Dokumentalny 2018

Przedstawiamy listę 379 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 2018 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pierwszy zespół: Juventus FC

Dołącz do zawodników słynnego Juventusu i obserwuj ich batalię o siódme z rzędu mistrzostwo Włoch i triumf w Lidze Mistrzów.

Stereotypy

Knackeboul, Szwajcar będący raperem i beatboxerem, w czasie podróży po Europie weryfikuje prawdziwość stereotypów o mieszkańcach odwiedzanych państw.

Niewinny człowiek

Adaptacja jedynego dzieła non-fiction w dorobku Johna Grishama o sprawie dwóch morderstw popełnionych w Oklahomie w latach 80. XX wieku.


Pierwszy i ostatni

Zajrzyj do więzienia w Gwinnett i zobacz, ile emocji przynoszą pierwszy dzień za kratami i ostatni dzień przed wyjściem na wolność.

Psy

Wciągający i nakręcony z kinową elegancją serial dokumentalny opowiadający o głębokich więziach emocjonalnych łączących ludzi z ich czworonożnymi przyjaciółmi. Obejmuje on sześć niezwykłych historii z różnych krajów świata, w tym Syrii, Japonii, Kostaryki, Włoch i USA. Każda z nich obrazuje piękno uniwersalnej i bezwarunkowej miłości łączącej właścicieli i ich psy.

Baronowie narkotykowi

Poznaj historie najsłynniejszych baronów narkotykowych, ich przerażających żołnierzy oraz kobiet i mężczyzn, którzy poprzysięgli ich dopaść.

Brudna forsa

Od szybkich pożyczek po samochody fałszujące wyniki testów emisji spalin — ten serial dokumentalny ujawnia bezwstydne akty korporacyjnej chciwości.

Rotten

Ten serial dokumentalny odkrywa nieprzyjemne sekrety branży gastronomicznej i ujawnia tajniki wpływania na to, co jemy.

Jeszcze jeden imigrant

Jeden z najpopularniejszych brytyjskich satyryków przenosi się z całą rodziną do Los Angeles, gdzie zaczyna życie od nowa, bo ma nadzieję znaleźć tam szczęście i odnieść wielki sukces. W kolejnych odcinkach towarzyszymy z kamerą Romeshowi Ranganathanowi, który przenosi się do Los Angeles z żoną, trójką ich dzieci, urodzoną na Sri Lance matką i ekscentrycznym wujkiem. Ranghathan zaczyna na miejscu życie od nowa i szykuje się do swojego pierwszego amerykańskiego występu w słynnym Greek Theatre. Do premiery zostały tylko trzy miesiące i tyle czasu ma nasz bohater, żeby sprzedać 6 tys. biletów. Paradokument jest zapisem przezabawnych przygód rodziny współczesnych imigrantów i problemów, z jakimi stykają się w Ameryce.

Cztery składniki

Cztery składniki to program kulinarny oparty na bestsellerowej książce Samin Nosrat wyróżnionej Nagrodą Jamesa Bearda. To wyreżyserowany przez Caroline Suh przewodnik po podstawowych elementach gotowania. W każdym z czterech odcinków nasza pełna werwy przewodniczka, Samin, odwiedza inne domowe kuchnie: we Włoszech, na południowych wyspach Japonii i na gorącym półwyspie Jukatan, po czym wraca do restauracji Chez Panisse w Berkeley, gdzie zaczęła się jej kariera w gastronomii. Podczas tych wizyt dowiadujemy się, co sprawia, że jedzenie jest smaczne, i jak każdy z nas może z łatwością wykorzystać tę wiedzę na co dzień.

Słowa kluczowe