Dokumentalny 2024

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 84 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 2024 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kasia i Robert, rodzice trzech chłopców, decydują się zmienić swoje dotychczasowe życie i wyruszyć w podróż kamperem. Nie mają celu i planu, a ich kompasem są marzenia o wolności i bliskości. Z każdym kilometrem coraz wyraźniej widać jednak rozdźwięk pomiędzy początkowymi wyobrażeniami, a trudami życia w drodze. Czy pozostawienie za sobą wszystkiego i wyjazd w nieznane może być receptą na szczęście?
Kamil Labudda pochodzi z Krakowa, gdzie przeżył trudne dzieciństwo: ojciec był alkoholikiem, a w dniu 18. urodzin matka wyrzuciła go z domu. Został bez dachu nad głową, ale uratowała go miłość jego dziewczyny, z którą kochają się aż do dziś. Te zdarzenia z młodości sprawiły, że w ciągu zaledwie kilku lat został multimilionerem i idolem polskich nastolatków. Każde z jego kont na Instagramie i Youtube śledzi ponad 2 miliony osób. Swoje filmy, w których jeździ imponującymi sportowymi samochodami, kręci z wykorzystaniem nowoczesnych kamer i dronów. Po najlepsze ujęcia nie zawahał się pojechać nawet do Czarnobyla. Oto historia jego życia, w której zdradza przepis na sukces w internecie. To niezwykle inspirująca, uniwersalna opowieść o sile charakteru i determinacji w spełnianiu marzeń.
System sądownictwa karnego w Nashville oczami więźniów, radców prawnych, administratorów i decydentów.


Dziwne spotkania, niewyjaśnione zaginięcia, przerażające zdarzenia i inne zaskakujące zjawiska to temat tego mrożącego krew w żyłach, dociekliwego serialu dokumentalnego.
Napędzani pasją i spragnieni chwały, jaką niesie Puchar NASCAR, kierowcy i ich zespoły rywalizują o tytuł mistrza i miejsce w historii sportu. Ten dokument śledzi ich zmagania.
Utalentowany plastycznie Arek doznaje miłosnego zawodu. Wyładowując złość, niszczy ogrodzenie przypadkowego domu. Na jego nieszczęście świadkiem wydarzenia jest ksiądz, który przyjaźni się z właścicielem posesji. Duchowny proponuje Arkowi, że sprawa rozejdzie się po kościach pod warunkiem, że chłopak pomoże w odmalowaniu zniszczonego kościoła. Stara świątynia wkrótce staje się schronieniem dla znajomych Arka, którym grozi poważne niebezpieczeństwo. Ksiądz, widząc problemy, z jakimi mierzą się jego młodzi goście, opowiada im cztery inspirujące, prawdziwe, a do tego szalenie spektakularne historie, których przykład odmienił niejedno życie...
Cień komendanta opowiada historię Hansa Jürgena Hössa, 87-letniego syna Rudolfa Hössa, który po raz pierwszy musi stawić czoła straszliwemu dziedzictwu ojca. Jego ojciec był komendantem obozu w Auschwitz i zaplanował morderstwo ponad miliona Żydów. Dokument koncentruje się na dwóch historiach: jednej o ocalałej z Auschwitz Anicie Lasker-Wallfisch, a drugiej o Hössie wspominającym własne dzieciństwo w rodzinnej willi w Auschwitz. Spotykają się 80 lat później, co oznacza, że ​​po raz pierwszy potomek głównego zbrodniarza wojennego spotyka ocalałego w tak prywatnym i intymnym miejscu, jak londyński salon Anity. Razem ze swoimi dziećmi, Kaiem Hössem i Mayą Lasker-Wallfisch, czwórka bohaterów bada swoje bardzo różne dziedziczne obciążenia.

Kuba

6,9
Film przedstawi niezwykłą i emocjonalną historię życia i drogę kariery 109-krotnego reprezentanta Polski, byłego kapitana drużyny narodowej, dwukrotnego mistrza Niemiec oraz zdobywcy pucharu Niemiec z Borussią Dortmund. W filmie zobaczycie wzloty i upadki Kuby, prywatne życie i piłkarską drogę. Dokument Papaya Films opowiada o początkach, rozwoju i okolicznościach zakończenia zapierającej dech w piersiach kariery. W wywiadach z Błaszczykowskim, jego rodziną, przyjaciółmi i kolegami z boiska, będziecie mieć okazję poznać historię chłopaka z Truskolasów, który z czasem stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych polskich sportowców na świecie.
W Bhutanie władca postanawia zbadać poziom szczęścia swoich poddanych. Ankieter o imieniu Amber jeździ po kraju, w którym mieszkają głównie buddyści i odpytuje mieszkańców. Celem rozmów jest wypełnienie formularza, który ma na celu określenie poziomu szczęścia obywatela_ki w skali od 0 do 10. Film z humorem opowiada o tak ulotnej i trudnej do jakiejkolwiek sztywnej klasyfikacji emocji, jaką jest szczęście. Amber zaczyna zastanawiać się nad własnym życiem.
"Jim Henson: Twórca" to podróż do świata wizjonera - od jego pierwszych kroków w roli lalkarza w telewizji po globalny fenomen "Ulicy Sezamkowej" i "Muppet Show". Ron Howard, zdobywca Oscara, ukazuje niezwykłą kreatywność, ambicje oraz ewolucję artystyczną Hensona, doskonale oddając styl jego złożonej osobowości. Artysta ten nie tylko zrewolucjonizował telewizję, ale też zainspirował pokolenia, tworząc jedne z najbardziej uwielbianych postaci na świecie. Dzięki wywiadom z bliskimi współpracownikami i dziećmi Hensona oraz wcześniej nieznanym materiałom z jego archiwum - domowym filmom, zdjęciom, szkicom i pamiętnikom - Howard przedstawia fascynujący i dogłębny portret człowieka, którego nieograniczona wyobraźnia zmieniła oblicze świata.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…