Animowany 1990

Przedstawiamy listę 80 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Animowany z 1990 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Cyber City Oedo 808

Rok 2808. Trzech niebezpiecznych kryminalistów odsiaduje w orbitalnym więzieniu wyroki dożywocia. Jedyną szansą na uwolnienie okazuje się pomoc policji w ściganiu najgroźniejszych przestępców. Każda udana misja oznacza zmniejszenie kary. Zadanie nie jest łatwe, ale nowo mianowani agenci nie muszą kurczowo trzymać się litery prawa...


Przygody Animków 7.3

Serial animowany przedstawiający nową generacje postaci, dobrze znanych z Looney Toon. Kinio i Kinia, razem ze swoimi przyjaciółmi, przeżywają niezwykłe przygody. W bajce ujrzymy również miksy oryginalnych filmów, parodii telewizyjnych oraz remake'i krótkometrażówek studia Warner Brothers.

Kapitan Planeta 6.3

Pięcioro nastolatków działa wspólnie, aby zachęcić do ochrony środowiska i zmiany postawy wobec zagrożonej natury. Z ekologicznymi katastrofami radzą sobie w stylu superbohaterów.

Muminki 7.2

Muminki mieszkają w pięknej zielonej dolinie. Dom wybudował kiedyś Tatuś Muminka. Główni bohaterowie są mili i uczynni, nic więc dziwnego, że mają wielu przyjaciół, m.in. Włóczykija, czy Ryjka. Czasem jednak spotykają tez kogoś niemiłego, np. lubiącego wszystkim dokuczać Bobka. Ale Muminki zawsze umieją wyjść z trudnej sytuacji.

Bernard i Bianka w krainie kangurów 6.9

Bernard i Bianka - najdzielniejsze myszy ze studia Walta Disneya przeżywają moc niebezpiecznych przygód w Krainie Kangurów. Kiedy Bernard i Bianka otrzymują rozpaczliwe wezwanie o pomoc z samego środka australijskiego buszu, niewiele myśląc wskakują na grzbiet swego przyjaciela - wielkiego ptaka o imieniu Wilbur i ruszają na ratunek. Razem z wesołą grupą miejscowych rozrabiaków, wśród których jest też Jake - przemiły kangurek - pomagają małemu chłopcu uratować wielkiego orła z łap bezwzględnych kłusowników. Niebezpieczeństwo grozi im na każdym kroku, mimo to Bernard nie przepuszcza okazji, aby wyznać Biance swoją miłość. Kto wie co stanie się później..?

Tajemnica zaginionej skarbonki 6.5

Jest to 30-minutowa animacja stworzona specjalnie dla małych dzieci, by nauczyć je, jak bardzo szkodzą narkotyki. Bohater filmu to nastoletni Michael, który za radą swoich „przyjaciół” zaczął palić marihuanę. Kiedy zabrakło mu pieniędzy na kupienie narkotyku, ukradł swojej młodszej siostrze Corey skarbonkę i zabrał z niej pieniądze. Dziewczynkę niepokoiło dziwne zachowanie brata, do czasu gdy odkryła jego nałóg. Corey razem z bohaterami kreskówek, m.in. z Garfieldem, kosmitą Alfem, Alvinem i wiewiórkami, Smerfami, Muppetami i królikiem Bugsem, starają się pomóc Michaelowi.

AD Police Files

W niedalekiej przyszłości stworzono androidy zwane boomers, mające zastąpić ludzi w różnorakich pracach. Z czasem wiele z nich popada w szaleństwo i zaczyna zabijać ludzi. Do walki z nimi powołany zostaje specjalny oddział policji zwany AD.

Violence Jack Hells' Wind

Grupa ludzi próbuje przywrócić resztki normalnego świata budując na zgliszczach miasteczko Hope Town. Niestety miasteczko najeżdża motocyklowy gang Hell's Wind. Na pomoc mieszkańcom przybywa nieśmiertelny gigant Violence Jack, który jest bardziej brutalny niż kreatury z którymi walczy.

Słowa kluczowe