Animowany 1994

Przedstawiamy listę 109 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Animowany z 1994 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Król Lew 8.2

Młody lwi król przychodzi na świat w afrykańskiej dżungli, a zatem jego wuj - Skaza - staje się dopiero drugim kandydatem do objęcia tronu. Skaza z bandą hien knuje plany zgładzenia ojca młodego Simby, Króla Mufasy i samego Simby. Mufasa zostaje zabity, a Simba przekonany, że śmierć ojca jest jego winą, ucieka z królestwa. Po latach wygnania wraca i postanawia przejąć tron.

Alladyn 7.1

Serial o przygodach Alladyna, księcia Agrabah, który z pomocą swojej narzeczonej księżniczki Jasmine, Sułtana, małpki Abu, papugi Iago i przyjaciela Genie walczy, by uchronić Agrabah przed siłami zła. Po całym dniu trudnych zmagań, Alladyn znajduje szczęście w swoim domu, otoczony gronem przyjaciół.


Spider-Man 7.4

Spiderman– amerykański serial animowany, który swą premierę w Stanach Zjednoczonych miał 19 listopada 1994, a ostatni odcinek wyemitowano 31 stycznia 1998. Scenariusz został napisany przez Johna Sempera Jr., a producentem było Marvel Films Animation. W Polsce serial ten nadawany był przez stacje: TVP2, Fox Kids / Jetix, Polsat i TV 4. Jest to ekranizacja przygód jednej z postaci z komiksów Marvela – Spidermana.

Opowieść wigilijna Flintstonów 6.8

Fred bierze udział w świątecznym przedstawieniu "Opowieści wigilijnej" wystawianym w "Bedrock Community Theatre", w którym gra rolę Scrooge'a. Rola pochłania go tak bardzo, że zapomina o tym, żeby kupić swojej rodzinie świąteczne prezenty.

Armitage III 9.0

Mars roku 2179. Ktoś unicestwia wyprodukowane nielegalnie androidy nowego typu, które nie różnią się od ludzi poziomem intelektu i czują tak jak oni. Przeniesiony z Ziemi detektyw Ross Sylibus wraz z nową żywiołowa partnerką Naomi Armitage, próbując rozwikłać zagadkę, wplątują się w poważną aferę.

Wojowniczki z Krainy Marzeń 6.5

Pewnego dnia, kapłan Zagato uprowadza Emeroude - księżniczkę mistycznej krainy Cephiro, której w ostatnim momencie udaje się wezwać na pomoc legendarnych rycerzy. Okazują się nimi trzy niepozorne, nastoletnie dziewczyny: Hikaru, Umi oraz Fuu, które będą musiały zmierzyć się z ogromnym niebezpieczeństwem...

Sceny z życia smoków 9.0

Bohaterami serialu są smoki, które zamieszkują leśną polanę od setek lat. Najmłodszy smok Antonii jest entuzjastą piłki nożnej, smok Zygmunt – romantyk – gra pięknie na saksofonie, smok Wincenty – najstarszy – pamięta jeszcze czasy rycerzy i księżniczek. Mieszkają tu także ekscentryczny krokodyl, urocza Makrauchenia oraz zakochana żaba.

Ghost Sweeper Mikami: Gokuraku Daisakusen!! 6.0

Ponętna Reiko Mikami zajmuje się zwalczaniem duchów, demonów i wszelkiej maści potworów za odpowiednią cenę. Tym razem wraz z przyjaciółmi przyjdzie jej zmierzyć się z najpotężniejszym z wampirów - Nosferatu, który powrócił do życia, zmieniając Tokio w miasto zombie.

Gurappurâ Baki 7.0

Podczas turnieju karate nieznany nikomu zawodnik Baki Hanma, bez trudu pokonuje kolejnych rywali docierają do finału gdzie ma się zmierzyć z mistrzem. To jednak dopiero początek, gdyż wkrótce czeka go walka na podziemnej arenie ze znacznie groźniejszym przeciwnikiem, potrafiącym wyrywać nerwy z ciała swoich rywali.

Słowa kluczowe