Dramat 1934

Przedstawiamy listę 231 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1934 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W niewoli uczuć 5.5

Philip Carey, porzuca swoje ambicje artystyczne i zapisuje się do szkoły medycznej. Wkrótce zakochuje się w analfabetce Mildred Rogers, która pracuje jako kelnerka. Kobieta odrzuca jednak jego zaloty i ucieka ze sprzedawcą. Po pewnym czasie wraca jednak niezamężna i w ciąży. Philip wyciąga do niej pomocną dłoń. Znajduje jej mieszkanie i wkrótce zaręczają się. Tymczasem Mildred znów ucieka, tym razem z innym studentem medycyny...

Młody las 5.0

Podczas zajęć profesor Pakotin prowadzi wywód o tym, że największym wodzem był Suworow. Ostro takiemu twierdzeniu przeciwstawia się Janek Walczak, któremu za takie zachowanie może grozić nawet usunięcie ze szkoły. Uczeń godzi sie przeprosić w trosce o schorowana matkę. Po drugiej stronie barykady znajduje się Stefan Kiernicki, syn znienawidzonego inspektora szkolnego, któremu losy buntujących się uczniów są zupełnie obojętne. Jednak wydarzenia, które nastąpią, związane również z Wandą - jego ukochaną, spowodują ogromną zmianę jego postaw.

Czapajew 6.5

Oparta na autentycznej relacji historia walk oddziałów wybitnego stratega i organizatora komunistycznych wojsk na Uralu, Wasyla Czapajewa. Na początku wojny domowej był on raczej anarchizującym ludowym atamanem niż świadomym dowódcą Armii Czerwonej; aby zmienić ten stan rzeczy, do jego sztabu oddelegowany zostaje komisarz polityczny. Widzimy proces zmian osobowości Czapajewa, który po początkowych oporach zaczyna stopniowo akceptować dyscyplinę regularnych sił zbrojnych i staje się czołowym herosem walk przeciwko kontrrewolucji.


Atalanta 7.0

Juliette i Jean biorą ślub. Razem zaczynają mieszkać na barce Jeanea, która transportuje towary do większych, francuskich miast. Oprócz nich, na barce jest jeszcze drugi majtek, Jules i młody chłopak pokładowy. Dziewczyna jest zachwycona możliwością zobaczenia Paryża i chociaż bardzo kocha chłopaka, miasto pochłania ją całkowicie. Podczas jednego z wyjść, zakochuje się w ulicznym komediancie.

Wielka gra 4.0

Porzucony kochanek wstępuje do Legii Cudzoziemskiej, by zapomnieć i rozpocząć nowe życie; szybko staje się głośny z cynizmu, picia i ryzykanctwa. Spotyka tam Irmę, kobietę bardzo podobną do tej, która go porzuciła. Z Irmą zaczyna go wiązać coraz silniejsze uczucie, ale nie może zapomnieć o pierwszej miłości.

Wiedeńskie walce

Johan Strauss Jr. pracuje w piekarni. Tam zakochuje się w dziewczynie, która staje się zazdrosna o inną kobietę.

Evelyn Prentice

Żona nowojorskiego prawnika, wdaje się w romans z pozbawionym skrupułów uwodzicielem, który wplątuje ją w morderstwo.

Great Expectations

Ekranizacja powieści Charlesa Dickensa o Pipie, biednej sierocie, który zaprzyjaźnia się z uciekającym skazańcem. Pip dorasta w towarzystwie starej, zgorzkniałej panny Havisham i jej małej, niegrzecznej podopiecznej Estelli. Pip dzięki tym doświadczeniom poznaje smak zarówno mściwości jak i wdzięczności.

Raptus

Trigger Hicks, młoda kobieta czuje nagle przypływ dziwnej mocy. Wierzy, że posiada zdolność uzdrawiania. Ludzie jednak nie lubią tych, którzy są inni lub których nie mogą zrozumieć. Dziewczyna zostaje wypędzona z rodzinnego domu w górach. Musi gdzie indziej samotnie szukać szczęścia.

Rok 1860

Kwiecień 1860 r. Proces zjednoczenia Włoch pod przewodnictwem Piemontu objął już północną i środkową część kraju. Na Sycylii, poddanej wciąż panowaniu dynastii burbońskiej, zostało właśnie krwawo stłumione ludowe powstanie w Palermo. Rozeszła się jednak wieść, że Garibaldi ma objąć dowództwo nad wyprawą, której celem będzie wyzwolenie Królestwa Obojga Sycylii. Z jednej z górskich wiosek sycylijskich, przygotowujących się potajemnie do powstania, wyrusza do Garibaldiego chłopski emisariusz, z meldunkiem o gotowości ludu Sycylii do zbrojnej walki. W wiosce zostaje jego młoda żona. To ich pierwsze rozstanie i jego pierwsza w życiu podróż, poza wyobrażalne dla obojga granice czasu i przestrzeni.

Słowa kluczowe