Biograficzny 2020

Przedstawiamy listę 11 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Biograficzny z 2020 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zenek 6.5

Upiększona biografia Zenka Martyniuka zrealizowana w konwencji paradokumentu.

Własnymi rękoma: Historia Madam C.J. Walker

Nagrodzona Oscarem Octavia Spencer wciela się w Madam C.J. Walker, afroamerykańską pionierkę w branży pielęgnacji włosów i pierwszą kobietę w historii Stanów Zjednoczonych, która samodzielnie dorobiła się statusu milionerki. Inspirowany książką „On Her Own Ground” — autorstwa praprawnuczki Walker, A’Lelii Bundles — serial oryginalny Netflix „Madam C.J. Walker” po raz pierwszy przenosi na ekran historię kobiety, która stała się ikoną amerykańskiej kultury. Wbrew przeciwnościom losu, zdradom ze strony najbliższych, zaciekłej konkurencji, a przede wszystkim uprzedzeniom, z jakimi mierzyła się jako czarnoskóra kobieta w Ameryce niedługo po zniesieniu niewolnictwa, Walker udało się odnieść sukces: nie tylko stworzyła markę, która wprowadziła rewolucję na rynku produktów do pielęgnacji włosów Afroamerykanów, lecz także przyczyniła się do walki o sprawiedliwość społeczną.

Miss Americana 6.9

Dokument ten opowiada nie tylko o wieloletniej muzycznej karierze popowej wokalistki Taylor Swift, lecz także o jej życiu.


Resistance

Film opowiada prawdziwą historię bohaterskiej grupy młodych francuskich dziewczyn i chłopców, którzy tworzą podziemną sieć podczas II wojny światowej. Przyglądamy się francuskiemu młodzieńcowi imieniem Marcel Mangel (Jesse Eisenberg), który pracuje jako aktor. Pewnego dnia postanawia dołączyć do francuskiego ruchu oporu, by pomóc ocalić tysiące osieroconych dzieci przed rękami nazistów. Ta decyzja sprawia, że trafia do świata pantomimy, która później sprawi, że zostanie legendarnym francuskim mimem.

The Glorias

Dziennikarka, wojowniczka i feministka Gloria Steinem to niezmywalna ikona znana z jej aktywizmu kształtującego świat, jej przewodnictwa w ruchu rewolucyjnych kobiet i jej twórczości, która wpłynęła na pokolenia. W tym nietradycyjnym filmie biograficznym, na tle samotnego autobusu na otwartej autostradzie, pięć Glori śledzi wpływową podróż Steiney do prominentnej pozycji - od czasów swojej młodości w Indiach, po założenie magazynu Ms. w Nowym Jorku, aż po jej rolę wraz z powstaniem ruchu na rzecz praw kobiet w latach 60. i później.

Negocjator

Słowa kluczowe