Animowany 1970

Przedstawiamy listę 71 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Animowany z 1970 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Aryskotraci 7.2

Wzruszająca historia kotki oraz jej maleństw pozostawionych na pastwę losu. Różne zwierzęta starają się pomagać porzuconej rodzinie.

Babcia 6.9

Surrealistyczna opowieść o małym chłopcu i jego specyficznej rodzinie. Animacja miesza się ze zdjęciami aktorskimi. Fabuła opowiada o narodzinach i życiu małego chłopca, który nie jest akceptowany przez rodziców. Matka i ojciec terroryzują go i znęcają się nad nim. Pewnego dnia, chłopiec postanawia wyhodować sobie na łóżku babcię, która będzie go kochać.

Bajki Bolka i Lolka 7.7

„Bajki Bolka i Lolka” to serial złożony z 13 odcinków. Każdy rozpoczyna się charakterystyczną czołówką, w której chłopcy szukają w bibliotece odpowiedniej dla siebie bajki. Przeglądając książki, na kartach których spotykają najpierw groźnego łotra - kowboja z Dzikiego Zachodu, potem korsarza wymachującego szablą, uczepionego masztu z piracką flagą, samolot – myśliwiec ostrzeliwujący ich z pokładowego działka, aż nareszcie trafiają na „dobrą gwiazdkę”, która jest dobrym znakiem zapowiadającym ciekawą opowieść.


Przygody małego Bimbo

Film powstał na podstawie bajek Jeana de la Fontaine'a. Karzełek Bimbo jest komentatorem wydarzeń rozgrywających się na ekranie. Tłumaczy postępowanie zwierząt i daje moralną ocenę ich charakterów i przywar.

Słowa kluczowe