytrzyć Kojota, choć jak zwykle Kojot oszukuje jak może. Film zawiera wiele skomplikowanych gagów. Choćby wtedy, gdy Wile E na szczycie wzgórza wystawia Bugsowi jako cel marchewkę na pokuszenie.

Czerwone i czarne 6.9

Zabawna historyjka animowana, rozgrywająca się na arenie hiszpańskiej korridy. Czerwony torreador walczy z czarnym bykiem. Raz jeden goni drugiego, potem na odwrót, wreszcie zmęczeni wypijają po kuflu piwa. Walka trwa nadal, aż wycieńczeni padają sobie w ramiona. Niezadowolona publika gwiżdże...

Philbert (Three's a Crowd)

W tym sitcomie, gdzie akcja na żywo przeplata się z elementami animowanymi, rysownik Griff wymyśla Philberta, postać komiksową. Philbert posiada zdolność ożywania w formie kilkunastocentymetrowej, i wywołuje zamieszanie w relacjach między Griffem i jego dziewczyną, Angelą, na wieść planach matrymonialnych Griffa.

Akcionery

Krytyka zachodniego imperializmu. Bezgranicznie naiwny robotnik uwierzył w to, że zostawszy akcjonariuszem spółki, zdobędzie tym samym prawo do zarządzania fabryką. Niestety to nie uratowało go ani od utraty pracy ani od nędzy...

Babushkin kozlik

Animowana opowieść o nieposłusznym szarym koziołku. Przypomina dorosłym o tym, jak niebezpiecznie we wszystkim tolerować dzieciom.

Słowa kluczowe