Biograficzny 2000

Przedstawiamy listę 86 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Biograficzny z 2000 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Historia Audrey Hepburn

Biograficzny film o Audrey Hepburn. Opowieść o życiu, problemach dzieciństwa, sukcesach i porażkach sławnej aktorki.

Erin Brockovich 7.5

Erin Brockovich samotnie wychowuje dwójkę dzieci. Poszukuje pracy choć praktycznie nie ma żadnego doświadczenia zawodowego. Wracając z kolejnej rozmowy kwalifikacyjnej bierze udział w wypadku samochodowym. Jej adwokat Ed stara się o odszkodowanie w sądzie lecz przez zachowanie i język jakim posługuję się Erin przegrywa sprawę. Erin zostaje bez pracy i pieniędzy, w akcie desperacji prosi Eda aby zatrudnił ją w swojej firmie prawniczej. Pomimo początkowych problemów w pracy, Erin wpada na ślad dużej sprawy, okazuję się że w małej miejscowości mieszczącej się blisko fabryki dużej korporacji wody gruntowe są skażone. Erin zaczyna własne dochodzenie.

Siła i honor 7.6

Młody Murzyn, Carl Brashear, postanawia odmienić swoje dotychczasowe życie rolnika i za namową ojca, wstępuje do Amerykańskiej marynarki wojennej. Z początku pracuje jako kucharz, a że jest świetnym pływakiem, zostaje awansowany na stanowisko ratownika. Wkrótce Carl postanawia zostać zawodowym nurkiem. Przybywa do obozu szkoleniowego, gdzie ze względu na kolor skóry jest szykanowany i nieszanowany. Na dodatek trener - zgorzkniały, były nurek - robi wszystko, by zniechęcić Carla do ukończenia szkoły. Chłopak jednak nie poddaje się, co przysparza mu wielu wrogów...Historia oparta na faktach.


Marzyłam o Afryce

Kuki wyjeżdża do Kenii wraz z kilkuletnim synem Emanuele i mężem Paulo. W Afryce czeka na nią nowy dom, a wraz z nim nowe wyzwania: dzikie lwy, słonie i węże, niszczycielskie burze i uzbrojeni kłusownicy. Mimo iż los wystawi ją na ciężką próbę, Kuki nie podda się i odnajdzie to, czego szukała - sens życia.

Wspaniała Susann

Narratorem opowieści jest Irving Mansfield (NATHAN LANE), publicysta i menedżer, który zakochuje się od pierwszego wejrzenia w Jacqueline Susann (BETTE MIDLER). Rzecz dzieje się na Manhattanie w latach 50.; Jacqueline, zwana przez przyjaciół Jackie, próbuje - bez większego powodzenia - robić karierę aktorską. Otrzymuje niewielkie role w sztukach teatralnych, audycjach radiowych i reklamach telewizyjnych. Z depresji wydobywa ją Irving, obiecując pomoc w realizacji jej marzenia o sławie. Dzięki protekcji Irvinga, Jackie występuje w teleturnieju, ale swoim buńczucznym zachowaniem w studio telewizyjnym przynosi sobie i Irvingowi więcej szkody niż pożytku. Mimo to Irving prosi "niezrealizowaną" aktorkę o rękę... [opis dystrybutora]

Marlena

Biograficzna opowieść o jednej z najbardziej intrygujących gwiazd Hollywood – Marlenie Dietrich. Była legendą, o której nie sposób zapomnieć, artystką o zniewalającym ciele i nie mniej magnetycznej osobowości. Film opowiada o początkach kariery aktorki, którego tłem jest pełen erotycznych ekscesów i narkotycznych szaleństw Hollywood. [opis dystrybutora]

Zanim zapadnie noc 7.0

Historia życia Reinaldo Arenasa kubańskiego prozaika i poety. Jego życie pełne było buntu do świata oraz homoseksualizmu, za co stał się wrogiem politycznym dla panującego Castro. Był najważniejszą postacią hiszpańskojęzycznej bohemy Nowego Jorku. Historia jest oparta na pośmiertnych notatkach artysty.

Hendrix

Film przedstawiający życie i twórczość jednego z najwybitniejszych muzyków i gitarzystów wszech czasów. Od początków jego kariery, poprzez pobyt w wojsku aż po grę z zespołami Experience Hendrix, Band of Gypsys i tragiczną śmierć. Tak narodziła się jedna z największych legend naszych czasów.

Markiz de Sade 6.8

Francja. Rok 1794. Na gilotynie spadają, jedna po drugiej, głowy wszystkich osób uznawanych za zagrożenie dla Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Markiz de Sade, francuski arystokrata, znany z rozwiązłego trybu życia, zostaje uwięziony w miejscu odosobnienia dla wrogów rewolucji. Nawet tu, czując na ramieniu oddech śmierci, Sade potrafi znaleźć obiekt erotycznych eksperymentów i czerpać przyjemność ze zmysłowych gier.

Pollock 7.3

Jest to biografia amerykańskiego malarza – Jacksona Pollocka, jednego z największych twórców XX w., wyjątkowego człowieka, którego ktoś kiedyś określił jako "artystę hołubiącego tajemnicę, znaną postać, której nikt nie znał".

Słowa kluczowe