Filmy Austria

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Austria. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Granica zbrodni

W Alpach na granicy niemiecko-austriackiej zostaje odnalezione dziwacznie ułożone ciało martwego chłopca. Do zbadania sprawy zostają przydzieleni Niemka Ellie i Austriak Gedeon. Dla policjantki śledztwo w górach jest pierwszym poważnym wyzwaniem w karierze, podczas gdy mężczyzna całkowicie zatracił jakiekolwiek ambicje. Wkrótce śledczy znajdują kolejne miejsca zbrodni usiane mrożącymi krew w żyłach symbolami i ciałami ofiar sprofanowanymi po śmierci, co przywodzi im na myśl pogańskie rytuały. Wszystko wydaje się częścią większego, złowieszczego planu. Ellie czuje się pod coraz większą presją, aby zrozumieć motywy obłąkanych sprawców i ich powstrzymać. Polowanie prowadzi partnerów w mroczne doliny, gdzie wciąż praktykowane są archaiczne alpejskie zwyczaje. Tam odkrywają paranoiczny świat mordercy.

Hubble - Misja wszechświat

Teleskop Hubble'a, jego historia oraz wszystko, co możemy dzięki niemu zobaczyć w kosmosie aż po same jego granice. Program pokaże obrazy dzięki niemu uzyskane, opowieści z jego powstania oraz anegdotki związane z eksploatacją tego wspaniałego dzieła naukowców z NASA.

Kwiat szczęścia

W korporacji zajmującej się tworzeniem nowych gatunków pracuje Alicja, matka samotnie wychowująca nastoletniego syna. Alicja wyhodowała niezwykle ciekawą roślinę. Kwiat ma piękne, karmazynowe płatki i niecodzienne właściwości. Jeśli zapewni mu się odpowiednią temperaturę, właściwie podlewa i rozmawia z nim sprawia, że jego opiekun odczuwa szczęście. Wbrew polityce firmy Alicja zabiera jeden egzemplarz do domu i daje go w prezencie synowi.


Gadający kot Tom i przyjaciele

Uwielbiający przygody gadający kot z poczuciem humoru i jego równie rozgadani przyjaciele postanawiają zdobyć sławę.

Przed wschodem słońca 7.4

Francuska studentka Celine i Amerykanin Jesse (Ethan Hawke) poznają się w pociągu jadącym do Wiednia. Wspólna rozmowa jest tak interesująca, że postanawiają wysiąść w Wiedniu i kontynuować rozpoczętą dyskusję. Początkowo błahe rozmowy przeradzają się w poważne dyskusje, a zauroczenie w głębsze uczucie.

Grunt pod stopami

Niespełna trzydziestoletnia Lola odnosi sukcesy jako konsultantka biznesowa. Jest tak samo szybka, pracowita i bezwzględna w pracy, jak i w życiu osobistym. Nikomu się nie przyznała, że ma starszą siostrę Conny, ani że w jej rodzinie zdarzają się choroby psychiczne. Pod wpływem dramatycznych wydarzeń sekrety wychodzą na światło dziennie, a Conny wraca do życia siostry. Loli ziemia powoli usuwa się spod nóg.

Lillian

Lillian (Patrycja Planik), osierocona i mieszkająca w Nowym Jorku, postanawia wrócić do swojej rodzinnej Rosji. Samotna i zdeterminowana wyrusza w długą podróż przez Amerykę, aby spróbować dotrzeć na Alaskę i przejść przez Cieśninę Beringa.

Komisarz Rex 6.3

Alex i Rex tworzą niesamowity duet policyjny. Alex na każde śledztwo patrzy z perspektywy swego doświadczenia, natomiast Rex, jego partner, który jest psem, kieruje się przede wszystkim intuicją. Razem potrafią rozwiązać każdą policyjną sprawę, a żaden ze złoczyńców, nie pozostanie bez kary.

Siódmy kontynent 7.8

Pomysł scenariusza "Siódmego kontynentu" narodził się z informacji znalezionej przez twórcę w prasie o rodzinie, która zaaranżowała swoje samobójstwo. W swoim debiucie kinowym Haneke przedstawia rodzinę Anne i Georga. Ich monotonne, zwykłe życie upływa na prostych codziennych czynnościach. Haneke nie czyni żadnego wysiłku, by wyjaśnić marazm, który cechuje ojca, jego żonę oraz ich córkę Evę. Z każdym dniem rodzina coraz bardziej się alienuje. Coraz mniej ma sobie do powiedzenia. Coraz bardziej załamuje się jej walka o sens życia. Ten film nie zawiera żadnego osądu. Nie proponuje rozwiązań. Pyta o przyczyny. "Siódmy kontynent" odebrano jako krytykę austriackiego społeczeństwa, w którym "brudy" skrywają się pod maską normalności. Film otwiera tzw. „Trylogię potworności”, w której skład weszły jeszcze „Benny’s Video” i „71 fragmentów” .

Słowa kluczowe