Filmy Cypr

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Cypr. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gadający kot Tom i przyjaciele

Uwielbiający przygody gadający kot z poczuciem humoru i jego równie rozgadani przyjaciele postanawiają zdobyć sławę.

Tylko kochankowie przeżyją 6.6

Tylko kochankowie przeżyją to opowieść o Adamie (Hiddleston), unikającym rozgłosu i słonecznego światła, undergroundowym muzyku z Detroit, który postanawia powrócić po długiej rozłące do swojej ukochanej - Evy (Swinton), od lat mieszkającej w Maroku. Jednak ich związek zostanie wystawiony na próbę, kiedy dołączy do nich nieobliczalna siostra Evy - Ava (Wasikowska).

Małe grzeszki

Leonidas, młody, ambitny oficer policji zostaje przydzielony do służby na odległej wyspie na Morzu Egejskim. Marzy mu się rozwiązywanie ważnych zbrodni, ale na spokojnej wyspie niewiele się dzieje. Pewnego dnia sytuacja się zmienia, gdy sielankową rutynę zakłóca wiadomość o tajemniczej śmierci miejscowego pijaka, Zachariasa. Leonidas nareszcie ma szansę się wykazać.


Pauza

Elpida (Stella Fyrogeni) jest sfrustrowaną gospodynią domową w średnim wieku, która żyje u boku despotycznego męża. Samotna i zagubiona w swoich pragnieniach kobieta trwa w smutnej monotonii. Pewnego dnia jej rutyna zostaje przerwana za sprawą przystojnego robotnika...

Zniewaga 6.5

W dzisiejszym Bejrucie. Toni (Adel Karam), libański chrześcijanin i Yasser (Kamel El Basha), palestyński uchodźca, znaleźli się w sądzie. Opinia publiczna jest zainteresowana tą sprawą. Wyciągane są tajemnice ich życia i tworzą się traumatyczne rewelacje, co wywołuje cyrk medialny. Społeczeństwo Libanu eksploduje, zmuszając Toniego i Yassera do ponownego przemyślenia swojego życia i uprzedzeń.

Przemycić Hendrixa

Yiannis (Adam Bousdoukos) jest podrzędnym muzykiem, który w poszukiwaniu lepszego jutra chce opuścić pogrążony w kryzysie Cypr. Jego plany zostają niespodziewanie pokrzyżowane, kiedy jego pies Jimi ucieka i przekracza strefę buforową ONZ, która dzieli cypryjską i turecką stronę wyspy. Yiannis z niechęcią łączy siły z tureckim osadnikiem Hasanem (Fatih Al), aby odzyskać swojego najlepszego przyjaciela.

Zrodzona z wojny

Rodzice nastoletniej Niny (Sofia Black-D'Elia) zostają brutalnie zamordowani we własnym domu podczas napadu, a załamana dziewczyna wraz z 10-cio letnią siostrą, trafia pod opiekę służb specjalnych. Wtedy okazuje się, że Nina nie jest biologicznym dzieckiem ludzi, których uważała za swoich rodziców, a jej prawdziwym ojcem jest afgański terrorysta. Zaszokowana tą wiadomością Nina nie wie, komu może zaufać, aby chronić siostrę, i czy chce nawiązać kontakt z ojcem, który desperacko pragnie ją odzyskać...

Narzeczeni nie do pary 5.6

Postanawia zabrać autostopowiczkę ze sobą. Kobieta jeszcze nie wie, jak propozycja nieznajomego zmieni jej życie. Oboje wyruszają więc w niezapomnianą podróż, która przyniesie ze sobą kolejne przygody, a potem silne i trwałe wspomnienia.

Córka Emanuelle

Kobieta walczy o utrzymanie pasierbicy z troski o jej bezpieczeństwo. Nasza bohaterka wynajmuje zabójcę, aby zabił okrutnego męża pasierbicy. Sytuacja się komplikuje gdy morderca łamie umowę i zaczyna szantażować kobietę.

Turecka telenowela zmienia świat

Co sprawia, że tureckie telenowele zyskują niesamowitą popularność na Bliskim Wschodzie, Bałkanach czy w Grecji?

Słowa kluczowe