Filmy Dania

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z kraju Dania. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Emigranci

0,0
Film na podstawie bestsellerowej książki Vilhelma Moberga wydanej w 1949 r. To opowieść o fali emigracji ze Szwecji za ocean z lat 1840-1850. Skandynawowie opuszczali swoje domy w nadziei na lepsze życie. Rodzina Kristiny również postanowiła zawalczyć o przyszłość i podobnie jak inni zdecydowała się na trudną i niebezpieczną wyprawę przez Atlantyk.

Niewiniątka

6,4
7,2
Pewnego lata czwórka dzieci odkrywa w sobie niesamowite moce i bawi się w testowanie ich, z dala od wzroku dorosłych. Ale to, co wydawało się dziecinną zabawą, stopniowo przybiera niepokojący obrót i zaczynają się dziać dziwne rzeczy...
Akcja serialu Kasztanowy ludzik rozgrywa się na spokojnych przedmieściach Kopenhagi, gdzie pewnego wietrznego październikowego poranka policja dokonuje przerażającego odkrycia: na placu zabaw znalezione zostaje pozbawione jednej dłoni ciało brutalnie zamordowanej młodej kobiety. Obok zwłok leży niewielki kasztanowy ludzik. Do sprawy przydzieleni zostają ambitna młoda detektyw Naia Thulin (Danica Curcic) oraz jej nowy partner Mark Hess (Mikkel Boe Følsgaard). Śledczy wkrótce odkrywają, że kasztanowy ludzik łączy zabójstwo z inną sprawą: zaginioną rok wcześniej i uznaną za zmarłą córką polityk Rosy Hartung (Iben Dorner).


Gdy lokalny aktywista ginie podczas polowania na wieloryby, dziennikarz Hannis Martinsson musi zaryzykować własne życie by odkryć prawdę wśród odizolowanej społeczności Wysp Owczych.
Julie żyje jak wielka celebrytka. Posiada dużo pieniędzy i wielką popularność w mediach społecznościowych. Jednak wiadomość jaką otrzymuje po osiemnastych urodzinach zmienia całe jej życie. Wyrusza w dziką i bardzo burzliwą podróż. Gdzie ta wędrówka ją zaprowadzi?
Czteroosobowa rodzina postanawia spędzić Boże Narodzenie na odległej wyspie w duńskim archipelagu, mając nadzieję na odnowienie łączących ją więzów. Niestety okazuje się, że wyspę kontroluje bardzo religijna społeczność żyjąca w symbiozie z krwiożerczymi bestiami z lasu, które okazują się… elfami! To nie urocze elfy Świętego Mikołaja, ale prawdziwe potwory, które zainspirowały dobrze wszystkim znany folklor i liczne mity. Gdy spędzająca święta na wyspie dziewczynka przyprowadza do domu malutkiego elfa, przypadkiem zaburza delikatną równowagę tego miejsca. Rozpoczyna się bitwa na śmierć i życie — o wiarę, rodzinę i najzwyklejsze przetrwanie.
Kiedy Nana pod wpływem alkoholu przeprowadza na samej sobie inseminację, wykorzystując spermę swojego byłego chłopaka, uruchamia reakcję łańcuchową złożoną z dużych i małych katastrof. W wyniku tej pochopnej decyzji zachodzi w ciążę i musi znaleźć wiarygodne wytłumaczenie dla swojego stanu, którego nie da się ukrywać w nieskończoność. Postanawia odzyskać ojca swojego dziecka i dawno utraconą miłość. Problem w tym, że chłopak nie jest specjalnie zainteresowany powrotem do Nany. Ukrywana ciąża sprawia, że Nana zaczyna inaczej patrzeć na swoich klientów. Jednak gdy kolejne kłamstwa stają się coraz trudniejsze, po raz pierwszy w życiu musi powiedzieć prawdę — i chyba nawet ujawnić sekret, za który może zapłacić bardzo wysoką cenę.

Na rauszu

7,5
8,0
Film opowiada o grupie przyjaciół – nauczycieli w szkole średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu w organizmie otwiera umysły na otaczający nas świat. Gdy rozpoczynają eksperyment, starając się utrzymać stały poziom alkoholu we krwi przez cały dzień pracy, nie spodziewają się że będzie miał bardzo rożne skutki dla każdego z nich.

Ragnarok

6,6
Ciepłe zimy i potężne ulewy sprawiają, że norweskie miasteczko zaczyna szykować się na Ragnarok — czy ktoś zdoła ich przed tym uratować?
Kariera minister spraw zagranicznych Birgitte Nyborg jest zagrożona, gdy spór o ropę naftową na Grenlandii zaczyna przekształcać się w kryzys międzynarodowy.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…