Filmy Chorwacja

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Chorwacja. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Sukces

Wielowarstwowy dramat skupiający się na silnych postaciach. Na jego fabułę składają się opowieści o czworgu nieznajomych. Każdy z nich jest w pewien sposób przytłoczony codziennymi zmaganiami z rzeczywistością w wielkim mieście. Pewnego dnia ich losy krzyżują się za sprawą pewnego gwałtownego wydarzenia. Kiedy konsekwencje ich działań zaczynają przenikać każdy aspekt ich życia, ci zwykli ludzie z różnych środowisk nie mogą stać obok tego obojętnie

W pogoni za zbrodniarzem 6.4

Dwóch dziennikarzy i jeden doświadczony fotograf zaczynają niebezpieczną misję znalezienia głównego przestępcy wojennego w Bośnii. Wpadają jednak w kłopoty, kiedy zostają omyłkowo wzięci za grupę uderzeniową CIA, a ich "cel" wyrusza przeciw nim.

Novine

Magnat budowlany przejmuje podupadającą gazetę i próbuje zarządzać nią w sposób, który przyniesie mu władzę i osobiste korzyści.


Ostatni Serb w Chorwacji 6.3

Chorwacja, siedem lat po bankructwie kraju. Świat pogrąża się w chaosie – woda stała się dobrem cenniejszym od ropy naftowej. Ludzie są w stanie dla niej wszczynać wojny, dokonywać podbojów i zniszczeń, a nawet rozprzestrzeniać wirusa zombie. Beztroski Mico (Krešimir Mikic) z Zagrzebia zostaje ugryziony przez zarażoną wirusem partnerkę. Mężczyzna trafia więc do szpitala, gdzie spotyka swoją idolkę – aktorkę Frankę Anic (Hristina Popovic), skinheada Maksa (Dado Ćosić) oraz tajemniczą bizneswoman imieniu Vesna (Tihana Lazović). Wszyscy postanawiają udać się na wieś znajdującą w pobliżu granicy z Bośnią, bo uważają, że tam mają większe szanse na przeżycie.

Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia

W Stip, małym miasteczku w Macedonii, co roku w styczniu, proboszcz rzuca drewniany krzyż do rzeki i setki mężczyzn nurkuje, aby go zdobyć. Szczęście i dobrobyt są zapewnione temu, kto go zdobędzie. Tego dnia Petrunya (Zorica Nusheva) rzuca się do wody z kaprysu i bierze krzyż przed wszystkimi innymi. Konkurenci są wściekli, że kobieta odważyła się uczestniczyć w tym rytuale. Wojna została ogłoszona, ale Petrunya trzyma go mocno: wygrała swój krzyż, nie odda go nikomu.

Kobieta muszkieter 7.2

Film opowiada o przygodach dzieci Trzech Muszkieterów, które idą w ślady rodziców i decydują się na służbę wojskową. Sęk w tym, że D'Artagan, jeden z Muszkieterów, ma córkę...

Ładunek

Vlada (Leon Lučev, znany m.in. z Grbavicy Jasmili Žbanić) zarabia na życie jako kierowca ciężarówki. Choć właśnie trwa bombardowanie Serbii przez NATO, ku swojemu zaskoczeniu mężczyzna dostaje kolejne zlecenie. Ma przewieźć tajemniczy ładunek z Kosowa do Belgradu i nie zadawać zbyt wielu pytań. Vlada nie ma pojęcia, co tak naprawdę znajduje się w jego ciężarówce. I chyba woli tego nie wiedzieć.

Ivan

Mara (Marusa Majer) ma romans z żonatym biznesmenem Rokiem (Matjaz Tribuson), którego kobieta kocha nad życie. Owocem ich związku jest mały Ivan. Pewnego dnia młoda matka odkrywa, że jej ukochany zniknął. Mężczyzna oskarżony jest o popełnienie przestępstwa. Co gorsza Mara zostaje brutalnie pobita przez kumpli jego żony. W końcu parze udaje się odnaleźć i być razem. Mara musi jednak dokonać niełatwego wyboru między kochankiem a dzieckiem...

Słowa kluczowe