Dokumentalny 2011

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 717 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 2011 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rozbite i porzucone ciężarówki na niebezpiecznych autostradach przecinających centrum Kanady to dla pomocy drogowej często mordercze wyzwanie, lecz i źródło satysfakcji.
Serial ukazuje obiekty i miejsca uznane za kwintesencję obrazu Polski.


Zapis z trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych bohaterów popularnego serialu młodzieżowego Glee. Między piosenkami można zobaczyć, co się dzieje za kulisami koncertu oraz poznać życie kilku fanów serialu.
Historia słynnego muzyka opowiedziana przez Martina Scorsese. Wykorzystując fragmenty starych nagrań, wywiady z przyjaciółmi i rodziną, reżyser przybliża życie jednego z Beatlesów. Film odpowiada na pytanie, jak ważną rolę odgrywała dla niego muzyka i duchowy aspekt istnienia. Dokument został wyróżniony m.in. dwiema nagrodami Emmy i nominacją do nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA).
Latem 2007 roku zostaje okradziony znany polski sędzia. Z konta w banku pobrano mu około 500 euro. O to przestępstwo zostaje oskarżony Crulic, 33-letni Rumun. Umieszczony w krakowskim areszcie, natychmiast rozpoczyna strajk głodowy. Chce się spotkać z przedstawicielem konsulatu i zmienić adwokata. Twierdzi, że w czasie, gdy popełniono przestępstwo był we Włoszech. Na początku 2008 roku ze względu na pogarszający się stan zdrowia sąd postanawia go zwolnić. Ale jest za późno. Młody człowiek umiera 16 godzin później. Pełnometrażowy animowany film dokumentalny nakręcony przy użyciu mieszanych technik animacji.
We wsi Czukta, która położona jest w malowniczej części Mazur, na Pojezierzu Ełckim, w tak zwanych Mazurach Garbatych, mieszka Wiesław Bołtryk, bohater tego dokumentu. Wiesław jest przykładem artysty - tułacza, dla którego ten kawałek Mazur stał się przybraną ojcowizną. W filmie towarzyszymy z kamerą bohaterowi, jego wędrówkom po wiosce i okolicach.
Dokument poświęcony grupie "Pearl Jam", którego reżyserem jest Cameron Crowe twórca Vanilla Sky i Jerry'ego Maguire'a. Okazją do powstania filmu jest dwudziesta rocznica wydania "Ten", debiutanckiego albumu zespołu z Seattle.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…