Dramat 1920

Przedstawiamy listę 328 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1920 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gabinet doktora Caligari 7.9

Doktor Caligari (Werner Krauss) tworzy człowieka-monstrum, który zaczyna zabijać ludzi.

Męczennica miłości 7.8

Bogaty i bezduszny Lennox, myśli tylko o własnych przyjemnościach. Anna, biedna wiejska dziewczyną, zostaje wmanewrowana w fałszywy ślub z nim. Kiedy zachodzi w ciążę, Lennox zostawia ją i kobieta sama musi zadbać o swoje dziecko...

Nurse Marjorie

Lady Marjorie Donegal postanawia zostać pielęgniarką w miejskim szpitalu, ku rozpaczy swej arystokratycznej rodziny. Pewnego dnia zakochuje się w jednym ze swoich pacjentów, jednak mężczyzna należy do klasy robotniczej.


Dziewica ze Stambułu

Achmet Hamid (Wallace Beery), turecki szejk, przyłapuje jedną ze swoich licznych żon na cudzołóstwie i morduje jej kochanka. Aby poprawić sobie nastrój, porywa nową dziewczynę do swojego haremu, jednak zakochany Amerykanin przybywa jej na odsiecz.

The Tree of Knowledge

Nigel Stanyon poślubia piękną Belle, nie zdając sobie strawy, że kobieta czyha tylko na jego majątek. Zaraz po ślubie, opróżnia jego konto i znika. W niedoli pomaga mu jego bogaty znajomy Brian, który daje mu prace jako nadzorca w swojej posiadłości. Jakież jest jego zdziwienie, kiedy Brian wraca z podróży zza granicy, wraz ze swoją nowo poślubioną żoną - Belle.

Youthful Folly

Nancy mieszka wraz z ciotkami na plantacji i prowadzi nudne życie. Wszystko zmienia się po przyjeździe jej kuzynki.

Sumurun 6.0

Słowa kluczowe