Dokumentalny 2022

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 569 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 2022 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ten niezwykły serial dokumentalny Jona Favreau i producentów „Zielonej planety” pozwala w nowatorski sposób podziwiać cuda natury. Przenieś się 66 milionów lat wstecz, gdy dostojne dinozaury i inne niesamowite stworzenia chodziły, pływały i latały po naszej planecie.
W serialu "Witamy we Wrexham" Rob McElhenney i Ryan Reynolds uczą się prowadzić trzeci najstarszy profesjonalny klub piłkarski na świecie. W 2020 roku Rob i Ryan połączyli siły, by kupić piątoligowy zespół Red Dragons w nadziei na przekształcenie Wrexham AFC w drużynę, której cały świat mógłby kibicować. W czym problem? Rob i Ryan nie mają żadnego doświadczenia w piłce nożnej ani w pracy ze sobą. Od Hollywood do Walii, od boiska do szatni, od biura do pubu, ten serial dokumentalny śledzi drogę Roba i Ryana ku posiadaniu klubu piłkarskiego oraz nierozerwalnie połączone losy drużyny i miasteczka, które liczy na to, że dwóch aktorów przyniesie nadzieję i zmiany do społeczności, która bardzo tego potrzebuje.
Nathan Fielder powraca do telewizji z nowym serialem, który bada, jak daleko może posunąć się jeden człowiek, aby zmniejszyć niepewność codziennego życia.


Łowcy burz, ofiary i ratownicy opowiadają o wulkanach, tornadach, huraganach i trzęsieniach ziemi, dzieląc się swoimi wstrząsającymi doświadczeniami.
Zobacz, jak młode lwy, słonie, pingwiny, pancerniki i inne zwierzęta stawiają pierwsze kroki oraz uczą się życia w środowisku naturalnym.
Co by było, gdybyśmy mogli zajrzeć w przyszłość i zobaczyć, jak technologia wpłynie na każdy aspekt naszego codziennego życia – od tego, jak hodujemy zwierzęta i uprawiamy rośliny, po to, co jemy i jak umawiamy się na randki? Możemy powinniśmy oczekiwać od przyszłości więcej niż obiecują nam dystopijne wizje science fiction? Serial „Wizje przyszłości” ujawnia zaskakujące, osobiste prognozy dotyczące reszty naszego życia — i życia przyszłych pokoleń.
Dokument podąża za aktorką i aktywistką Evan Rachel Wood, która wykorzystuje swoje doświadczenie ofiary przemocy domowej, aby wymierzyć sprawiedliwość, leczyć rany i odzyskać prawo do swojej historii.
Program ujawni szczegóły pracy specjalnej grupy naukowców powołanej do życia przez Himmlera, której zadaniem było wyszukiwanie artefaktów dotyczących rasy aryjskiej i badanie jej pochodzenia.
Sir David Attenborough zaprasza na magiczną wyprawę przez bujny świat roślin. Na co dzień nie dostrzegamy jego piękna, a skrywa on wiele zaskakujących zjawisk oraz setki niesamowitych bohaterów. Rośliny żyją własnym tajemniczym życiem, które możemy podejrzeć z bliska tylko za pośrednictwem obiektywów specjalistycznych kamer.
Wnikliwe spojrzenie na życie, karierę i zbrodnie domniemanego drapieżnika seksualnego Billa Cosby'ego, znanego jako "Tata Ameryki". Autor dokumentu zaprasza komików, pedagogów, dziennikarzy i ofiary do odświeżająco szczerej rozmowy na temat tego człowieka i jego upadku.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…