Dramat 1932

Przedstawiamy listę 238 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1932 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mumia 6.5

Trzech archeologów odnajduje mumię Imhotepa i szkatułę zawierającą legendarny zwój Thoth. Pomimo ostrzeżeń jeden z nich otwiera szkatułę i budzi uśpioną od wieków mumię. Dziesięć lat później syn jednego z nich odnajduje, z pomocą tajemniczego Egipcjanina, grobowiec ukochanej Imhotepa. Ten chcąc ją ożywić próbuje wykonać nad jej ciałem, rytuał ze zwoju.

Jestem zbiegiem 7.3

Film ukazuje czasy tuż po zakończeniu I Wojny Światowej. James Allen jest żołnierzem. Powraca do ojczyzny przepełniony planami na przyszłość. Rzeczywistość okazuje się jednak bezwzględna, czeka na niego tylko bezrobocie i wiele innych przeszkód...

What Price Hollywood?

Mery Evans (Constance Bennett), kelnerka prestiżowej restauracji, którą często odwiedzają filmowcy, marzy by stać się aktorką. Pewnego razu wieczorem, obsługując podpitego, sławnego reżysera Maxa Carey`a (Lowell Sherman), oczarowuje go a on zaprasza ją na premierę swojego filmu do chińskiego kina Graumon...


Numer siedemnaście

Detektyw poszukuje bandy, która skradła naszyjnik. W poszukiwaniach pomaga mu zakochana w nim dziewczyna.

Taxi!

Niezależni kierowcy taksówek walczący z konsorcjum firm taksówkarskich. Na ich czele staje lidera Matt Nolan.

Głos pustyni

Sierżant Milczek odkrywa miejsce, gdzie ukrywa się szejk Abdullah, słynny ze swego okrucieństwa wobec "niewiernych" i dużego upodobania do grabieży przejeżdżających w okolicy karawan. Młody Polak nie jest wystarczająco ostrożny i zostaje schwytany. Jego przyszłość nie rysuje się w jasnych barwach - szejk chce go zabić. Milczek ma jeszcze cień nadziei, ponieważ coraz większą sympatię okazuje mu żona rozbójnika, Dżemila.

Blond Venus

Szansonistka niemiecka występująca w nocnych klubach kończy z występami po poznaniu amerykańskiego chemika, Nada Faraday'a, aby moc założyć rodzinę. Szczęście nie trwa długo: krótko po urodzeniu syna dowiaduje się, ze mąż został napromieniowany i jedynie kosztowna kuracja może go uratować. W tajemnicy wraca do dawnego zawodu, lecz pieniądze płyną zbyt wolno. W tym czasie pojawia się Nick Townsend, człowiek bardzo majętny, z niedwuznaczną propozycją...

Ludzie w hotelu 7.5

"Ludzie przychodzą. Ludzie odchodzą. Nic sie nie dzieje" - mówi zmęczony życiem gość jednego z najlepszych hoteli w Berlinie. Ale widzowie byli innego zdania. Z zachwytem śledzili odejścia, powroty i serię powiązanych ze sobą opowieści, w których wystąpiła "najwspanialsza obsada w historii kina i teatru".

Człowiek z blizną 7.1

Lata 30. XX wieku. Właśnie zlikwidowano ostatniego ze starych bossów mafijnych. Antonio "Tony" Camonte, drobny złodziejaszek i przestępca, zostaje współpracownikiem nowego szefa, Johnego Lovo. Szybko zaczyna się piąć w górę i sam organizować przemyt alkoholu. Idą za tym zabójstwa kolejnych przeciwników i w krótkim czasie Tony staje się królem miasta.

Trzynaście kobiet

Ursula Georgi (Myrna Loy) planuje zamordować 12 kobiet swoimi nadprzyrodzonymi mocami.

Słowa kluczowe