Dokumentalny 2015

Przedstawiamy listę 294 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 2015 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Making a Murderer 8.5

Kręcony przez 10 lat, trzymający w napięciu dokument śledzi losy oczyszczonego z zarzutów o gwałt Stevena Avery’ego, który staje się podejrzanym w kolejnej zbrodni.

Chef's Table

Nominowany do nagrody Emmy serial dokumentalny przybliża pracę i filozofię światowych gwiazd sztuki kulinarnej, które na nowo definiują pojęcie wykwintnej kuchni.

Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta 9.0

Sześcioczęściowy miniserial próbujący zgłębić sensacyjne informacje na temat milionera Roberta Dursta, którego osoba była powiązana z serią niewyjaśnionych przestępstw.


Kurt Cobain: Montage of Heck 7.0

Dokument o muzyku Kurcie Cobainie od jego młodych lat spędzonych w Aberdeen, aż po sukces zespołu grunge Nirvana i tragicznej śmierci.

Amy 6.6

Historia piosenkarki Amy Winehouse, która zmarła z powodu zatrucia alkoholowego w 2011 roku.

Karski i władcy ludzkości 7.3

Dokument opowiadający o Janie Karskim, pierwszym człowieku, który ujawnił światu zbrodnie jakich hitlerowcy dopuszczali się na ziemiach Polski.

Królestwo 6.5

"Les saisons" to wrażliwa i oryginalna epicka opowieść, ​​kronika długiej i burzliwej wspólnej historii, która wiąże człowieka do zwierząt. Twórcy filmu biorą nas na wspaniałą podróż w czasie, aby odnaleźć te terytoria europejskie, na których występowały dzikie zwierzęta, od czasu ostatniego zlodowacenia do dziś.

Pilecki 6.2

Film przedstawia losy Witolda Pileckiego oczami jego syna, Andrzeja.

What Happened, Miss Simone? 7.0

Dokument o życiu Niny Simone - amerykańskiej pianistce, piosenkarce i aktywistce.

Słowa kluczowe