Dokumentalny 2007

Przedstawiamy listę 535 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 2007 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.Chorować w USA 7.4

Film traktujący o problemach w systemie opieki zdrowotnej w USA. Prawie 50 milionów amerykanów jest bez ubezpieczenia zdrowotnego, muszą się leczyć za własne pieniądze. Codziennie modlą się, żeby nie chorować, rocznie umiera 18 tysięcy obywateli, bo nie byli ubezpieczeni. Ale i ubezpieczeni pacjenci nie mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ przy poważnych schorzeniach, muszą współfinansować bardzo drogie leczenie. Doprowadza to często rodziny do ruiny finansowej...

Freeheld 1.0

W obliczu śmierci na raka porucznik Laurel Hester z Policji New Jersey ostatni rok swego życia spędza na walce o to, żeby przysługujące jej pobory trafiły w ręce jej życiowej partnerki Stacie Andree.

Punk's Not Dead 8.5

Dokument "Punk's Not Dead" został nakręcony z okazji trzydziestej rocznicy powstania punka. Jego twórcy zabierają nas w podróż przez całą jego historię i dzięki wywiadom z wykonawcami starają się odpowiedzieć na pytanie jaki wkład we współczesną muzykę i kulturę miał punk i jego odłamy.

Pokonać Saharę 2.0

Film przedstawiający historię trzech mężczyzn, którzy postawili sobie za cel coś, czego jeszcze nikt do tej pory nie osiągnął. Postanowili oni bowiem przebiec całą pustynię Saharę. Każdy z bohaterów wnosi w opowieść swoją własną unikalną historię i osobiste motywacje. Łączy ich natomiast jedno - miłość do Afryki i pragnienie udowodnienia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wraz z biegaczami przemierzamy 6 afrykańskich krajów krajów i dzięki nim możemy lepiej zrozumieć tamtejszą rzeczywistość.

Tajemnice Marsa 8.0

Portret buntowniczego inżyniera technologii kosmicznych, dra Roberta Zubrina, który marzy o kolonizacji Marsa i prowadzi niekończące się boje z NASA, by doprowadzić do skutku pierwszą misję ludzi na Marsa. Znany dzięki swemu projektowi pierwszego wykonalnego planu misji na Marsa, Zubrin od lat argumentuje, że ekspedycja na Czerwoną Planetę nie jest przedsięwzięciem, które można zrealizować dopiero w dalekiej przyszłości, nie niesie ze sobą kosztów rzędu miliardów dolarów. Według niego to cel możliwy do osiągnięcia w ciągu najbliższych 10 lat, przy zastosowaniu dzisiejszych technologii i wykorzystaniu zasobów Marsa. Film pełen animacji trójwymiarowych zabiera widzów w czarodziejską podróż na Czerwoną Planetę i prezentuje wizję przyszłości, w której zaludniony Mars mógłby zamienić się w niebieski glob.

Dinozaury żyją 3D 7.3

Dinozaury żyją to światowa przygoda naukowa i odkrywcza, dzięki której można przeżyć całą erę dinozaurów – od pierwszych stworzeń epoki triasu do potworów z okresu jury i kredy – jako, że przywrócono je do życia na dużym ekranie w formie dwu- i trójwymiarowej. Opowiadana przez Michael’a Douglas’a historia zabierze widzów w podróż, podczas której będą oni towarzyszyć czołowym poszukiwaczom dinozaurów w czasie odkrywania przez nich dowodów na to, iż potomkowie dinozaurów nadal żyją wśród nas... Podążając śladami Roy’a Chapman’a Andrews’a, wiodący paleontolodzy AMNH dzisiejszych czasów, Mike Novacek i Mark Norell, od 1990 roku każdego lata organizują ekspedycję na pustynię Gobi. Rozwiewane wydmy szybko i dokładnie przysypywały całe „kolonie” zwierząt, zachowując ich szczątki w bardzo dobrym stanie. Dopiero teraz zimowe burze piaskowe powodują erozję osadów i odsłaniają całe szkielety. Zamrożone w czasie, dostarczają wielu nowych informacji dotyczących zachowania dinozaurów.

Zaginiony grobowiec Jezusa 10.0

Kontrowersyjny film dokumentalny Jamesa Camerona i Simcha Jacobovici. Przedstawia odkrycie kamiennych ossuariów (skrzyń na kości) sprzed dwóch tysięcy lat, w których podobno złożono szczątki Jezusa i jego rodziny - na skrzyniach widnieją inskrypcje imion: Jezus syn Józefa, Maria, Maria Magdalena, Mateusz, Józef oraz Judasz syn Jezusa.

Słowa kluczowe