Filmy Dania

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Dania. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Specjalna grupa zadaniowa podróżuje po całej Danii, aby pomóc lokalnej policji w rozwiązywaniu najtrudniejszych spraw.
Mina i Halim, małżeństwo z wieloletnim stażem, prowadzi niewielki zakład krawiecki w marokańskim mieście Sala. O talencie mężczyzny, a zwłaszcza niezwykłym hafcie, jakim ozdabia tradycyjne, szyte przez siebie stroje, jest na tyle głośno, że kolejne zamówienia znacznie przekraczają jego możliwości. Sytuacja zmusza Halima, by zatrudnił młodego pomocnika, choć początkowo nie jest do tego przekonany. Ostatecznie pod jego skrzydła trafia Youssef, dla którego praktyka u boku mistrza w swoim fachu, za jakiego uchodzi starszy z mężczyzn, jest wielką szansą. Przyglądanie się codziennej żmudnej pracy Halima to dla niego nie tylko możliwość doskonalenia własnych umiejętności, ale też lekcja cierpliwości oraz pokory.
Kiedy Nana pod wpływem alkoholu przeprowadza na samej sobie inseminację, wykorzystując spermę swojego byłego chłopaka, uruchamia reakcję łańcuchową złożoną z dużych i małych katastrof. W wyniku tej pochopnej decyzji zachodzi w ciążę i musi znaleźć wiarygodne wytłumaczenie dla swojego stanu, którego nie da się ukrywać w nieskończoność. Postanawia odzyskać ojca swojego dziecka i dawno utraconą miłość. Problem w tym, że chłopak nie jest specjalnie zainteresowany powrotem do Nany. Ukrywana ciąża sprawia, że Nana zaczyna inaczej patrzeć na swoich klientów. Jednak gdy kolejne kłamstwa stają się coraz trudniejsze, po raz pierwszy w życiu musi powiedzieć prawdę — i chyba nawet ujawnić sekret, za który może zapłacić bardzo wysoką cenę.


Zapomnijcie o problemach bohaterów Joachima Triera. To w nowym filmie Kristoffera Borgliego spotkacie dwoje spośród najgorszych ludzi na świecie: Thomas jest pretensjonalnym artystą tworzącym instalacje z kradzionych mebli (przy okazji kradnie też inne rzeczy, np. najdroższe wino z restauracji); jego dziewczyna Signe pracuje zaś jako baristka i marzy, by ktoś ją dostrzegł. Oboje są znudzeni życiem i sobą nawzajem, ich rozmowy często zamieniają się w wymianę drobnych złośliwości. Nagle coś jednak się zmienia. Gdy Thomas odnosi sukces, Signe decyduje się wreszcie wyjść z jego cienia. Udawanie alergii na orzechy okazuje się niezbyt skutecznym pomysłem, więc dziewczyna sięga po znacznie bardziej radykalne środki.
Małżeństwo pogrążonych w kryzysie twórczym artystów w poszukiwaniu weny porzuca zgiełk Kopenhagi na rzecz domu nad jeziorem gdzieś w szwedzkich lasach. Wymarzony spokój zakłócają jednak niepokojące zdarzenia i podejrzana rodzina z drugiej strony jeziora. Pewnego dnia ich synek gubi się w lesie i powraca odmieniony.

Ragnarok

6,6
6,3
Ciepłe zimy i potężne ulewy sprawiają, że norweskie miasteczko zaczyna szykować się na Ragnarok — czy ktoś zdoła ich przed tym uratować?

Elvira

0,0
Elvira pracuje na recepcji w domu publicznym, którego właścicielem jest policjant i przyjaciel z dzieciństwa, Køster. Kiedy znika prostytutka, Elvira rozpoczyna śledztwo, co prowadzi do dramatycznych konsekwencji.
„Kowbojka z Kopenhagi” to trzymający w napięciu serial z gatunku noir opowiadający skąpaną w świetle neonów historię tajemniczej bohaterki o imieniu Miu. Mając dość służenia innym, przemierza złowieszczy krajobraz świata przestępczego Kopenhagi w poszukiwaniu nowego początku. Pragnąc sprawiedliwości i zemsty, spotyka swoją nemezis, Rakel, i wraz z nią wyrusza w odyseję po świecie naturalnym i nadprzyrodzonym. Przeszłość ostatecznie przekształca i definiuje ich przyszłość, gdy obie te kobiety odkrywają, że nie są same, lecz jest ich wiele.

Chłopcy

0,0
Grupa chórzystów śpiewa w kościele podczas niedzielnych mszy, a w pozostałe dni oddaje się zakazanym przyjemnościom. Kiedy jeden z nich w tajemniczy sposób tonie, grupa zostaje wystawiona na ciężką próbę.

Wybrana

0,0
Emma zawsze czuła się inna niż pozostali mieszkańcy Middelbo, małego duńskiego miasteczka, o którym 17 lat temu usłyszał cały świat, gdy rzekomo spadł na nie meteoryt. Dziś Middelbo jest zupełnie innym miejscem niż kiedyś i nasuwa się pytanie: czy kiedykolwiek było tym, za co się podaje? Gdy Emma przypadkiem odkrywa, że cała historia z meteorytem to kłamstwo, na jaw wychodzi niebezpieczna i niewiarygodna prawda o tym sennym miasteczku — coś o wiele groźniejszego i nieprawdopodobnego, niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić. Czy 17 lat temu na miasteczko rzeczywiście spadł meteoryt? A może wydarzyło się coś bardziej niepokojącego? Świadoma nowych faktów Emma odkrywa, że jest zdana na siebie. Ani przyjaciele, ani społeczeństwo nie ruszą jej na ratunek w momencie, gdy najbardziej potrzebuje pomocy.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…