Biograficzny 1980

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 34 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Biograficzny z 1980 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Koniec XIX wieku, Londyn. Zdeformowany mężczyzna nazywany "Człowiekiem - słoniem" jest zmuszany do pracy jako atrakcja cyrkowa. Pewien lekarz postanawia mu pomóc.
Główny bohater to Vincent Vacarri, młody, ale bardzo zdolny autor tekstów piosenek, który napisał już wiele przebojów. Nakłania swojego przyjaciela, Tommy'ego Dee, który jest muzykiem, by spróbował śpiewać jego teksty. Vincent rzuca pracę w restauracji i zostaje jego agentem, obiecując zrobić z niego gwiazdora. Za pożyczone pieniądze wydaje pierwszego singla Dee...
Siła i agresja Jake'a La Motty (Robert De Niro) czyni go praktycznie niepokonanym na ringu. Ten gniew prowadzi do tego, że zaczyna bić swoją żonę i popada w błędne koło szaleństwa i furii.


Urodziła się w biednej rodzinie, w górniczym okręgu Appalachów. Wyszła za mąż mając lat trzynaście. Wreszcie, gdy dobiegła trzydziestki ogłoszono ją supergwiazdą, Pierwszą Damą muzyki country. Biograficzny film o życiu i karierze Loretty Lynn. Zrobiony niemal w formie dokumentu. Sissy Spacek nagrodzona za tą rolę Oscarem.

Łowca

6,6
Film opowiada o autentycznej postaci - łowcy nagród Ralphie "Papa" Thorsonie, który nie zawsze przy użyciu konwencjonalnych metod ścigał uciekinierów i przestępców.Poza pracą poznajemy także jego życie z ciężarną partnerką Dotty.
Rok 1921. W Rosji panuje głód. Filip Dzierżyński odpowiada za transporty dla głodujących. Na jego drodze staje Sawinkow, który organizuje wysadzanie mostów oraz inne akcje uniemożliwiające dotarcie pożywienia dla potrzebujących. Dzierżyński postanawia ostatecznie rozwiązać problem Sawinkowa.
Filmowa biografia o Elizabeth, która jako pierwsza amerykańska katoliczka została wyniesiona przez Kościół na świętą. Bohaterka pochodziła z bogatej rodziny protestanckiej, wcześnie została żoną i matką. Wkrótce jej poważnie chory mąż umarł. Elizabeth załamała się psychicznie i odnalazła dopiero dla siebie cel w życiu zmieniając wiarę na katolicką, a gdy dzieci się usamodzielniły została zakonnicą. Wówczas z jej udziałem poczęły się dziać cuda...
Czas akcji to lata 1921-1946. Mistrza świata w szachach Aleksandra Alechina (Aleksandr Mikhajlov) rewolucja w 1917 roku pozbawiła szlacheckiego tytułu i majątku. W 1921 roku Alechin legalnie wyjechał z żoną z Rosji na turniej o mistrzostwo świata. Zwycięstwo nad Kapabłankiem nie tylko przyniosło Alechinu tytuł mistrza świata, lecz również pośrednio doprowadziła do skandalicznego zerwania jego kontaktów ze Związkiem Radzieckim. Publikacja prasowa antyradzieckich wypowiedzi w imieniu Alechina była prowokacją, skierowaną właśnie na zerwanie mistrza z krajem. Mistrz zawsze tęsknił za swoją ojczyzną i marzył by wrócić do Rosji...
Hollywoodzka historia kariery Normy Jeane Mortenson, która z sieroty stała się jedną z najpopularniejszych postaci sceny filmowej - Marilyn Monroe. Film ukazuje czasy od dzieciństwa aż do śmierci aktorki.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…