Biograficzny 2019

Przedstawiamy listę 28 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Biograficzny z 2019 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Przypływ wiary 8.0

Nieprawdopodobna, lecz prawdziwa historia matczynej miłości, która pokonała niewyobrażalne przeszkody. Gdy adoptowany syn Joyce Smith, John, wpada do lodowatej wody na zamarzniętym jeziorze w Missouri, wszystko wydaje się stracone. John leży bez życia w szpitalu, ale Joyce nie poddaje się. Jej niezachwiana wiara porywa wszystkich dookoła do modlitwy za uzdrowienie Johna, mimo iż nauka jest bezsilna, a lekarze nie dają mu żadnych szans.

Tolkien

“Tolkien” ukazuje kluczowe lata z życia młodego pisarza, który po śmierci matki trafia do szkoły z internatem, gdzie odnajduje przyjaźń, miłość i artystyczną inspirację wśród innych podobnych sobie indywidualistów. Gdy wybucha I wojna światowa, przetrwanie „drużyny” staje pod znakiem zapytania, a zdobyte doświadczenia inspirują Tolkiena do napisania słynnego cyklu powieści o „Władcy pierścieni”.

American Soul

Historia Dona Corneliusa, który najbardziej znany jest z tworzenia kultowego programu Soul Train.


Rocketman

Niezwykły, odważny musical o życiu i przełomowych chwilach w karierze sir Eltona Johna, jednej z największych gwiazd popu wszech czasów.

Obywatel Jones 10.0

The Irishman

Nowy film Martina Scorsese opowie o losach Franka "The Irishmana" Sheerana (w tej roli Robert De Niro), mafijnego zabójcy podejrzewanego o zamordowanie Jimmy'ego Hoffy (Al Pacino) - jednego z przywódców Międzynarodowego Związku Transportowców. Produkcja na podstawie książki "I Heard You Paint Houses" Charlesa Brandta.

Arnold Schwarzenegger. Wszystko jest możliwe! 8.0

W czym dokładnie leży fenomen Arnolda Schwarzeneggera, co spowodowało, że chorowite chuchro z małej wioski zmieniło się w olbrzyma o przydomku „austriacki dąb” i jak wyglądała jego droga po sukces w sporcie, show biznesie oraz polityce?

Chodzenie, jazda, rodeo 8.0

Amberley Snyder (Spencer Locke) marzy o stypendium na college’u i karierze zawodowego jeźdźca rodeo. Jednak jej plany zderzają się z brutalną rzeczywistością, gdy pada ofiarą groźnego wypadku. Chociaż traci władzę w nogach, nie godzi się na rezygnację z marzeń i postanawia zrobić wszystko, by wrócić do świata rodeo.

Słowa kluczowe