Filmy Brazylia

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Brazylia. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zdrajca 6.9

W najdroższym ze swoich filmów mistrz Bellocchio bez wahania zdradza romantyczną, gangsterską narrację spod znaku "Ojca chrzestnego" na rzecz surowej rekonstrukcji brutalnych wydarzeń. W jej centrum znajduje się Tommaso Buscetta, boss, który złamał omertę, mafijną zmowę milczenia. Dzięki jego zeznaniom doszło do najgłośniejszego procesu przeciwko Cosa Nostrze, tzw. maxiproces doprowadził do skazania 362 mafiosów. Fascynujące ekranowe dochodzenie skupia się na przemianie Buscetty, dla którego La Cosa Nostra, "nasza sprawa", zaczęła znaczyć coś zupełnie innego, niż chcieliby szefowie klanów. Co ważne, reżyser nie psychologizuje, nie zgaduje intencji przestępcy, za to z pasją kreśli sytuację człowieka najpierw ściganego przez policję, a później przez mafię, który większość życia spędził w ukryciu.

W rytmie bossa novy

Akcja serialu W rytmie bossa novy rozgrywa się w latach 50. ubiegłego wieku. Jego bohaterką jest młoda i zamożna Maria Luiza, która przeprowadza się z rodzinnego São Paulo do Rio de Janeiro, aby wspólnie z mężem otworzyć tam restaurację. Po przybyciu na miejsce okazuje się jednak, że jej mąż uciekł z wszystkimi pieniędzmi. Początkowo zrozpaczona Malu postanawia w końcu pójść za głosem serca i poddać się rytmowi bossa novy, która zaczyna szturmem podbijać miasto. Obok siebie ma trzy niesamowite kobiety: obdarzoną przepięknym głosem przyjaciółkę z dzieciństwa Lígię, urodzoną w Rio czarnoskórą Adélię, którą cechuje niezłomna determinacja i ogromna siła, a także nowoczesną i niezależną pisarkę Therezę.

Wszechwiedzący

Akcja serialu Wszechwiedzący toczy się w nieodległej przyszłości, w mieście, którego każdy mieszkaniec jest bez przerwy kontrolowany przez maleńkiego (niemal niedostrzegalnego) drona. Urządzenie to przekazuje do specjalnego superkomputera dane, do których żaden człowiek nie ma dostępu. Przestępczość praktycznie nie istnieje, bo potencjalni sprawcy wiedzą, że z pewnością zostaną schwytani. Wszechwiedzący System zdaje się działać bez zarzutu. Wkrótce jednak młoda kobieta o imieniu Nina orientuje się, że popełniono niezarejestrowane morderstwo. Wówczas postanawia ona odkryć tajemnicę, jaką najwyraźniej skrywa system.


Pico da Neblina

Świat przyszłości, w którym w Brazylii zalegalizowano marihuanę. Biriba (Luis Navarro) jest młodym handlarzem narkotyków z São Paulo, który postanawia porzucić przestępcze życie. Chłopak pragnie wykorzystać swoją wiedzę, aby legalnie sprzedawać marihuanę. Pomaga mu w tym niedoświadczony partner i inwestor Vini (Daniel Furlan). Biriba będzie musiał poradzić sobie ze swoją przeszłością oraz niezliczonymi wyzwaniami biznesowymi.

Lighthouse 6.8

Robert Eggers, wizjonerski reżyser arcydzielnego horroru The Witch, powraca z hipnotyzującą, halucynującą opowieścią o dwóch latarnikach, pracujących na tajemniczej, odległej wyspie w Nowej Anglii, w latach dziewięćdziesiątych XIX wieku. Obaj latarnicy (Willem Dafoe i Robert Pattinson) mierzą się z samotnością i odosobnieniem podczas wielkiego sztormu, który wydaje się nie mieć końca. Są skazani na walkę z własną silną wolą, potrzebami oraz – przede wszystkim – z tajemniczą siłą, która nad nimi krąży, ale której istnienie może im się tylko wydawać… Film jest przerażającą, pełną tajemnic podróżą w nieznane.

Reality Z

Rio de Janeiro atakują zombie. Uczestnicy reality show chronią się w studiu telewizyjnym, gdzie okazuje się, że hordy ludożerców nie są ich jedynym zmartwieniem.

Sintonia

Sintonia stanowi obraz świata muzyki, zbrodni i religii w brazylijskim São Paulo, pokazany przez pryzmat trzech postaci. Doni, Nando i Rita dorastali w jednej faweli, gdzie ścieżką dźwiękową życia był funk, handel narkotykami nikogo nie dziwił, a drogę wskazywał kościół ewangelicki. Choć przyjaciele z dzieciństwa wybrali różne ścieżki, idąc przez życie, zrozumieli, że marzenia mogą osiągnąć wyłącznie wtedy, gdy będą się wspierać nawzajem w swojej wędrówce.

Bractwo

Rozgrywający się w połowie lat 90. serial Bractwo to historia Cristiny, uczciwej i zaangażowanej w pracę prawniczki, która odkrywa, że jej brat, z którym przez długi czas nie miała kontaktu, trafił do więzienia i stoi na czele rosnącej w siłę grupy przestępczej. Policja zmusza Cristinę do zostania informatorką i do działania na szkodę brata, który zawsze był jej idolem. Jednak im więcej dowiaduje się o Bractwie, tym bardziej zaczyna zastanawiać się, co tak naprawdę jest słuszne i sprawiedliwe.

O Escolhido

Trójka młodych lekarzy, którzy przybyli do wioski w Pantanalu, by szczepić jej mieszkańców, zostaje uwikłana w sieć tajemnic oplatającą tę odizolowaną społeczność.

Ninguém Tá Olhando

Uli to najmłodszy angelus w Dystrykcie nr 5511. Pod nadzorem starych wyjadaczy, Grety i Chuna, oraz pod bacznym okiem przełożonego, Freda, uczy się zasad Sekcji Angelusów i kar za ich nieprzestrzeganie. Uli ma jednak problemy z przyjmowaniem arbitralnych poleceń swojego szefa, postanawia więc pomagać ludziom na własną rękę. W ciągu kilku godzin łamie wszystkie reguły, ale, co zaskakujące, nie zostaje ukarany. Czy w takim razie szef rzeczywiście śledzi każdy jego ruch?

Słowa kluczowe