Dramat 1922

Przedstawiamy listę 202 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1922 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Młody radża 6.0

Młody radża Amos Judd (Rudolph Valentino), uważa że pochodzi od Arjuna, śmiertelnego brata Boga Kryszny. Studiuje na Harvardzie gdzie staje się gwiazdą i popularnym sportowcem. Zakochuje się w Molly Cabot (Wanda Hawley). Odkrywa, że ​​podczas snu ma zdolność widzenia przyszłości.

Szalone żony 7.3

Oszust podający się za carskiego oficera krąży między kasynem gry a sypialniami dam z wyższych sfer.

The Headless Horseman

Mieszkańcy wioski przygotowują się na przyjazd nowego nauczyciela, Ichaboda Crane'a, który przybędzie do nich aż z Nowego Jorku. Mężczyzna słyszał legendy na temat ducha, którym jest jeździec bez głowy, grasującego w okolicy, do której ma przybyć.


The Village Blacksmith

W małej wiosce dwóch braci bawi się na drzewie. Nagle jeden z nich spada i okazuję się, że upadek był tak niefortunny, że zostaje sparaliżowany. Dzieci dorosły, jeden z nich został lekarzem i chciałby pomóc swojemu bratu w odzyskaniu pełnosprawności.

The Valley of Silent Men

W zasadzce zostaje bardzo ciężko ranny kapral James Kent (Lew Cody). Pomimo tego, bierze jednak na siebie winę za swojego przyjaciela Jacquesa Radisona (Jack W. Johnston) za popełnione rzekomo przez niego morderstwo. Jednak pomimo przyznania się do winy kaprala, zostaje aresztowany Jacques. Marette Radison (Alma Rubens) dowiedziawszy się o jego losie, pomaga mu w ucieczce do doliny "Silent Men".

The Top of New York

Hilda (May McAvoy), jej okaleczony młodszy brat Micky oraz ciotka, mieszkają razem w kamienicy. Dziewczyna pracuje w domu towarowym, gdzie podkochuje się w niej jej szef, lecz dziewczyna spotyka na swej drodze artystę Emery Graya.

Poza skałami 6.5

Salome 7.5

Słowa kluczowe