Animowany 1970

Przedstawiamy listę 72 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Animowany z 1970 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Aryskotraci 7.2

Opowieść bierze swój początek w Paryżu, kiedy to ekscentryczna milionerka zapisuje ogromny majątek najbliższej rodzinie... rodzinie przepięknych kotów - przedstawicieli najwyższej kociej arystokracji. Dowiedziawszy się o tym, chciwy lokaj Edgar porywa Duchess - elegancką, delikatną kocicę i trójkę jej dzieci - rozrabiaków jakich mało!... i porzuca ich gdzieś na francuskiej wsi. Tam kocia rodzina poznaje szarmanckiego Thomasa O'Malleya, który oferuje im pomoc i swoją opiekę w drodze do domu. W podróży przeżywają moc niezapomnianych przygód, poznają nowych przyjaciół ze Scat Catemi i jego jazzującym zespołem na czele, który wykonuje przebojową piosenkę "Ev'rybody Wants To Be A Cat"

Babcia 6.8

Surrealistyczna opowieść o małym chłopcu i jego specyficznej rodzinie. Animacja miesza się ze zdjęciami aktorskimi. Fabuła opowiada o narodzinach i życiu małego chłopca, który nie jest akceptowany przez rodziców. Matka i ojciec terroryzują go i znęcają się nad nim. Pewnego dnia, chłopiec postanawia wyhodować sobie na łóżku babcię, która będzie go kochać.

Bajki Bolka i Lolka 7.7

„Bajki Bolka i Lolka” to serial złożony z 13 odcinków. Każdy rozpoczyna się charakterystyczną czołówką, w której chłopcy szukają w bibliotece odpowiedniej dla siebie bajki. Przeglądając książki, na kartach których spotykają najpierw groźnego łotra - kowboja z Dzikiego Zachodu, potem korsarza wymachującego szablą, uczepionego masztu z piracką flagą, samolot – myśliwiec ostrzeliwujący ich z pokładowego działka, aż nareszcie trafiają na „dobrą gwiazdkę”, która jest dobrym znakiem zapowiadającym ciekawą opowieść.


Przygody małego Bimbo

Film powstał na podstawie bajek Jeana de la Fontaine'a. Karzełek Bimbo jest komentatorem wydarzeń rozgrywających się na ekranie. Tłumaczy postępowanie zwierząt i daje moralną ocenę ich charakterów i przywar.

Powrót Karlssona

W domu Braciszka pojawia się surowa i groźna Panna Bock, która natychmiast podporządkowuje sobie wszystkich członków rodziny. Braciszek nie jest zadowolony z ciągłych zakazów i ograniczeń Panny Bok, dlatego postanawia się na niej zemścić. Z pomocą przychodzi mu, oczywiście, wierny przyjaciel Karlsson.

Słowa kluczowe