Dramat 1924

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 220 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1924 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Młody naukowiec Einar Norsen (Jaque Catelain) chce popełnić samobójstwo z powodu odrzuconej miłości przez primadonnę Claires Lescot (Georgette Leblanc).
Pierwszy w historii kina dramat w nurcie społeczno-psychologicznym ekspresjonizmu niemieckiego - Kammerspielfilm. Jest to historia starego portiera, który ze względu na swój wiek,w dniu ślubu córki zostaje zdegradowany i zmuszony pilnowania porządku w toaletach.
Zygfryd (Paul Richter), syn władców Niderlandów, wyrusza do Wormacji, aby ubiegać się o rękę sławnej piękności Krymhildy (Margarete Schön).


Film na podstawie powieści Rafaela Sabatiniego. Przygody arystokraty Olivera Tressiliana, który zostaje niesłusznie oskarżony o zamordowanie brata swojej ukochanej Lady Rosamund. Oliver ucieka z kraju i zostaje sławnym mauretańskim piratem - Morskim Sokołem.
Właściciel muzeum figur woskowych zatrudnia poetę, aby ten napisał mu historie do trzech woskowych postaci. Artysta poznaje córkę właściciela i zakochują się w sobie.
Historia bliźniaczek o dwóch zupełnie odmiennych charakterach.
W Rzymie, za panowania Nerona, młody pogański generał Marek Winicjusz zakochuje się w pięknej chrześcijańskiej zakładniczce o imieniu Licia.
Biedny dentysta żeni się ze swoją pacjentką, która wygrywa los na loterii.
Granat jest właścicielem fabryki. Jego syn David, jest leniwym młodzieńcem zakochanym w brygadzistce Ann. Dziewczyna jednak odrzuca jego zaloty, ponieważ chciałabym zostać słynną śpiewaczką operową.
W obliczu ubóstwa piosenkarka Carol Drayton (Irene Rich) próbuje popełnić samobójstwo.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…