Dramat 1924

Przedstawiamy listę 208 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1924 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gabinet figur woskowych 6.3

Właściciel muzeum figur woskowych zatrudnia poetę, aby ten napisał mu historie do trzech woskowych postaci. Artysta poznaje córkę właściciela i zakochują się w sobie.

Chciwość 7.3

Biedny dentysta żeni się ze swoją pacjentką, która wygrywa los na loterii.

Morski jastrząb 7.0

Film na podstawie powieści Rafaela Sabatiniego. Przygody arystokraty Olivera Tressiliana, który zostaje niesłusznie oskarżony o zamordowanie brata swojej ukochanej Lady Rosamund. Oliver ucieka z kraju i zostaje sławnym mauretańskim piratem - Morskim Sokołem.


Portier z hotelu Atlantic 7.3

Pierwszy w historii kina dramat w nurcie społeczno-psychologicznym ekspresjonizmu niemieckiego - Kammerspielfilm. Jest to historia starego portiera, który ze względu na swój wiek,w dniu ślubu córki zostaje zdegradowany i zmuszony pilnowania porządku w toaletach.

Nieludzka 9.0

Młody naukowiec Einar Norsen (Jaque Catelain) chce popełnić samobójstwo z powodu odrzuconej miłości przez primadonnę Claires Lescot (Georgette Leblanc).

Nibelungi: Śmierć Zygfryda 8.0

Zygfryd (Paul Richter), syn władców Niderlandów, wyrusza do Wormacji, aby ubiegać się o rękę sławnej piękności Krymhildy (Margarete Schön).

Triumf

Granat jest właścicielem fabryki. Jego syn David, jest leniwym młodzieńcem zakochanym w brygadzistce Ann. Dziewczyna jednak odrzuca jego zaloty, ponieważ chciałabym zostać słynną śpiewaczką operową.

The Enchanted Cottage

Okaleczony weteran I wojny światowej zaszywa się w małym domku na wsi, by uciec przed światem. Tam poznaje prostą, dobrą kobietę, która pokazuje mu, że dom w którym przebywa, jest bardzo starą chatą nowożeńców. Ich duchy mieszkające dalej w tym domu i rzucają na nich urok miłosny.

The Passionate Adventure

Historia małżeństwa, w którym dawno już wygasło uczucie miłości.

The White Shadow

Historia bliźniaczek o dwóch zupełnie odmiennych charakterach.

Słowa kluczowe