Dokumentalny 2009

Przedstawiamy listę 640 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 2009 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Steven Seagal: Stróż prawa 7.3

Gwiazda kina akcji ubiegłego wieku, Steven Seagal po raz kolejny w roli stróża prawa, tym razem jednak naprawdę. Aktor jest głównym bohaterem reality show, który pokazuję pracę pracowników biura szeryfa Jefferson Parish County w Luizjanie. Seagal jest zastępcą szeryfa a z samym biurem jest związany od 20 lat.

Grzechy mojego ojca 10.0

Niewiarygodna historia Pablo Escobara, szefa kolumbijskiego kartelu narkotykowego, po raz pierwszy opowiedziana przez jego syna Sebastiana i wdowę po nim Marię Isabel Santos. Potomek Escobara opowiada o swoim nadzwyczajnym dzieciństwie, dorastaniu przy ojcu, którego kochał mimo wiedzy, że jest kolumbijskim wrogiem numer jeden. Mówi o czasach nieprzeciętnego luksusu i ekstrawagancji, oraz o ucieczkach. Wraz z wdową ujawniają prywatne i długo ukrywane dokumenty. Jest to również historia o dwóch najwybitniejszych ofiarach Escobara, będących jednymi z setek zabitych przez niego w latach osiemdziesiątych - Ministrze Sprawiedliwości i polityku, który miał zostać wybrany na Prezydenta Kolumbii - opowiedziana przez ich synów. Sebastian stara się przerwać cykl zemsty i zabójstwa poprzez pojednanie się z synami ofiar ojca.

Kapitalizm, moja miłość 7.1

Spojrzenie na globalny kryzys finansowy i amerykańską ekonomię w czasie zamiany odchodzącej prezydentury Busha na nadchodzącą administrację Obamy. Czy zmiana na stanowisku prezydenta USA miała bezpośredni wpływ na ogarniający świat kryzys?


S.O.S. Ziemia! 7.8

Podróż po naszej planecie, dzięki której odkryjesz cuda otaczającej nas natury. Zobacz Ziemię z lotu ptaka, odwiedź wszystkie kontynenty, oglądając zapierające dech w piersiach widoki. Zanurz się w oceanie, przyjrzyj się z bliska rafie koralowej, przejdź przez dzikie amazońskie lasy i poznaj bezkresną pustynię Gobi. Najpiękniejsze miejsca na Ziemi są w zasięgu ręki. Odkryj je i dowiedz się więcej o czynnikach, które im zagrażają. Twoja planeta jest w potrzebie.

Zatoka delfinów 7.5

Delfin jest jednym z najpopularniejszych zwierzęcych bohaterów filmowych. Paradoksalnie ta sława jest najgorszą rzeczą, jaka mogła mu się przytrafić. Największym dostawcą delfinów na świecie jest miasto Taijii w Japonii. Przemysł, który tam kwitnie skrywa sekret, którego żadne obce oczy nie mogą zobaczyć. Jednak mała grupa ludzi prowadzona przez sławnego trenera delfinów, Richarda O'Barry’ego, podejmuje działania z pogranicza dokumentu, thrillera szpiegowskiego, a nawet horroru. Wyniki ich działań przyniosą pozytywny efekt, ale też mogą wywołać refleksję, że aby zmienić coś na lepsze potrzebni są ludzie, którzy nie boją postawić się wszystkiego na jedną kartę.

The Doors - Historia nieopowiedziana 7.4

Tom DiCillo stara się rzucić nowe światło na owiany legendą i wciąż cieszący się ogromnym kultem, zespół "The Doors". Korzystając jedynie z oryginalnych nagrań z lat 1966-71 reżyser stara się oddzielić prawdę od mitu na temat zespołu, a także ikony muzyki, człowieka uzależnionego od alkoholu i narkotyków, nietuzinkowego artysty – Jima Morrisona.

Królik po berlińsku 7.2

Królik po berlińsku to opowieść o tysiącach dzikich królików, które przez 28 lat zamieszkiwały Strefę Śmierci Muru Berlińskiego. 120 kilometrów pasa zieleni, do którego nikt, poza królikami i pilnującymi ich żołnierzami – nie miał dostępu. Tam odnalazły swój raj na ziemi. Oazę spokoju i bezpieczeństwa.

This Is It 7.3

Film ten oferuje fanom i miłośnikom muzyki na całym świecie rzadką szansę spojrzenia zza kulis na artystę podczas prób do koncertów, które miały mieć miejsce na początku lata na scenie londyńskiej O2 Areny, i na które wszystkie bilety zostały wyprzedane. Ukazane są kilkomiesięczne przygotowania od kwietnia do czerwca 2009. Widzowie będą mogli zobaczyć Michaela Jacksona, jakiego nigdy nie widzieli.

Słowa kluczowe