Dokumentalny 2015

Przedstawiamy listę 305 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 2015 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Making a Murderer 7.8

Kręcony przez 10 lat, trzymający w napięciu dokument śledzi losy oczyszczonego z zarzutów o gwałt Stevena Avery’ego, który staje się podejrzanym w kolejnej zbrodni.

Chef's Table 8.8

Nominowany do nagrody Emmy serial dokumentalny przybliża pracę i filozofię światowych gwiazd sztuki kulinarnej, które na nowo definiują pojęcie wykwintnej kuchni.

Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta 7.3

Sześcioczęściowy miniserial próbujący zgłębić sensacyjne informacje na temat milionera Roberta Dursta, którego osoba była powiązana z serią niewyjaśnionych przestępstw.


Perłowy guzik 5.0

Morze jest źródłem życia, ale może być również niemym świadkiem okrutnych zbrodni i tragedii. Woda to nie tylko H2O. Woda ma pamięć, która potrafi zakonserwować wspomnienia. Ocean nosi w sobie historię całej ludzkości. To w nim skupiają się wszystkie głosy pochodzące z Ziemi i z kosmosu. To tu znaleźć można rząd zagubionych dusz, bez nagrobka, pozostawionych samym sobie do końca. Woda ma jednak swój własny głos i szczególnego rodzaju rolę do spełnienia – odbiera impulsy z gwiazd, aby dalej przekazać je żywym stworzeniom. Woda to także najdłuższa granica Chile. 2670 mil chilijskiego wybrzeża to największy archipelag świata i jednocześnie krajobraz o niemal nadprzyrodzonym pięknie. Są tu wulkany, góry i lodowce, ale również głosy ludzi rdzennej Patagonii, pierwszych angielskich żeglarzy oraz politycznych ofiar reżimu Augusto Pinocheta.

Kurt Cobain: Montage of Heck 5.7

Dokument o muzyku Kurcie Cobainie od jego młodych lat spędzonych w Aberdeen, aż po sukces zespołu grunge Nirvana i tragicznej śmierci.

Amy 6.8

Historia piosenkarki Amy Winehouse, która zmarła z powodu zatrucia alkoholowego w 2011 roku.

Karski i władcy ludzkości 7.5

Dokument opowiadający o Janie Karskim, pierwszym człowieku, który ujawnił światu zbrodnie jakich hitlerowcy dopuszczali się na ziemiach Polski.

Królestwo 6.9

"Les saisons" to wrażliwa i oryginalna epicka opowieść, ​​kronika długiej i burzliwej wspólnej historii, która wiąże człowieka do zwierząt. Twórcy filmu biorą nas na wspaniałą podróż w czasie, aby odnaleźć te terytoria europejskie, na których występowały dzikie zwierzęta, od czasu ostatniego zlodowacenia do dziś.

Pilecki 5.5

Film przedstawia losy Witolda Pileckiego oczami jego syna, Andrzeja.

Słowa kluczowe