Biograficzny 2001

Przedstawiamy listę 71 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Biograficzny z 2001 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ali 7.1

"Ali" to epicki dramat o najbardziej kontrowersyjnej międzynarodowej gwieździe w historii sportu. Przez jednych kochany, przez innych obrzucany obelgami. Cassius Clay to człowiek, którego siła sięgała daleko poza bokserski ring. Kiedy porzucił swoje nazwisko, stając się Muhammedem Alim, został także jedną z najbardziej oczernianych gwiazd sportu. Ale on walczył o więcej niż tylko tytuł mistrzowski, walczył o szacunek dla ludzi wszystkich ras i narodowości. Walczył przeciwko rządowi Stanów Zjednoczonych, nie chciał jechać do Wietnamu. Walczył o prawo używania swojego imienia i wywalczył je własnymi pięściami, dzięki wierze w Boga i samego siebie.

Piękny umysł 8.0

Biografia Johna Forbesa Nasha Jr. - amerykańskiego geniusza matematycznego, który przez całe życie zmagał się ze schizofrenią. Uznanie zdobył zajmując się m.in. teorią gier niezespołowych. W latach 50. jego wiedzę i umiejętności chciał wykorzystać wywiad wojskowy. W latach 90. udało mu się wreszcie pokonać chorobę. W 1994 roku otrzymał za swoje osiągnięcia naukowe Nagrodę Nobla.

Ptaszek w klatce 6.8

Katie jest drugim dzieckiem Wesleya i Louise Standonów. Kiedy pod kołami samochodu ginie matka Wesleya, cała rodzina popada w ogromny żal. Od tamtego czasu, wszystko już staje się zupełnie inne. Chłopak po utracie ukochanej osoby, zapada na chorobę psychiczną, co odbija się na całej jego rodzinie.


Z piekła rodem 7.3

Rok 1888. W Anglii panują bieda, przemoc i korupcja. Rozwija się prasa brukowa. W Whitechapel - jednej z najniebezpieczniejszych dzielnic Londynu, utalentowany detektyw Fred Abberline, wpada na ślad groźnego mordercy prostytutek. Trop prowadzi do wysoko postawionych osobistości. Miłość do jednej z ulicznych dziewczyn sprawia, iż inspektor coraz bardziej angażuje się w sprawę.

Blondynka

Film przedstawia biografię Marilyn Monroe. Urodziła się jako Norma Jeane Baker w 1962 roku. Żyła krótko, ale bardzo intensywnie, stała się w niedługim czasie jedną z największych i najseksowniejszych gwiazd Hollywoodu. Ukazane są dobre oraz mroczne sekrety jej życia.

Historia Judy Garland

Fabularyzowana biografia Judy Garland, aktorki obdarzonej pięknym głosem, pamiętanej m.in. z "Zwariowanej dziewczyny", "Parady wielkanocnej" i "Narodzin gwiazdy". Mając 17 lat otrzymała specjalnego Oscara za słynną rolę Dorotki w "Czarnoksiężniku z Krainy Oz". Naprawdę nazywała się Frances Ethel Gumm i od dzieciństwa występowała na scenie. Film rozpoczyna się, gdy 14-letnia Judy bierze udział w przesłuchaniu do roli Dorotki u Louisa B. Mayera w studio MGM. Nie ma urody spełniającej hollywoodzkie kanony piękna, ale jej głos elektryzuje. Szybko staje się nastoletnią gwiazdą. Kariera wymaga siły i ciągłej dyspozycyjności, aktorka uzależnia się od leków i narkotyków. [opis dystrybutora]

Druidzi 5.7

Armia rzymska dowodzona przez Juliusza Cezara najeżdża terytoria Gallów i szybko je zajmuje. Rozbici i pogodzeni z losem Gallowie zaprzestają już niemal oporu i postanawiają dołączyć do imperium. I w tedy pojawia się Wercyngetorysk, znany i szanowany bohater pod którego sztandar ciągnie coraz więcej niepokornych galijczyków, chcących odzyskać swoje ziemie.

Chłopaki mojego życia 6.5

Główna bohaterka jest bystra i piękną dziewczyną, która - ku utrapieniu swego ojca - nie może doczekać się kiedy będzie dorosła. Jej życie przyjmuje zaskakujący obrót, gdy zachodzi w ciążę w wieku szesnastu lat. Szybko okazuje się, że ojciec dziecka, mąż Beverly, wymaga większej opieki niż jej nowonarodzony syn. Dziewczyna nie poddaje się jednak i dzielnie stawia czoła przeciwnościom losu osiągając coś, czego wielu mogłoby jej pozazdrościć. Poznaj chłopaków jej życia i zobacz jak zatryumfuje na przekór wszystkim i wszystkiemu. [opis dystrybutora]

Puratonikku sekusu

Podczas siedemnastych urodzin Aoi (Saki Kagami) zostaje zgwałcona przez swoich przyjaciół. Będąc w szoku zwraca się o pomoc do swojej rodziny, jednak ta odwraca się od niej. Dziewczyna postanawia skończyć ze sobą, będąc o krok od skoku ze szkolnego dachu otrzymuje smsa. Nie jest to sms kierowany do niej, jednak sprawia, że Aoi nie popełnia samobójstwa. Plącząc się po ulicach napotyka Kanai'ego (Taishu Kase), który zajmuje się werbowaniem dziewczyn do seks biznesu. Aoi zaczyna pracę hostessy w barze, a ponadto sprzedaje się za pieniądze. Film na podstawie prawdziwej historii.

Muza

Alma Schindler jest córką znanego malarza, Emila Schindlera. Młodej Almy nie pociąga jednak malarstwo, a komponowanie i doskonalenie swojej sztuki pianistycznej. Dziewczyna coraz szybciej zyskuje uznanie jednej z bardziej utalentowanych pianistek. Dzięki licznym protekcjom udaje jej się spotkać z jednym z najbardziej cenionych wiedeńskich kompozytorów, Gustavem Mahlerem. Oboje zakochują się w sobie i podejmują decyzję o małżeństwie, mimo że kompozytor jest o dwadzieścia lat starszy od dziewczyny i jest Żydem.

Słowa kluczowe