Dramat 1925

Przedstawiamy listę 191 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1925 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Upiór w operze 6.9

Erik (Lon Chaney), potwór straszący w gmachu paryskiej opery, zakochuje się w operowej divie Christine (Mary Philbin), jednak ona kocha wicehrabiego Raoula de Chagnyego (Norman Kerry).

Wampiry Warszawy. Tajemnica taksówki nr 1051 7.5

Księżna i baron, arystokraci rosyjscy, podejmują próbę zawładnięcia majątkiem przemysłowca Pradowskiego i jego córki Urszuli. Plan zakłada uwiedzenie każdego z nich i poprzez małżeństwo przejęcie ich bogactw. W sprawę miesza się adwokat zakochany w pannie Uli.

Pancernik Potiomkin 7.2

Pancernik Potiomkin jest sztandarowym przykładem filmu propagandowego. Wyreżyserowany przez Sergeia Eisensteina obraz, opowiada historię załogi pancernika Potiomkin, która buntuje się przeciwko przełożonym. Kiedy w trakcie walki, ginie jeden z marynarzy, koledzy poprzysięgają zemstę. Wieść szybko dostaje się na ląd i ludność miast zaczyna popierać walczących marynarzy.


Ben Hur 6.6

Żydowski książę stara się odnaleźć swoją rodzinę i zemścić się na przyjacielu z dzieciństwa, który ją niesłusznie uwięził.

Ogród rozkoszy 7.0

Historia młodej tancerki chcącej zabłysnąć na wielkiej scenie.

Wolf Blood 4.0

Po transfuzji wilczej krwi mężczyzna zmienia się w wilkołaka.

Czarny orzeł 6.0

Historia nieodwzajemnionej miłości carycy Katarzyny II (Louise Dresser) do wojskowego porucznika Vladimira Dubrovskyego (Rudolph Valentino).

Strajk 6.5

Robotnik, niesłusznie oskarżony o kradzież, dokonuje samobójstwa. Dla jego rewolucyjnie nastawionych kolegów to wydarzenie staje się ostatnią kroplą i rozpoczyna się strajk. Tajni agenci-prowokatorzy doprowadzają do zniszczenia przypadkowego sklepu, przypisując ten incydent strajkującym. W ten sposób dają policji formalne prawo do brutalnego działania...

Zatracona ulica

Córce radcy dworu, Grecie, po finansowym bankructwie ojca grozi zejście na społeczne dno, jednak ratuje ją miłość amerykańskiego oficera.

Die Prinzessin und der Geiger

Młody skrzypek z biednego domu marzy o wielkiej karierze muzyka.

Słowa kluczowe