Dramat 1915

Przedstawiamy listę 506 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1915 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Był sobie głupiec 6.0

Pierwszy obraz, w którym przedstawiono kobietę-wampa. Wampirzyca, jak została określona w filmie, poluje na "nowego" mężczyznę, gdy jej się znudzi "stary" i wysysa z nich życie. Na statku poznaje prawnika, którego zniszczy bez mrugnięcia okiem.

Narodziny narodu 6.2

Bohaterami filmu są dwie zaprzyjaźnione amerykańskie rodziny pochodzące z różnych stron kraju. Cameronowie pochodzą z południa, a Stonemanowie z północy. Gdy wybucha wojna secesyjna stają do walki, ale po przeciwnych stronach. Podczas wojennej zawieruchy nie wszystkim członkom rodziny dane jest powrócić do domu. Również po zakończeniu wojny Cameronowie doświadczają upokorzeń od przybyłych w te strony dorobkiewiczów i uwolnionych Murzynów. W odpowiedzi na te szykany powstaje Ku-Klux-Klan.

Wampiry 6.0

Tajne stowarzyszenie, organizacja przestępcza o nazwie "Wampiry" terroryzuje Paryż. Mnożą się porwania, rozboje i zabójstwa. Metody działania policji są przestarzałe. Dziennikarz Philippe Guerande (Édouard Mathé) pracuje w gazecie światowej i właśnie jego przełożeni wysłali do zbadania zbrodni.


Zaza

Zaza (Pauline Frederick) jest bardzo popularną piosenkarką występującą w Music Hall w Paryżu. Jest adorowana przez wielu mężczyzn, jednak jest nieczuła na mężczyzn, dopóki nie spotyka przystojnego Bernard Dufrene (Julian L'Estrange). Ich łagodny flirt szybko przeradza się w intensywny romans. Bernard wynajmuje mieszkanie, gdzie przez pewien czas, żyją długo i szczęśliwie. Sielanka zostaje zniszczona, kiedy Zaza dowiaduje się, że Bernard ma żonę i dziecko.

Assunta Spina

Assunta, spoliczkowana przez swego kochanka Michele, mści się oskarżając go za zniewagę przed sądem. Mężczyzna zostaje skazany na wielomiesięczne więzienie i grozi mu wywiezienie z Neapolu. Dowiedziawszy się o tym, Assunta dręczona teraz wyrzutami sumienia, próbuje szukać dla niego protekcji. Jeden z urzędników sądowych, Don Fernando obiecuje jej pomóc, ale w zamian musi zostać jego kochanką.

Cywilizacja 6.0

Po śmierci 6.0

Słowa kluczowe